Ataşehir’de Nerede Yemek Yenir?

Konut sayısının ve nüfusun oldukça yoğun olduğu Ataşehir’de, sosyal olanakları ve yeme- içme seçenekleri oldukça fazladır. 

Türk ve dünya mutfağından farklı alternatiflerin bir arada bulunduğu ilçede, günün her saati karnınızı doyurabilecek seçenekler bulabilirsiniz. 

Keyifli bir akşam yemeği, lezzetli deniz mahsulleri, Uzak Doğu mutfağı, yöresel lezzetler, İtalyan mutfağı, kebap ya da sağlıklı beslenmek isteyenler için Ataşehir’de restoran ve kafe seçeneği oldukça fazladır. 

Ataşehir'de açık büfe imkanlarıyla bütçe dostu oteller için Ataşehir otelleri fiyat sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Baklava Severlere: Fıstıkzade

Eşsiz Lezzetiyle Fıstıkzade Tatlıları Eşsiz Lezzetiyle Fıstıkzade Tatlılarıİstanbul’un çeşitli bölgelerinde şubeleri bulunan Fıstıkzade’nin Ataşehir şubesi, Ataşehir merkezde, Ataşehir Bulvarı’nda hizmet vermektedir. 

08:00- 00:00 saatleri arasında hizmet veren Fıstıkzade; bol fıstıklı baklavaları ile meşhur. 

Menülerinde kuru, fıstıklı ve cevizli baklavanın yanı sıra; havuç dilimi, şöbiyet, bülbül yuvası, fıstıklı yaprak şöbiyet, kuş gözü, dilber dudağı, Antep özel, dolama gibi tatlı seçenekleri de yer almaktadır. 

Baklava fiyatları ortalama 14 TL’dir. 

Dört ayrı çeşitten oluşan özel Fıstıkzade tabağının fiyatı ise ortalama 35 TL’dir. 

Fıstıkzade’de, lezzetli tatlıların yanında, serpme kahvaltı ve Gaziantep kahvaltısı seçenekleri de bulunmaktadır. Antep yöresinin lezzetlerini buluşturan Orijinal Gaziantep Kahvaltısı için ortalama 35 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Mekânda, Gaziantep’in bir başka meşhur lezzeti olan katmer de bulunmaktadır. Küçük ve büyük iki farklı porsiyon şeklinde servis edilen katmerin fiyatı ortalama 16-28 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Nesi Meşhur: Baklava ve Dolama

Hafta sonu tatilinizi ailenizle birlikte geçireceğiniz rahat konaklama imkanları sağlayan otelleri ekibimiz sizin için İstanbul bölgesi otelleri sayfasında listeledi.


Pizza Denince: Bafetto Pizza

Eşsiz Pizza Konseptiyle Bafetto Pizza Eşsiz Pizza Konseptiyle Bafetto PizzaAtaşehir merkezde, Ataşehir Bulvarı’nda hizmet veren Bafetto Pizza, pizza severler için geniş bir menüye sahiptir. 

11:00- 00:00 saatleri arasında hizmet veren mekânda, iki kişilik bir yemek menüsü için ortalama 80 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Çorba, ton balığı, hellim-zeytin ikilisi, salata gibi seçenekler ile başlayan menülerinde; her damak zevkine uygun pizza seçenekleri bulunmaktadır. 

Pizza fiyatları, ortalama 27 TL ile 30 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Restoranda; Nutella muzlu mini pizza, trelatte, çıtır kadayıflı muhallebi ve brownie fudge gibi tatlı seçenekleri de bulunmaktadır. 

Tatlılarda fiyatlar ortalama 10-15 TL arasında değişiklik göstermektedir. 


Sağlıklı Mutfak: Luna Yemek Vesaire

Sağlıklı Yemeğin Adresi Luna Yemek Vesaire Sağlıklı Yemeğin Adresi Luna Yemek VesaireAtaşehir ilçesi, Batı Ataşehir bölgesinde hizmet veren Luna Yemek Vesaire; Akdeniz mutfağından özel lezzetler ve sağlıklı yemek alternatifleri ile tanınmaktadır. 

08:00- 22:00 saatleri arasında hizmet veren restoranda, iki kişilik bir yemek menüsü için ortalama 110 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Alkolsüz olarak hizmet veren mekân, özellikle akşam saatlerinde kalabalık olabildiğinden, gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız önerilmektedir. 

Diyet yemek menülerinde; buharda tavuk, buharda somon ve buharda sebze seçenekleri bulunmaktadır ve fiyatları ortalama 28 TL ile 40 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Menülerinde ayrıca; makarna ve sandviç gibi daha pratik seçenekler de bulunmaktadır. 

Et ve tavuk yemekleri ortalama 32-52 TL, pizzalar ortalama 25-35 TL, başlangıçlar ortalama 14- 32 TL ve salatalar ortalama 25-35 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Luna Yemek Vesaire’de, zengin bir kahvaltı menüsü de bulunuyor. İki kişilik serpme kahvaltı fiyatı ortalama 90 TL’dir.  

