Ataşehir Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Ataşehir, konum olarak İstanbul’un Anadolu yakasında bulunmaktadır. 

Anadolu yakası haritasına bakarsanız, Ataşehir’in; Kadıköy, Üsküdar, Maltepe, Ümraniye ve Sancaktepe ilçeleri ile komşu olduğunu görebilirsiniz. 

Toplamda 17 mahallesi bulunan ilçe, giderek artan bir nüfusa sahiptir. Konut sayısının her geçen gün artması ve yıllar içinde artan nüfus ile birlikte, Ataşehir’e ulaşım seçenekleri de artmaktadır. 

Kadıköy ve Üsküdar’a bağlı semtlerin de dahil olması ile sınırları genişleyen ilçeye ulaşım için otobüs, minibüs ve metro gibi çeşitli toplu taşıma seçenekleriniz bulunmaktadır. 

Üsküdar ve Kadıköy gibi merkezi ilçelerden kalkan otobüs ve minibüs seçeneklerinin yanında Ataşehir’e; komşu ilçelerden ve Avrupa yakasının bazı ilçelerinden de direkt ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Ataşehir'de günübirlik eğlenceleriniz için konforlu ve uygun fiyatlarla her bütçeye hitap eden Ataşehir otelleri fiyat listemize uğramayı unutmayın.


Denizyolu ile Ataşehir’e Ulaşım

Ataşehir’e denizyolu ile doğrudan ulaşım olanağı bulunmamaktadır. Avrupa yakasından geliyorsanız; Kadıköy ya da Üsküdar’a vapur ile ulaşım sağladıktan sonra, Ataşehir’e giden otobüs ve minibüsleri tercih edebilir ya da metro bağlantısını kullanarak Ataşehir’e ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Deniz kenarına yakın ve muhteşem görünümlü otellerde eğlenceli aktiviteler ile keyif alabileceğiniz İstanbul bölgesi otelleri seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Karayolu ile Ataşehir’e Ulaşım 

Ataşehir, trafiğin yoğun olduğu bir ilçe olmakla birlikte, en geniş ulaşım seçeneği, karayolu ile ulaşımdır. 

Üsküdar ve Kadıköy merkezden kalkan otobüsler ile ortalama 30-45 dakikalık bir yolculuk yaparak Ataşehir’e ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Kadıköy’den kalkan 13, 14ŞB, 19E ve 19M hatları, Doğu Ataşehir’den ve 8A ile 13 hatları da Batı Ataşehir’den geçmektedir. 

Üsküdar’dan kalkan 16M numaralı İETT hattı hem doğu hem de batı Ataşehir’den geçmektedir. 

Ataşehir’e otobüs ile ulaşım için, 13AB numaralı Altunizade- Üstbostancı hattını da kullanabilirsiniz. Bu hattı kullanarak hem doğu hem de batı Ataşehir’e ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Avrupa yakasındaysanız; Yeditepe Üniversitesi, Ataşehir ve Taksim arasında ulaşım sağlayan 256Y no’lu İETT hattını kullanabilirsiniz. Bu hattın gidiş - dönüş sefer süresi ortalama 200 dakikadır. 

Otobüs hatlarını kullanarak yapacağınız yolculuk için, ortalama 2.35 TL ödersiniz. Ulaşım için İstanbul Kart kullanmanız gerekmektedir. İstanbul Kart’ınız yoksa, tek kullanımlık geçiş kartlarından satın alabilirsiniz. Fiyatı, ortalama 6 TL’dir. 

Ataşehir’e minibüs ile ulaşım olanağınız da bulunmaktadır. Üsküdar merkezden kalkan Ataşehir minibüsleri; Harem, Numune Hastanesi, Koşuyolu Köprüsü, Acıbadem, Yenisahra ve Hal’i geçerek Ataşehir Bulvarı’na ulaşım sağlamaktadır. Minibüs ücretleri ortalama 2.5 TL’dir. 

Ataşehir’e karayolu ile bir diğer ulaşım seçeneği de sarı dolmuşlardır. 2017’de hizmete giren Kadıköy- Ataşehir sarı dolmuş seferleri, 06:00 ile 23:30 saatleri arasında düzenlenmektedir. Dolmuş, Kadıköy Rıhtım ile Ataşehir Mozaik Çarşı arasında hizmet vermektedir. 

Ataşehir’e Avrupa yakasından ulaşım için, Ataşehir- Taksim sarı dolmuş hatlarını da tercih edebilirsiniz. Bu hat; Batı Ataşehir’de bulunan Bulvar 216 alışveriş merkezinin önünden kalkmaktadır. Fiyatı ortalama 8 TL’dir. 

