Ayvacık pansiyon Otelleri

Ayvacık bölgesinde 7 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Gürel Garden House Çanakkale

Gürel Garden House

Tatil Çanakkale Sadece Oda
  • Aile
İNCELE
Deniz Kızı Otel Küçükkuyu  Çanakkale

Deniz Kızı Otel Küçükkuyu

Pansiyon Çanakkale Oda Kahvaltı
İNCELE
Zeytin Bahçesi Pansiyon Apart Çanakkale

Zeytin Bahçesi Pansiyon Apart

Pansiyon Çanakkale Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
  • Aile
İNCELE
Dama Apart Motel Çanakkale

Dama Apart Motel

Tatil Çanakkale Sadece Oda
  • Aile
İNCELE
Sahil Apart Pansiyon Çanakkale

Sahil Apart Pansiyon

Tatil Çanakkale Sadece Oda
İNCELE
Dut Ağacı Pansiyon Çanakkale

Dut Ağacı Pansiyon

Pansiyon Çanakkale Oda Kahvaltı
  • Hayvan Kabul Eden
  • Aile
İNCELE
Ay-Toklar Otel Pansiyon Çanakkale

Ay-Toklar Otel Pansiyon

Pansiyon Çanakkale Sadece Oda
  • Aile
İNCELE

Ayvacık Tatili Hakkında

Çanakkale’nin turistik açıdan önemli ilçelerinden biri olan Ayvacık, hem doğal yapısı hem de denize kıyısı olması sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. İl merkezine yaklaşık olarak 65 kilometre mesafede yer alan Ayvacık ilçesine minibüs, otobüs ve özel taksiler ile birlikte gidilebilmektedir. 

Ayvacık ilçesinde gezmek ve görmek isteyebileceğiniz çeşitli turistik mahalleler bulunmaktadır. Küçükkuyu Mahallesi, uzunca bir sahil kıyısına sahip olduğundan tatiliniz için bu bölgeyi tercih edebilir veya Yeşilkurt Köyü’nde doğal alanlar içerisinde organik ürünler ile vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda Adatepe ve Behram mahalleleri de Ayvacık’ın en önemli bölgeleri arasındadır. 

Yemyeşil bir doğaya sahip olan Ayvacık ilçesinde yer alan doğal güzellikler son derece önemli yerlerdir. Mıhlı Çayı, Müsellim Boğazı, Zeus Altarı ve Mıhlı Şelalesi görülebilecek doğa harikalarıdır. Tarihi yapısı ile de dikkat çeken Ayvacık’ta gezebileceğiniz birbirinden önemli tarihi yapılar bulunmaktadır. Bu yapılardan bazıları Smintheion Antik Kenti, Gargara Antik Kenti ve Assos Antik Kenti olarak dikkat çekmektedir. Ayvacık’ın otelleri ile birlikte bölgede yemyeşil doğa ve masmavi deniz ile birlikte konaklamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Çanakkale’deki oteller şehrin belli bölgelerine yayılmış olsa da birkaç önemli otelin Ayvacık’ta bulunduğu bilinmektedir. Ida Blue, Manici Kasrı, Seğmen Hotel, Hotel Rena, Esida Otel, Çetmihan Otel, Palace Hotel Olive Odore ve Öngen Country Hotel tercih edebileceğiniz konaklama seçenekleri olarak Ayvacık’ta yer almaktadır.

Çanakkale’nin sakin ve şirin ilçelerinden biri olan Ayvacık’ta gündüz doğa ile baş başa vakit geçirip dinlendikten sonra gecenizi eğlence mekânlarında daha keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz. Ayvacık’ta yer alan Assos Pub, Başka Bar, Assos Dove Bar, Berceste Bar, At Bar ve Apron Club tercih edebileceğiniz gece hayatı mekânları olarak dikkat çekmektedir.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!