Çeşme Aktiviteleri

Türkiye'de en iyi plajlarına sahip olan Çeşme, çeşitli aktiviteleriyle hoş vakit geçirmek için olanaklar sunar. Adrenalin severler için bölgede yelken sporu, Gyrocopter, rüzgâr sörfü, ve Scuba Diving gibi yeterli miktarda eğlence olanağı bulunmaktadır. 

Çeşme'de birbirinden cazip uygun fiyatları ile eğlenceyi doyasıya yaşamanız için Çeşme otelleri listesine göz atabilirsiniz.


Tekne Turları

Çeşme Koylarına Eğlenceli Tekne Turları Çeşme Koylarına Eğlenceli Tekne Turları

Günümüzde düzenlenen tekne gezilerinden en popüler olanı "Eşek Adası" için yapılan tekne turlarıdır. Tekneler belirli aralıklarda programa dahil olan bölgelerde durup yüzmek için olanaklar sağlamaktadır. Çeşme Kalender Günlük Tekne Turu'nun Eşek Adası'na giden tur şirketlerinden birisidir. 60 – 80 TL arasında bir ücret karşılığında bir günlük Eşek Adası turu yapmaktadır.  

Poseidon Tekne Turları günübirlik etkinlikler düzenlemektedir. Milli Park olarak bilinen Kara Ada'nın koyları bu tur eşliğinde keşfedilebilir. Çeşme sahilinden hareket eden tekne, 4 farklı bölgede kısa süreli dinlenme ve yüzme olanakları sunar. Her turda mutlaka uğranılan yerler Eşek Adası ve Mavi Koy'dur. Hava durumuna bağlı olarak Kış Limanı, Mercan Adası da bu rotaya dahil edilir. 

İzmir'de tarihi ve turistik mekanlara ve plaj kenarına yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetlerini İzmir otel fiyatları sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


Scuba Diving

Eşsiz Çeşme Denizinde Scuba Diving Aktivitesi Eşsiz Çeşme Denizinde Scuba Diving AktivitesiSu altındaki canlı yaşamını keşfetmeye olanak sağlayan scuba diving, dalış meraklıları için çok çeşitli olanaklara sahiptir. Dalış tüpleri ile heyecan verici bir yolculuğa çıkmaya hazır olanlar için tüm ekipmanlar ve beraberindeki eğitmenler ile hizmet veren şirketler bulunmaktadır. 

Sertifika sahibi dalgıç olmak isteyenlere özel Çeşme'de mevcut olan eğitim programları vardır. Çeşme'de bulunan Derin Doğa Dalış Merkezi dalış sertifikası olanlar için de olmayanlar için de farklı eğitim olanakları sunar. Dalış Teknesi Çeşme Marina'dan hareket etmektedir. Eğer sertifikanız varsa 2 dalış ücreti ortalama 180 - 200 TL'dir. Fakat sertifikanız yoksa 1 dalış 150 - 250 TL arasındadır. Bu fiyatlara yiyecek ve ekipman ücretleri de dahildir. 

Çeşme'de manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Çeşme'de gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Yelken Sporu

Çeşme Yelken Sporu Aktivitesi Çeşme Yelken Sporu AktivitesiHer gün yelkene olan ilginin artmasıyla yelken, kitlesel bir spor haline gelmiştir. Çeşme Belediyesi her sene düzenli olarak Yelken Haftası etkinliği düzenlemektedir. Temmuz ayı ortasında başlayan etkinlik bir hafta boyunca devam eder. 

Sadece Yelken Haftası etkinliğine bağlı kalmak gerekmemektedir. İstenilen zamanlarda eğitim merkezlerinde eğitimli ya da eğitimsiz bireysel etkinlikler düzenlenilir. 

Yelken sporu eğitim merkezlerinden birisi Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü'dür. Kuruluş amacı eğitimciler eşliğinde sporcu ve denizci yetiştirmektir. Kısa süreli eğitim paketini de içeriğinde bulundurmaktadır. 12 saatlik eğitim paketinin ücreti ortalama 1700 - 2000 TL arasındadır.  Listede belirtilen ve mutlaka alınması gereken temel eşyalar can yeleği, deniz ayakkabısı, mayo, ve likradır. 