Aile dostu bir restoran olan Luna Yemek’te, keyifli bir çocuk parkı ve menülerinde çocuklara özel lezzetler de yer almaktadır. Çocuk menülerinde fiyatlar ortalama 14-22 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Nesi Meşhur: Kadayıfla Panelenmiş Çıtır Tavuk ve Bademli Somon

Ataşehir'de manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Ataşehir'de gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Ete Doymak İçin: Özgür Şef Steakhouse

Özgür Şef Steakhouse Kasap Özgür Şef Steakhouse KasapBatı Ataşehir’de, steakhouse konsepti ile hizmet veren Özgür Şef Steakhouse, İstanbul Anadolu yakasının en lezzetlerini etlerini yiyebileceğiniz restoranlardan biridir. 

12:00 ile 23:00 saatleri arasında hizmet veren mekânda, iki kişilik bir akşam yemeği için ortalama 180 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Meze ve başlangıçlar ile başlayan menülerinde; burgerler, köfte çeşitleri, steakler, kuzu etleri, tavuk yemeklerinde geniş bir seçenek sunulmaktadır. 

Meze ve başlangıç fiyatları ortalama 8 TL ile 45 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Steak fiyatları ortalama 58-155 TL, kuzu etleri ortalama 40-50 TL, spesiyal lezzetler ortalama 25-100 TL, burgerler ortalama 27-30 TL ve tatlılar ortalama 16-35 TL’dir. 

Nesi Meşhur: Özgür Şef'in Nefis Steak Menüsü


Döner Severlerin Adresi: Tatar Salim Döner Lokantası

Ataşehir Tatar Salim Döner Lokantası Ataşehir Tatar Salim Döner Lokantası

Odun ateşinde pişen dönerleri ile Ataşehir’de gerçek döner deneyimi yaşamak isteyenler için hizmet veren Tatar Salim Döner Lokantası, konum olarak Küçükbakkalköy mahallesinde yer almaktadır.

12:00 ile 22:00 saatleri arasında hizmet veren restoran, alkolsüz olarak hizmet vermektedir. 

Burada, iki kişilik bir yemek için ortalama 60 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Menülerinde; porsiyon, dürüm ve pilav üstü olmak üzere dönerin üç farklı seçeneği bulunmaktadır. Döner fiyatları, ortalama 15 TL ile 30 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Döner siparişi verdiğinizde, yanında ikram olarak; sumaklı soğan, turşu, salata ve patates kızartması gibi ikramlar da getirilmektedir. 

Nesi Meşhur: Döner ve Nar Ekşili Salata

Ataşehir'de muhteşem manzaraları ile sizi farklı diyarlara götürecek gezi rehberi için Ataşehir gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


İtalyan Mutfağı: La Cucina il Aida

İtalyan Mutfağının Eşsiz Lezzetleri La Cucina il Aida İtalyan Mutfağının Eşsiz Lezzetleri La Cucina il AidaAtaşehir ilçesine bağlı Küçükbakkalköy semtinde yer alan Brandium AVM’de hizmet veren La Cucina il Aida, İtalyan mutfağından seçme lezzetleri bulabileceğiniz bir restorandır. 

10:00 ile 22:00 saatleri arasında hizmet veren mekânda, iki kişilik bir yemek için ortalama 75 TL ödemeniz gerekmektedir. 

İtalyan mutfağının sevilen lezzetleri; makarna ve pizzanın yanı sıra, salatalar, tavuk ve et yemekleri, ızgara balıkların da yer aldığı menüsünde her damak zevkine uygun seçenekler bulabilirsiniz. 

Etli bademli, tavuklu, üç peynirli, deniz mahsullü, sebzeli ve pesto soslu makarna seçeneklerinin fiyatları ortalama 15-25 TL arasında değişiklik göstermektedir. Özellikle Etli Bademli Makarnası ile meşhurdur.

İtalyan mutfağının bir diğer vazgeçilmez lezzeti pizzalarda ise fiyatlar 15 TL ile 25 TL arasında değişmektedir. 

Brandium AVM’nin yemek katında hizmet veren mekânın özellikle pizza ve makarnaları önerilmektedir. 

Nesi Meşhur: Etli Bademli Makarna


Çorba Severlere: Shorba Restaurant

Eşsiz Çorba Seçenekleri İle Shorba İstanbul Eşsiz Çorba Seçenekleri İle Shorba İstanbulBinlerce farklı çorba seçeneği ile Doğu Ataşehir’de hizmet veren Shorba Restaurant, 09:00 ile 02:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Burada, iki kişilik bir yemek için ortalama 85 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Yuvalama, beyran, acılı ekşili, lebeniye, tandır, dil, kelle paça, Fransız soğan, Arabaşı, Akdeniz balık, tutmaç, safranlı hünkar, Macar gulaş, işkembe, mercimek, domates ve daha sayısız çorba seçeneği ile hizmet veren mekanda çorba fiyatları, ortalama 12 TL ile 20 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Çorbaları oldukça doyurucu olmakla birlikte, çorbadan sonra lezzetli bir yemek ile devam etmek isterseniz, ızgara çeşitleri, kebap, et sote, makarna, mantı, erişte gibi yemek alternatifleri de bulunmaktadır. 

