Ataşehir Aktiviteleri

Doğu ve Batı Ataşehir olmak üzere iki bölgeye ayrılan Ataşehir ilçesi, komşu ilçelerden bağlanan semtleri ile sınırları genişleyen ve giderek gelişen bir ilçedir.

Bununla birlikte, ilçede; iş, eğlence, yaşam ve aktivite olanakları da her geçen gün artmaktadır. Ziyaret için Ataşehir’e geldiğinizde; çok sayıda aktivite ve etkinlik seçeneği bulabilirsiniz.

Ataşehir’de katılabileceğiniz aktiviteler arasında; çeşitli festivaller, sergiler, seminerler, tiyatro, konser ve katılabileceğiniz atölyeler bulunmaktadır.

Ataşehir'de gezilecek muhteşem yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Ataşehir otelleri listemize göz atabilirsiniz.


DasDas Sahne

Dasdas Performans Sahnesi Dasdas Performans SahnesiTiyatro ve müziği aynı sahnede buluşturan DasDas Sahne’de; birbirinden keyifli oyunlar ve eğlenceli konserlere ek olarak, çeşitli atölye çalışmaları da bulunmaktadır.

2017 yılında hizmete giren DasDas Sahne, Ataşehir’de bir kültür sanat paylaşım merkezi olarak bilinmektedir.

DasDas Sahne’nin, toplamda 400 kişilik oturma kapasitesine sahip bir alanı bulunmaktadır.

Anadolu yakasının en önemli sanat ve eğlence merkezlerinden biri olan DasDas Sahne, Ataşehir Bulvarı, Atatürk mahallesinde hizmet vermektedir.

Yaz aylarında denizin güneşin tadını çıkartmak için İstanbul'daki tüm otelleri sizin için ayrıntılı bir şekilde İstanbul otel fiyatları sayfamızda listeledik.


Sualtı Severler İçin: Nemo Dive Team

Nemo Dive Team Dalış Ekibi Nemo Dive Team Dalış EkibiNemo Dive Team, denizin altında neler olup bittiğini merak edenler için su altını keşfetme olanağı sunmaktadır.

Nemo Dive Team’in; 1 günlük Scuba Diving deneme ve tanışma dalışı, 4 günlük dalış eğitim kursu, 2 ve 3 günlük açık denizlerde dalış eğitim kursu gibi olanakları bulunmaktadır.

Ayrıca, yılın belirli dönemlerinde, turistik bölgelere geziler düzenlenmekte ve eğlenirken bir yandan da su altını keşfetme olanağı sunulmaktadır.

Nemo Dive Team’in bağlı olduğu ProTec Dive Center, Kozyatağı’nda hizmet vermektedir.

Ataşehir'e uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Ataşehir'de gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Blue Box Event & Extreme Sporlar

Blue Box Event & Extreme Sporlar Sky Diving Aktivitesi Blue Box Event & Extreme Sporlar Sky Diving AktivitesiSu, hava ve kara sporlarına ilgi duyan herkes için keyifli ve unutulmaz deneyimler yaşama fırsatı sunan Blue Box Event & Extreme Sporlar’da; yamaç paraşütünden safari turlarına, skydiving’den rüzgar sörfüne, dalış eğitiminden rafting turlarına kadar çok çeşitli aktivite seçenekleri bulunmaktadır.

Ayrıca; okçuluk, resim ve yüzme kursları da yine hizmetleri arasında yer almaktadır.

Blue Box Event & Extreme Sporlar’da, yılın belirli dönemlerinde uçak gezisi, helikopter turu, bisiklet turu ve jeep safari gibi olanaklar da bulunmaktadır.

Blue Box Event & Extreme Sporlar’ın müşteri hizmetleri, Ataşehir ilçesine bağlı Kayışdağı Caddesi’nde hizmet vermektedir.

Ataşehir'de aileniz ile birlikte güzel bir vakit geçirmek için ekibimizin hazırlamış olduğu Ataşehir gezi rehberi sayfasını incelemeyi unutmayın.


Kardeş Kültürler Festivali

Kardeş Kültürler Festivali Konserleri Kardeş Kültürler Festivali KonserleriAtaşehir’de 2009 yılından bu yana düzenlenen Kardeş Kültürler Festivali, farklı sosyal dokuları ve kültürleri bir araya getirmektedir.

Festival süresince, pek çok ünlü sanatçı da konser vermektedir.

Eylül ayında gerçekleştirilen ve ortalama iki hafta süren festivale katılım ücretsizdir.

Tüm güzellikleri bilinemeyen, gezdikçe araştırdıkça yeni özelliklerini öğreneceğiniz bazı şehirler vardır. İşte bu nedenle İstanbul gezi rehberi sayfamızı ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.


Çocuk Tiyatroları Festivali

Ataşehir Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali Ataşehir Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali

2011 yılından bu yana Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali; yarıyıl tatilinde çocuklara keyifli vakit geçirmek ve kültür-sanat ile buluşturmak için, çeşitli ülkelerden gelen çocuk tiyatrosu gruplarını ağırlamaktadır.

Festival biletleri ücretsizdir.

Genellikle Ocak sonu ve Şubat ayının ilk haftasını kapsayan festivalin tarihleri ve programlar, her yıl değişiklik göstermektedir.

Program bilgisini, Ataşehir Belediyesi’nin internet adresinden ya da belediyeyi arayarak öğrenebilirsiniz.

Ataşehir'de her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Ataşehir pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Uluslararası Ataşehir Klasik Müzik Festivali

Uluslararası Ataşehir Klasik Müzik Festivali Sahnesi Uluslararası Ataşehir Klasik Müzik Festivali SahnesiAtaşehir’de klasik müzik severler için 2016 yılından bu yana, Uluslararası Ataşehir Klasik Müzik Festivali gerçekleştiriliyor.

Yılın ilk aylarında gerçekleştirilen festival, genellikle bir hafta boyunca sürmektedir.

Festivalde hem dünyaca ünlü müzisyenler hem de genç yeteneklere yer verilmektedir.

Uluslararası Ataşehir Klasik Müzik Festivali’nde, “Bir Kitap, Bir Bilet” uygulaması kapsamında, satın alınan bilet karşılığında kitap bağışlanmaktadır.

Festivalde; Senfoni orkestrası, gitar resitalleri, klarnet korosu, piyano resitali ve gençlik orkestrası programa dahil olmaktadır.

Festival biletlerini, etkinlikten 3 gün önce, Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nden edinebilirsiniz.

Ataşehir'de gezilecek yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama seçeneklerini Ataşehir apart oteller sayfasından inceleyebilirsiniz.


Sergi ve Etkinlikler: Cemal Süreya Sergi ve Etkinlik Merkezi

Ataşehir Cemal Süreyya Sergi ve Etkinlik Merkezi Ataşehir Cemal Süreyya Sergi ve Etkinlik MerkeziTürk şiiri dünyasında derin izler bırakan ünlü şair Cemal Süreya’nın adını taşıyan sergi ve etkinlik merkezinde; çeşitli sergiler, seminerler, konserler, sempozyumlar ve çok sayıda sanat etkinliği gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca; yetişkin ve çocuk tiyatroları ve Türk Sanat Müziği koro çalışmaları gibi olanakları da bulunmaktadır.

Cemal Süreya Sergi ve Etkinlik Merkezi; Ataşehir ilçesine bağlı Küçükbakkalköy mahallesinde, 08:00 ile 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.