Bir diğer eğitim merkezi Çeşmealtı Windsurf ve Yelken Kulübü'dür. Bir günlük programda 1 saat kara, 9 saat deniz olmak üzere toplam 10 saatlik yelken sporu yapılmaktadır. Ücreti tek kişi için 800 -1000 TL, 2 kişi için 1200 - 1500 TL, 3 kişilik için 1500 – 2000 TL arasındadır. 

Çeşme'de binlerce yıllık tarihi yerler ile sizi geçmişe götürecek yerler için Çeşme gezi rehberi sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Uçurtma Sörfü

Çeşme Uçurtma Sörfü Aktivitesi Çeşme Uçurtma Sörfü Aktivitesi

Rüzgar sörf tahtaları yerine paraşütlerin kullanıldığı uçurtma sörfü için en ideal yer Pırlanta Plajı'dır. Dünyanın dört bir yanından gelen uçurtma paraşütü severler tarafından sık sık ziyaret edilir. Çeşme genellikle Nisan ve Kasım ayları arasında uçurtma sörfü fırsatları sunmaktadır.

 Alacati Surf Paradise Club ve Kiteone eğitim programları içermektedir. Maksimum 4 saat verilen eğitimin ücreti ortalama 230 – 250 Euro'dur.

İzmir'de doğal güzellikleri ile hayata bir daha tutunmanızı sağlayacak ihtişamlı yerleri ekibimiz sizin için İzmir gezi rehberi sayfasında listeledi.


Rüzgâr Sörfü

Alaçatı Rüzgar Sörfü Aktivitesi Alaçatı Rüzgar Sörfü AktivitesiRüzgâr Sörfü sadece rüzgârlı havalarda yapılan ve dalga gerektirmeyen keyif verici bir su aktivitesidir. Türkiye'de ve dünya üzerinde rüzgâr sörfü yapılan bölgelerden birisi olan Alaçatı, en çok Nisan ile Kasım ayları arasında yerli ve yabancı sörf severlere hizmet vermektedir.

Rüzgâr sörfü ekipmanlarını kiralamak ya da eğitim almak istiyorsanız birçok okul bulunmaktadır. Alacati Surf Paradise Club Çeşme'de en çok tercih edilen rüzgâr sörfü okullarından biridir. Burada sörf eğitimi dersleri verilmektedir, ayrıca sörf eğitiminiz zaten daha öncesinde varsa sadece ekipmanlar kiralanıp bireysel olarak rüzgâr sörfü yapılabilir. 1 saatlik eğitim ücreti 70 – 80 Euro arasındadır. Sadece rüzgâr sörfü ekipmanlarını kiralamak isteyenler için fiyatlar değişiklik göstermektedir. 1 saatlik kiralama ortalama 40 - 50 Euro arasındadır. 

Bir diğeri ise Cagla Kubat Rüzgâr Sörf okuludur. Burada seanslara bölünen eğitimlerin 1 seanslık ücreti ortalama 150 – 200 TL arasındadır. 1 saatlik kiralama ise 100 - 120 TL'dir. 

Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü sadece paket halinde fırsatlar sunmaktadır. 1700 TL ücreti karşılığında 12 saatlik rüzgâr sörfü eğitimi verilir. 

Çeşme'de her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Çeşme pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Gyrocopter

Alaçatıda Gyrocopter Aktivitesi Alaçatıda Gyrocopter AktivitesiGyrocopter bir pervane sayesinde ilerleyen, genellikle tek yolcu kapasitesine sahip kanatlı bir uçaktır. Alaçatı'nın manzarasını kuş bakışı görmek için ideal bir aktivitedir. Çeşme'de düzenlenen Gyrocopter etkinliklerinin ortalama süresi 1 saattir ve isteğe göre uzatılabilir. Sadece flyalacati şirketi bu etkinliği düzenlemektedir. Bir kişi için ve bir saatlik uçuş için ücret ortalama 400 – 500 TL arasındadır.

Çeşme'de daha büyük oteller yerine, kendinizi ev sıcaklığında hissedebileceğiniz uygun fiyattaki oteller Çeşme butik otelleri sayfamızda yer almaktadır.