Göynük Otelleri

Göynük Otelleri Bölgesinde 1 adet otel bulunmaktadır.

Sünnet Gölü Doğal Yaşam Oteli Bolu Göynük

Sünnet Gölü Doğal Yaşam Oteli

Butik Göynük Yarım Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
  • Uygun
  • Aile
  • Doğa
İNCELE

Göynük Tatili

Göynük’te Gezilecek ve Görülecek Yerler 

Göynük OtelleriGöynük OtelleriMüzeler: Göynük geziniz sırasında ilçenin kültürünü ve tarihini keşfetmek isterseniz gezi listenize dahil edebileceğiniz yerler Gürcüler Konağı ve Göynük Açık Hava Müzesi’dir. 

Tarihi Yapılar: Bolu’nun özellikle hafta sonu kaçamakları için en çok tercih edilen tatil yerlerinden biri olan Göynük, Safranbolu’yu andıran atmosferi ile huzur dolu bir konaklama deneyiminin yanı sıra, ziyaretçilerine keyifli bir tarih turu yapma olanağı sunmaktadır. Göynük’te gezip görebileceğiniz tarihi yerler arasında Akşemseddin Türbesi, Zafer Kulesi, Göynük Evleri ve Gazi Süleymanpaşa Camii yer almaktadır. 

Doğal Güzellikler: Göynük tatiliniz sırasında doğa ile iç içe zaman geçirmek isterseniz mutlaka uğramanız gereken yer Çubuk Gölü’dür. Karacabey Yaylası, Çubuk Yaylası, Değirmenözü Yaylası ve Kaşıkçı Yaylası ise Göynük’ün doğası ile büyüleyen yaylalarıdır. 

Göynük’te Yapılacak Aktiviteler 

  • Göynük tatilinde pek çok tarihi yapıyı keşfetme olanağınız bulunmaktadır. Siz de ilçenin tarihi yapıları arasından kendinize bir gezi rotası oluşturarak, Bolu tarihi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. 
  • Göynük’ün en dikkat çeken yerleri arasında Safranbolu’yu andıran tarihi evleri yer almaktadır. Göynük Evleri arasında keyifli bir tur yapabilir ve evlerin fotoğrafını çekebilirsiniz. 
  • Doğa ile iç içe anlar için Çubuk Gölü’ne gidebilir, çam ormanlarının arasında yer alan parkurda doğa yürüyüşleri yapabilir, piknik yapabilir, balık tutabilir ya da kamp alanlarında konaklayabilirsiniz. 
  • Ortalama 1 saatlik bir yolculuğun ardından Bolu’ya geçerek Karacasu Kaplıcaları, Babas Kaplıcaları, Sarot Kaplıcası gibi seçenekleri değerlendirerek, sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz. Bolu Müzesi’ni gezerek, şehrin tarihi hakkında geniş bilgi edinebilirsiniz. 
  • Ayrıca, 1.5 – 2 saatlik yolculuklarla Abant Gölü Tabiat Parkı ve Yedigöller gibi şehrin en popüler noktalarını görme olanağı elde edebilir, Kartalkaya’da kayak yapabilirsiniz. 

Göynük Festivalleri 

Göynük tatiliniz sırasında katılabileceğiniz organizasyon Akşemsettin Anma Günü olup, her yıl Mayıs ayının son Pazar günü gerçekleşmektedir. 

Göynük’te Neler Yenilir?

Göynük tatiliniz sırasında, Bolu’nun maharetli aşçılarının elinden çıkan birbirinden özel lezzetler tadabilirsiniz. Göynük’te tadabileceğiniz yöresel lezzetler arasında başlangıçlardan Ovmaç çorbası ve Yayla çorbası yer almaktadır. Ana yemek seçenekleri arasında Bolu köftesi, Kaldırık dolması, Paşa pilavı ön plana çıkarken, tatlı seçenekleri arasında ise Kabaklı gözleme, Bolubeyi tatlısı, Uğut marmelatı ve Saray helvası denemeniz önerilen lezzetlerdendir. 

Göynük’ten Ne Alınabilir?

Göynük’ün en meşhur satın alınacak ürünleri arasında şeker fasulye ve el işi dokumalar yer almaktadır. Bu seçeneklerin haricinde Göynük tatiliniz sırasında sevdiklerinize hediye etmek için satın almanız önerilen ürünler, Bolu çikolatası, fındık şekeri, saray ve köpük helvası, çam kolonyası, şeker fasulye, uğut marmelatı, tahta oyma eserleri, tokalı örtüleri ve çam balıdır. 

Göynük’e Nasıl Gidilir?

Göynük’e ulaşım karayolu ile sağlanmaktadır. Şehirlerarası otobüsleri tercih edecek yolcular için Bolu otobüsleri hizmet vermektedir. Bolu şehir merkezine ulaşımdan sonra, Göynük otobüsleri ile ilçeye geçiş mümkün olup, mesafe ortalama 90 km’dir. Özel aracı ile Göynük’e ulaşım sağlayacak yolcular için İstanbul – Göynük arası yolculuk ortalama 3 saat, Ankara – Göynük arası ortalama 3 saat ve İzmir – Göynük arası ortalama 6 saat sürmektedir.