Mudurnu Otelleri

Mudurnu Otelleri Bölgesinde 3 adet otel bulunmaktadır.

Sarot Termal Park Resort & Spa Bolu

Sarot Termal Park Resort & Spa

Termal Bolu Yarım Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
 • İslami
 • 5 Yıldızlı
 • Havuzlu
 • Spa
 • Kış
 • Aile
İNCELE
Borvo Thermal Resort & Spa Bolu

Borvo Thermal Resort & Spa

Tatil Köyleri Bolu Sadece Oda
 • Havuzlu
 • 3 YIldızlı
 • Aile
İNCELE
Hacı Şakirler Konağı Bolu

Hacı Şakirler Konağı

Şehir Bolu Oda Kahvaltı
 • Aile
 • Bebek Dostu
 • Çocuk Dostu
 • 3 YIldızlı
İNCELE

Mudurnu Tatili

Mudurnu Gezilecek Ve Görülecek Yerler 

Mudurnu OtelleriMudurnu OtelleriMüzeler: Bolu’nun turistik ilçelerinden Mudurnu’ta şehrin kültürüne tanıklık edeceğiniz bir gezi gerçekleştirmek isterseniz, Pertev Naili Boratav Kültür Evi’ni ziyaret edebilirsiniz. 

Tarihi Yapılar: Bolu’nun ve Mudurnu’nun köklü tarihini tanımak için gezi listenize ekleyebileceğiniz özel yapılar arasında Yıldırım Bayezid Camii, Kanuni Sultan Süleyman Camii, Mudurnu Saat Kulesi, Yıldırım Bayezid Hamamı, Mudurnu Konakları ve Evleri yer almaktadır. 

Doğal Güzellikler: Eşsiz güzellikleri ile Bolu’da doğa tatillerinin vazgeçilmez durakları arasında yer alan Mudurnu’da mutlaka ziyaret etmeniz gereken doğal güzellikler Karamurat Gölü, Sülüklü Göl, Şehriman Tepesi, Akkayalar Travertenleri, Abant Gölü, Babas Kaplıcası, Sarot Termal Vadi-Kaplıcaları’dır. 

Mudurnu’da Yapılacak Aktiviteler 

 • Köklü tarihini gözler önüne seren yapılara sahip Mudurnu’da yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerin başında tarih gezileri yer almaktadır. Tatiliniz sırasında Pertev Naili Boratav Kültür Evi’nde Türk ve Ahilik tarihi ile ilgili bilgi edinebilir, ilçenin konaklarını, tarihi evlerini, cami ve hamamlarını gezi planınıza dahil edebilirsiniz. 
 • Mudurnu göllerinde balık tutarak, hem doğa ile iç içe zaman geçirebilir, hem de zihninizi dinlendirebilirsiniz. Ayrıca bu doğal ya da yapay göllerde yüzebilir, göl çevresinde piknik yapabilirsiniz. 
 • Mudurnu’nun yüksek kesimlerinde dağcılık aktivitelerine katılabilir, yamaç paraşütü yapabilirsiniz. 
 • İlçenin mesire alanlarını ziyaret ederek, piknik keyfinin yanı sıra burada bisiklet turlarına ve doğa yürüyüşlerine katılabilirsiniz. 
 • Babas Kaplıcası’nı ziyaret ederek, şifalı kaynaklardan yararlanabilirsiniz. 
 • Mudurnu’nun tüm güzelliklerini keşfettikten sonra Bolu şehir merkezine geçebilir, Yukarı Taşhan, Orta Hamam, İmaret Cami ve Bolu Müzesi gibi tarihi öneme sahip noktaları keşfedebilirsiniz. 
 • Mudurnu’nun komşu ilçesi Göynük’e geçerek Akşemseddin Türbesi, Zafer Kulesi Göynük Evleri gibi tarihi yapıları gezebilir, Çubuk Gölü’nde doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz. 

Mudurnu Festivalleri

Doğal Güzellikleri ve tarihi değerleri ile ziyaretçilerine unutulmaz bir gezi deneyimi sunan ilçe Mudurnu’da tatiliniz sırasında katılabileceğiniz festivaller bulunmaktadır. Haziran ayında düzenlenen Mudurnu İpek Yolu Kültür Sanat Ve Turizm Festivali ilçenin en önemli organizasyonları arasında yer alırken, diğer alternatifler ise Temmuz ayında düzenlenen Farkındalık Festivali ve Ocak ayında düzenlenen Abant Kış Uçuşları Festivali’dir. 

Mudurnu’da Neler Yenilir?

Bolu’nun gurmeler şehri olduğunu kanıtlayan ilçeler arasında yer alan Mudurnu’da tadabileceğiniz en meşhur lezzet kuşkusuz Mudurnu Tavuğu olacaktır. Tavuğun yanı sıra tadabileceğiniz ilçeye has lezzetler ise kaşık sapı mantısı, kızılcık çorbası, tarhana çorbası, cızlama, oğmaç çorbası, bal kabaklı gözleme, un helvası, kabak tatlısı, cevizli ekmek, bombay fasulye ve Mudurnu Saray Helvası’dır. 

Mudurnu’dan Ne Alınabilir?

Demircilik, bakırcılık, sepetçilik, kalaycılık, iğne oyası, ahşap oymacılığı, yemenicilik ve dokumacılık gibi pek çok el sanatının hala devam ettiği Mudurnu’da, yöre halkının ellerinden çıkan bu özel ürünlerden satın alabilirsiniz. Yaka gülleri, kolye, küpe, gerdanlık, yüzük, kitap ayracı gibi pek çok iğne oyası ürün seçeneği arasından tercihinizi yapabilir, seccade, süs patikleri, tığ ile örülen yelekleri, Mudurnu bebeklerini alışveriş listenize dahil edebilirsiniz. El işi bu özel ürünlerin yanı sıra yine el yapımı kapı süsü, nazarlık ve nal seçeneklerinden satın alabilirsiniz. Mudurnu Saray Helvası da en çok tercih edile hediyelik ürünler arasında yer almaktadır. 

Mudurnu Gece Hayatı

Mudurnu’da gece hayatı genellikle Abant Gölü çevresinde gelişmiştir. İlçe tatiliniz sırasında keyifli akşamlar geçirebileceğiniz mekanlar arasında Geyikli Bar, Abant Göl Gazinosu, Köşk Bar, Göl Restoran & Bar, Köroğlu Bar yer almaktadır. 

Mudurnu’ya Nasıl Gidilir?

Bolu’nun turistik ilçesi Mudurnu’ya karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Şehirlerarası otobüslerle ulaşımı seçen yolcular için varış noktası Bolu Otogarı olup, ilçeye uzaklığı ortalama 56 km’dir. Şehir içinden ve otogardan Mudurnu ilçesine toplu taşıma seçenekleri sunulmaktadır. Özel aracı ile Mudurnu’ya ulaşımı tercih eden yolcular için İstanbul’dan yolculuk ortalama 3 saat 30 dakika, Ankara –Mudurnu arası ortalama 3 saat, İzmir – Mudurnu arası ise yaklaşık olarak 6 saat sürmektedir. 

Mudurnu Otelleri Sıkça Sorulan Sorular

Mudurnu’da termal tatiller için öne çıkan oteller Sarot Termal Park Resort & Spa, Borvo Thermal Resort & Spa’dır. Daha fazlası için Mudurnu Termal Oteller sayfasını inceleyebilirsiniz.

Mudurnu’da konuklarına havalimanına rahat ulaşım olanakları sunan oteller mevcuttur. Tüm tesisler için Mudurnu havalimanına yakın oteller sayfasına tıklamanız yeterlidir.