Ayvacık Plajları

Çanakkale’nin şirin bir ilçesi olan Ayvacık taş evleri ve doğal güzellikleri kadar uzun sahil şeridiyle de ziyaretçilerini büyüleyen özel duraklar arasında yer almaktadır. Ege ve Marmara bölgelerinde konumlanan ilçe 78 kilometre uzunluğunda bir sahil şeridine sahiptir.

Babakale ile Küçükkuyu kasabası arasında uzanan sahil şeridi pek çok koya ev sahipliği yaparken, bu koylarda denize girmenin yanı sıra ziyaretçiler için halk plajları ve özel işletmeler hizmet vermektedir. 

Ayvacık'ta gezilecek yerlere yakın, açık büfe imkanları ile herkese hitap edecek mükemmel dizaynlı oteller için Ayvacık otel sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


Sivrice Plajı

Sivrice Plajı Sivrice Plajı

Ayvacık ilçesine bağlı Assos beldesine doğru giderken tatilcilerin uğrak yeri haline gelen Sivrice Koyu denize girmek için ideal alanlar arasında yer almaktadır. 

Plaj taşlık olması sebebiyle zaman zaman zorluk yaşatıyor olsa da sessiz ve sakin bir bölgede olması ve denizinin son derece temiz olması tatilcilerin uğrak merkezi olmasını sağlamaktadır. 

Plaj çevresinde konukların ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri pansiyon ve restoranlar hizmet vermektedir. 

Assos merkeze 9 kilometre uzaklıkta olan ve tam olarak Babakale yolu üzerinde bulunan koya araçlarla ulaşım son derece kolay ve keyifli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Sivrice plajının ücretleri şemsiye ve şezlong kiralamak isteyenler için 10 - 20 TL arasında değişmektedir. 

Ayvacık'ta birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerlerde keyifli vakit geçirmek için Ayvacık'ta gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Kadırga Plajı

Kadırga Plajı Kadırga Plajı

Ayvacık ilçesinin bir köyü olan Behramkale’de bulunan Kadırga Koyu doğal ve tarihi güzellikleri ile gelen ziyaretçileri büyülemektedir. Tarihi kalıntılarıyla da ön plana çıkan Kadırga’da konuklar tarihte keyifli bir yolculuğun ardından plajda serinleme olanağı bulmaktadır. 

Bölgede bulunan uzun sahil yolu ve konaklama tesisleri pek çok yerli ve yabancı tatilciye ev sahipliği yapmaktadır. Kadırga koyu bölgenin en iyi turizm bölgeleri arasında yer almaktadır. Plajı geniş olmakla birlikte taşlık bir bölgedir. Denizinin temizliği yapılan değerlendirmeler sonrasında mavi bayrak almaya hak kazanmıştır. 

Ayvacık ilçesinin Assos beldesinden 2 kilometre kadar aşağı indikten sonra Assos ile Küçükkuyu arasında kalan koya giriş ücretsizdir. Plaja giriş ücretleri ise 15 - 25 TL civarındadır. Plaj alanlarında konuklar için şezlong ve şemsiye bulunmaktadır. 

Günübirlik ziyaretlerin yanı sıra plaj çevresinde ziyaretçiler için pek çok konaklama tesisi hizmet vermektedir. 

Ayvacık'ta tatile çıkmadan önce etkinlik ve festivallerin tamamını görmek için Ayvacık gezi rehberi sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Assos Limanı

Assos Limanı Assos Limanı

Plajlar ve koyların aksine Ayvacık ilçesine bağlı Assos beldesinde tam merkezde bulunan Assos limanı denize girmek için uygun bir bölge olarak belirlenmiştir. 

Diğer plajlarda ve koylarda olduğu gibi keyif yapmak için imkan sunan geniş ve uzun plaj alanları bulunmayan liman, küçük bir bölge olup iskeleden denize girme imkanı sağlamaktadır. Deniz taşlık olduğundan dolayı burada deniz ayakkabısı giymeniz önerilmektedir.  

Liman mevkiinde, denize sıfır konumda bulunan bazı butik işletme ve otellerin kendileri için özel hale getirdikleri iskelelerden belirli bir giriş ücreti karşılığında denize girilebilmektedir. 

Merkezden uzaklaşmadan denize girmek isteyenlerin tercihi olan Assos Limanı’nda giriş ücretleri ise otellere göre değişiklik göstermekle birlikte 25 TL ile 50 TL arasındadır. 

Ayvacık'ta bir çok özel aktiviteleri ile lüks bir konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz Ayvacık herşey dahil listemize uğramayı unutmayın.


Gülpınar Halk Plajı

Gülpınar Halk Plajı Gülpınar Halk Plajı

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Gülpınar beldesinde yer alan Gülpınar Belediye Halk Plajı, ilçenin en popüler denize girilecek yerlerinden biridir. 500 metre uzunluğa sahip olan plaj, şezlong ve şemsiyelerle donatılmış olup, misafirlerin konforu için bu hizmetlerin yanı sıra tuvalet ve duş kabinleri de yer almaktadır. 

Günübirlik ziyaretlerin yanı sıra plaj alanının yanında oluşturulan kamp alanı, konaklamak isteyen ziyaretçilere hizmet vermektedir. 

Ayvacık ilçesi Gülpınar Beldesi’nde Kumbağlar mevkiiinde bulunan halk plajı belediye tarafından alınan kararla birlikte herkesin yararlanması için tamamen ücretsiz olarak hizmet vermektedir.  

Ayvacık'ta uygun fiyatları ile her bütçeye hitap eden tatil köyleri için Ayvacık tatil köyleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.