Ana yemeklerde fiyatlar ortalama 20 TL ile 40 TL, makarnalarda fiyatlar ortalama 20 TL ve tatlılarda fiyatlar ortalama 10-15 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Nesi Meşhur: Tandır

İstanbul'daki turistlerin sürekli ziyaret ettiği mükemmel yerler için İstanbul gezi rehberi sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Ege’nin Lezzetleri: Foça Restaurant Fish Gourmet

Ataşehir Foça Restaurant Fish Gourmet Ataşehir Foça Restaurant Fish Gourmet

Ege mutfağından seçme lezzetleri, lezzetli balık ve deniz mahsullerinden oluşan menüsü ile Ataşehir’in Küçükbakkalköy semtinde hizmet veren Foça Restaurant Fish Gourmet, hem konumu hem de menüsü ile Ataşehir’de en çok tercih edilen balık restoranlarından biridir. 

Kalabalık sofralar için burada Fix Menü seçenekleri bulunmaktadır. Mezeler, salatalar, ara sıcaklar, balık çeşitleri ve tatlılardan oluşan Fix menülerde fiyatlar ortalama 110 TL ile 170 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Foça Restaurant Fish Gourmet, alkollü olarak hizmet vermektedir. 

Mekanın balık menüsünde; balık şiş, levrek ızgara, çipura, tekir, çinekop, balık kavurma, balık buğulama gibi alternatifler bulunmaktadır. 

Mezelerde hamsi füme ve baharatlı balık en çok önerilen lezzetler arasında yer almaktadır. 

11:00 ile 00:00 saatleri arasında hizmet veren Foça Restaurant Fish Gourmet’de iki kişilik bir akş3am yemeği için ortalama 290 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Nesi Meşhur: Kiremit Balık

Ataşehir'de doğa ile iç içe mekanlara yakın kaliteli hizmet sunan konaklama seçeneklerini Ataşehir 3 yıldızlı oteller sayfasında bulabilirsiniz.


Uzak Doğu Mutfağı: P.F Chang’s

Uzak Doğunun Eşsiz Yemekleri İle P.F Chang Uzak Doğunun Eşsiz Yemekleri İle P.F Chang'sFarklı mutfakları deneyimlemek isteyenler için; Batı Ataşehir’deki Bulvar 216 AVM’nin içerisinde yer alan P.F Chang’s, 11:00 ile 23:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Çin mutfağı, Asya mutfağı ve Uzak Doğu mutfağının sevilen lezzetlerini bulabileceğiniz mekanda, iki kişilik bir akşam yemeği için ortalama 210 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Günlük olarak hazırlanan el yapımı Dim Sum, mekânın en sevilen lezzetlerinden biridir. 

Spring Rolls’lerde fiyatlar ortalama 25-30 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Ayrıca; krem peynir, soğan, baharatlar ve yengeç eti ile hazırlanan Crab Bites da P.F Chang’s favori lezzetleri arasında yer almaktadır. Fiyatı ortalama 35 TL’dir. 

Menüsünde ayrıca salata ve çorba seçenekleri de bulunmaktadır. 

Lezzetli sushi’lerinin tadına bakmak isterseniz, ortalama 22-40 TL ödemeniz gerekmektedir. 

P.F Chang’s’de, Uzak Doğu mutfağının sevilen tavuk yemeklerini de bulabilirsiniz. Ana yemek fiyatları, ortalama 45 TL’dir. 

Yine Uzak Doğu mutfağının sevilen etli yemekleri, balık, karides, noodle seçenekleri de bulunmaktadır. 

Yemeğin üzerine lezzetli bir tatlı siparişi vermek isterseniz, ortalama 30 TL ödeyerek Banana Spring Rolls siparişi verebilirsiniz. 

Mekânda tatlı fiyatları ortalama 25 TL ile 35 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Nesi Meşhur: Kiremitte Karides

Ataşehir'de yılbaşı gecelerinde keyifli vakit geçirmek isteyenler Ataşehir yılbaşı otelleri sayfamızda bulunan otelleri inceleyebilirler.


Ocakbaşı Kültürü: Zübeyir Ocakbaşı & Restaurant

Ataşehir Zübeyir Ocakbaşı Ataşehir Zübeyir OcakbaşıKebap ve ocakbaşı konseptiyle hizmet veren Zübeyir Ocakbaşı & Restaurant, Batı Ataşehir bölgesinde yer almaktadır. 

Alkollü olarak hizmet veren mekân, 10:00 ile 23:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Geniş bir meze seçeneği ile başlayan menülerinde, meze fiyatları ortama 10-15 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Izgara et çeşitleri ortalama 30- 65 TL ve tatlı çeşitleri ortalama 15 TL’dir. 

Alkollü içecek menülerinde; kırmızı ve beyaz şaraplar ile rakı seçenekleri yer almaktadır. 

Burada iki kişilik bir akşam yemeği için ortalama 180 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Nesi Meşhur: Kuzu Tarak