Bolu Doğa Otelleri

Bolu bölgesinde 26 adet doğa oteli bulunmaktadır.

Büyük Abant Oteli Abant

Büyük Abant Oteli

Tatil Abant Yarım Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Abant Yeşil Ev Masal Evleri   Abant

Abant Yeşil Ev Masal Evleri

Dağ Abant Oda Kahvaltı
İNCELE
Abant Palace Hotel Bolu
İNCELE
Gazelle Resort & Spa Hotel Bolu

Gazelle Resort & Spa Hotel

Tatil Köyleri Bolu Yarım Pansiyon
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Abant Lotus Otel Abant

Abant Lotus Otel

Butik Abant Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Abant Göl Evleri Abant

Abant Göl Evleri

Bungalov Abant Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Taksim International Abant Palace Abant
İNCELE
Vonresort Abant Abant

Vonresort Abant

Tatil Köyleri Abant Yarım Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Habitat Mesire Bungalov Evler Bolu

Habitat Mesire Bungalov Evler

Bungalov Bolu Sadece Oda
İNCELE
Bolu Koru Hotels Spa & Convention Abant
İNCELE

Bolu Tatili Hakkında

Bolu şehri, Karadeniz Bölgesi’nin önemli bir turizm merkezidir. İl, yıl boyunca binlerce turist misafir ağırlamaktadır. Bolu’ya Türkiye’nin hemen her yerinden kolayca ulaşım sağlanabilir. Karayolları gelişmiş olan bu şehre hava ve demiryolu ile gitmek isteyenlerin yakın bölgelerden aktarma yapmaları gerekir.

Şehir, tarihi ve turistik yerleri bakımından oldukça zengindir. Bolu’da kültürel ve tarihi eserlere ilgisi olan gezginlerin, neredeyse hepsinin, beğenebileceği eserler mevcuttur. Bu mekanlar; Yukarı Taşhan, Musa Paşa Camii, Orta Hamam, Gerede Keçi Kalesi, Asar Kalesi, Bolu Müzesi, Çeltikdere Bizans Kilisesi, Tarihi Mudurnu Sokakları, Seben Kaya Evleri, Zafer Kulesi, Köroğlu Konağı, Kiliseli Tüccarlar Hanı, Yıldırım Bayezid Hamamı ve Yıldırım Bayezid Cami’dir.

Bolu’nun büyük bir kısmı yeşil alandır ve bu sayede trekking, kamp gibi faaliyetler kolaylıkla yapılabilir. Ayrıca kaplıcalarda şifa bulabilir veya kış sporlarının birçoğunu gerçekleştirebilirsiniz. Bolu’nun önemli doğal alanları; Yedigöller Milli Parkı, Kökez Mili Parkı, Bolu Kent Ormanı, Bolu Aladağlar, Abant Gölü, Akkaya Travertenleri Çamlıpınar Göleti, Kocayayla, Sülüklü Göl Tabiat Parkı, Sinekli Yaylası, Pürenli Yaylası, Balıklı Yayla, Şahbazlar Şelalesi, Ayıkayası Tabiat Parkı, Gölcük Tabiat Parkı, Beşpınarlar Tabiat Parkı, Atatürk Orman Parkı’dır. Kış sporlarını gerçekleştirmek isteyenler ise Kartalkaya Kayak Merkezi’ni ziyaret edebilir. Kaplıcaları kullanmak isteyenler ise Bolu Büyük Kaplıcaları ziyaret edebilir. Bolu'nun konaklama mekanları bu alanların yakınlarında yer almaktadır.

Bolu’da keyifli bir tatil geçirmek isteyenler için konaklanabilecek işletmeler bulunmaktadır. Bunlar arasından en popülerleri; Büyük Abant Oteli, Bolu Termal Otel, Abant Yeşil Ev Masal Evleri, Kartal Otel, Dorukkaya Ski&Mountain Resort, Hindiba Doğa Evi’dir.

Bolu’nun turistik yerleri kadar gece hayatı da zengindir. Şehrin gece hayatını canlı tutan mekanları; Citrus Bar, Kaybedenler Kulübü, Gusto, Şehir Kulübü, Mazi Restaurant, Çakmaklar Pub isimli işletmelerdir.

Doğa Tatili Hakkında

Doğayla baş başa bir hafta sonu geçirmek tüm tatilcilerin en çok istediği şeylerden biridir. Doğanın insanı dinlendirici özelliği sayesinde hem dinlenebilir hem de güzel vakit geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle kafa dinlemeyi, yeşilin her tonunu görmeyi ve isterseniz de denize girebilmeyi istiyorsanız doğa otelleri tam da size göre…

Doğanın dinlendirici yanında bir de doğa sporları ile de vakit geçirebilirsiniz. Doğa otellerinin çoğu aynı zamanda da bebek dostu oteller olmaktadır. Ailenizle birlikte bir doğa tatili planlıyorsanız, bu oteller tam da size göre olacak. Doğa otellerinde çeşitli imkanlar da sizlerin karşısına çıkabilmektedir. İster orman manzaralı oda tercih edebilir, isterseniz deniz manzaralı oda da kalabilirsiniz. Doğa otelleri yaz otelleri olduğu gibi de kış otelleri de olabilmektedir. Doğa otelleri her cebe uygun olarak tasarlanmıştır. İsterseniz ultra herşey dahil otellerinde kalabilir, isterseniz de yarım pansiyon olarak tercih edebilirsiniz.

Son zamanlarda artan trendle birlikte artık islami olarak dizayn edilmiş doğa otelleri de bulunmaktadır. İslami otelleri tercih eden biri iseniz doğa otellerinin içinde de islami otelleri bulabilirsiniz.

Doğa otelleri, doğa ile iç içe olmanız için özel olarak tasarlanmıştır. Bungalovların içinde kalabilir, yeşillerin görüntüsüyle uyanabilir, kuş sesleri içerisinde kahvaltınızı yapabilir, akşam ateş yanında akşam yemeğini yiyebilir yani doğa ile iç içe olabilirsiniz. Lüks seven biri iseniz de sizler için lüks doğa otelleri bulunmaktadır. Ayrıca yeşilin içinde yer alan tatil köyleri de doğa seven biri iseniz tam da sizlere göre. Abant gibi önemli doğa merkezleri dahil olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında doğa otelleri bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ise istediğiniz özelliğe uygun doğa otelini araştırmak. Sonra doğa ile iç içe harika bir tatil sizleri bekliyor olacak.