Ataşehir'de doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek yerler için Ataşehir'de gezilecek yerler makalemizi kontrol etmeyi unutmayın.


Ataşehir’e En Yakın Havalimanı 

İstanbul Anadolu yakasında bulunan Ataşehir; Sabiha Gökçen Havalimanı’na 25 km ve Atatürk Havalimanı’na 39 km uzaklıktadır. 

Sabiha Gökçen Havalimanı’na araç ile ulaşım, ortalama 20-25 dakika sürmektedir. Taksi ile ulaşım sağlayacaksanız, ortalama 65 TL taksi ücreti ödemeniz gerekmektedir. 

Toplu taşıma araçlarını kullanacaksanız; E-11 no’lu İETT hattını tercih edebilirsiniz. Bu hat; Kadıköy rıhtım otobüs duraklarından kalkarak, Acıbadem köprüsünü takip edip, E-5 yoluna girmektedir. Ataşehir’deyseniz; Kadıköy ve Üsküdar minibüslerini kullanarak Yenisahra ya da Göztepe Köprüsü’ne gidebilir ve E-11 no’lu hattı kullanarak Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Ataşehir’den Atatürk Havalimanı’na doğrudan ulaşım için, Havaş araçlarını kullanabilirsiniz. Bu araç; Kozyatağı’ndan kalkmaktadır. Toplam yolculuk süresi ortalama 1 saat sürmektedir ve bilet fiyatı ortalama 17 TL’dir.

Ataşehir'de doğal güzellikleri ile hayata bir daha tutunmanızı sağlayacak ihtişamlı yerleri ekibimiz sizin için Ataşehir gezi rehberi sayfasında listeledi.


Metro ile Ataşehir’e Nasıl Gidilir? 

Ataşehir’e metro ile ulaşım sağlamak için; Kadıköy- Tavşantepe metro hattını kullanabilirsiniz. Bu metro hattı ile Ataşehir merkeze doğrudan ulaşım olanağı bulunmamaktadır. 

Kadıköy’den ya da Tavşantepe’den geliyorsanız; Yenisahra ya da Kozyatağı duraklarında inerek, E-5’ten geçen Ataşehir otobüs ve minibüslerine binebilir ve kısa bir yolculuğun ardından Ataşehir’e ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Metro, 06:30 ile 00:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Metro ile ulaşım için, ortalama 2.5 TL ödemeniz gerekmektedir. İstanbul Kart’ınız yoksa, tek geçişli kart satın alabilirsiniz. Fiyatı, ortalama 6 TL’dir. 

İstanbul’a doğru yola çıkmaya karar verdiyseniz, gezilmesi gereken yerleri öğrenmek için İstanbul gezi rehberi sayfasını ziyaret edin.


Marmaray ile Ataşehir’e Nasıl Gidilir? 

Avrupa yakasından geliyorsanız, Marmaray hattını kullanarak Üsküdar ve Ayrılık Çeşmesi duraklarında inebilir; oradan metro bağlantısını ya da otobüs ve minibüs hatlarını kullanarak Ataşehir’e ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Ataşehir’e Marmaray ile ulaşım için, ortalama 2 aktarma yapmanız gerekmektedir. 

Marmaray ile ulaşım için ortalama 2.5 TL ödersiniz. İstanbul Kart’ınız yoksa, ortalama 6 TL ödeyerek tek seferlik geçiş sağlayan kartlardan satın alabilirsiniz.

Ataşehir'de yeni evlenen çiftler için romantik balayı tatili seçeneklerini Ataşehir balayı otelleri sayfasında yer almaktadır.


Metrobüs ile Ataşehir’e Nasıl Gidilir?

Ataşehir’e metrobüs ile doğrudan ulaşım imkânınız bulunmamaktadır. 

Metrobüs ile gelecekseniz, Uzunçayır metrobüs durağında inerek; Ataşehir otobüs ve minibüslerini kullanabilir ve Ataşehir’e ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Metrobüs ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart kullanmanız gerekmektedir. İstanbul Kart’ınız yoksa, ortalama 6 TL ödeyerek tek seferlik kullanım sağlayan ulaşım kartından satın alabilirsiniz. 

Ataşehir'de aileniz ile bir arada keyifli, konforlu ve güvenli bir tatil geçirebileceğiniz otellerin listesi Ataşehir aile otelleri sayfamızda yer almaktadır.