Ayvacık butik Oteller

Ayvacık bölgesinde 17 adet butik oteli bulunmaktadır.

Ida Blue Çanakkale

Ida Blue

Butik Çanakkale Oda Kahvaltı
İNCELE
Çetmihan Otel Çanakkale

Çetmihan Otel

Butik Çanakkale Oda Kahvaltı
İNCELE
Esida Otel Çanakkale

Esida Otel

Butik Çanakkale Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
İda Taş Konak Butik Otel Çanakkale

İda Taş Konak Butik Otel

Butik Çanakkale Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Öngen Country Hotel Çanakkale

Öngen Country Hotel

Butik Çanakkale Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Assos Kadırga Otel Çanakkale

Assos Kadırga Otel

Butik Çanakkale Oda Kahvaltı
İNCELE
İdasos Taş Odalar Çanakkale

İdasos Taş Odalar

Tatil Köyleri Çanakkale Oda Kahvaltı
İNCELE
Assos Nar Konak Çanakkale

Assos Nar Konak

Butik Çanakkale Oda Kahvaltı
İNCELE
Assos 3 Oda Çanakkale

Assos 3 Oda

Butik Çanakkale Oda Kahvaltı
İNCELE
Assos Alarga Hotel Çanakkale

Assos Alarga Hotel

Butik Çanakkale Oda Kahvaltı
İNCELE

Ayvacık Tatili Hakkında

Çanakkale’nin turistik açıdan önemli ilçelerinden biri olan Ayvacık, hem doğal yapısı hem de denize kıyısı olması sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. İl merkezine yaklaşık olarak 65 kilometre mesafede yer alan Ayvacık ilçesine minibüs, otobüs ve özel taksiler ile birlikte gidilebilmektedir. 

Ayvacık ilçesinde gezmek ve görmek isteyebileceğiniz çeşitli turistik mahalleler bulunmaktadır. Küçükkuyu Mahallesi, uzunca bir sahil kıyısına sahip olduğundan tatiliniz için bu bölgeyi tercih edebilir veya Yeşilkurt Köyü’nde doğal alanlar içerisinde organik ürünler ile vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda Adatepe ve Behram mahalleleri de Ayvacık’ın en önemli bölgeleri arasındadır. 

Yemyeşil bir doğaya sahip olan Ayvacık ilçesinde yer alan doğal güzellikler son derece önemli yerlerdir. Mıhlı Çayı, Müsellim Boğazı, Zeus Altarı ve Mıhlı Şelalesi görülebilecek doğa harikalarıdır. Tarihi yapısı ile de dikkat çeken Ayvacık’ta gezebileceğiniz birbirinden önemli tarihi yapılar bulunmaktadır. Bu yapılardan bazıları Smintheion Antik Kenti, Gargara Antik Kenti ve Assos Antik Kenti olarak dikkat çekmektedir. Ayvacık’ın otelleri ile birlikte bölgede yemyeşil doğa ve masmavi deniz ile birlikte konaklamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Çanakkale’deki oteller şehrin belli bölgelerine yayılmış olsa da birkaç önemli otelin Ayvacık’ta bulunduğu bilinmektedir. Ida Blue, Manici Kasrı, Seğmen Hotel, Hotel Rena, Esida Otel, Çetmihan Otel, Palace Hotel Olive Odore ve Öngen Country Hotel tercih edebileceğiniz konaklama seçenekleri olarak Ayvacık’ta yer almaktadır.

Çanakkale’nin sakin ve şirin ilçelerinden biri olan Ayvacık’ta gündüz doğa ile baş başa vakit geçirip dinlendikten sonra gecenizi eğlence mekânlarında daha keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz. Ayvacık’ta yer alan Assos Pub, Başka Bar, Assos Dove Bar, Berceste Bar, At Bar ve Apron Club tercih edebileceğiniz gece hayatı mekânları olarak dikkat çekmektedir.

Butik Oteller Tatili Hakkında

Butik Oteller, sayıca az müşteriye, konforlu ve özel bir konaklama ortamı ve atmosferi yaratan otellerdir. Son senelerde bu otel konseptlerinin, tatilciler tarafından en fazla tercih edilen seçenekler içerisinde yer aldığı görülüyor. Butik oteller, şehir merkezi, otantik köy atmosferi ya da bir sahil kasabası atmosferinde konumlandırılmış olabilir. Butik otellerin kendine has bir tasarımı ve özenli hizmet modelleri vardır.

Butik otellerin en büyük özelliği ise ilginç ve dikkat çekici tasarımlarıdır. Ayrıca Türkiye’nin hemen her bölgesinde rastlanabilen otellerdir. Genelde yarım pansiyon veya oda kahvaltı konseptinde hizmet verilir. Tipik olarak bu otellerde oda sayısı 10 ile 100 arasında değişen özelliktedir. Ayrıca tasarımları açısından reprodüksiyon, modern, antika gibi farklı özelliklerdeki malzeme ve mobilyalar ile dekore edilmişlerdir. Bu özellikleri, bazen masalsı bir butik otel ortamını bazen de özgün ve modern bir butik otel mekânını ortaya çıkarır.

Butik özellikteki oteller, büyük otellerdeki kalabalık atmosferi tercih etmeyen ancak bir yandan da rahatlık ve konforundan ödün vermeyen müşteriler açısından büyük bir ayrıcalıktır. Bu oteller, aslında küçük bir pansiyonda yaşanan sıcaklığı sunarak öte yandan lüks bir otel standardında hizmet vermesi bakımından da avantaj getirir. Ayrıca her yaştan müşteriye hitap edebilecek imkân ve hizmetler sunulması da sevilen avantajlardandır. Bu otellerde keyif alınabilecek bahçe, teras, açık havuz, çocuk oyun alanı gibi imkânların olması; modern ama bir yandan da geleneksel tarzı bir arada sunup derin bir dinginlik yaşatması; tasarım mobilya ve antika eşyaları ile özgün bir ortam sunması gibi avantajları da vardır.

Siz de bu farklı tasarımdaki otellerde tatil yapmak isterseniz, uygun fiyatlarda bir tatil planı yapabilirsiniz. Bu noktada Mardin butik otelleri, Fethiye butik otelleri, Bodrum butik otelleri, Kapadokya butik otelleri, Alaçatı butik otelleri gibi çok sayıda değişik alternatif vardır. İçlerinden fiyat açısından bütçenize en uygun olanı tercih edebilir ya da erken rezervasyon dönemlerini takip edip önceden rezerve ettirerek fiyatları daha da düşük rakamlarda yakalayabilirsiniz.