Ataşehir pansiyon Otelleri

Ataşehir bölgesinde 1 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Cityloft 36 Ataşehir

Cityloft 36

Şehir Ataşehir Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
  • Havalimanı
  • Çocuk Dostu
  • Aile
  • Bebek Dostu
  • Toplantı
İNCELE

Ataköy Tatili Hakkında

Ataköy, İstanbul’un Bakırköy ilçesine bağlı bir semttir. Ataköy’e ulaşım kara yolu ve hava yolu ile gerçekleşmektedir. Şehir dışından gelmek isteyen tatilciler, özel araçları ile kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler. Hava yolu ile gelmek isteyenler ise bölgeye en yakın konumda yer alan Atatürk Havalimanı’na iniş yapmalıdır. Havalimanı- Ataköy arası yaklaşık olarak 6 km’dir. Havalimanından bölgeye ulaşım için servis araçları, metro veya taksi hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Dört mevsimde masmavi deniz manzaraları ve yemyeşil doğasıyla dikkat çeken Ataköy’e şehir dışından pek çok yerli ve yabancı turist gelmektedir. Ataköy, İstanbul’un eski sayfiyelerinden biri olduğu için sahil kesiminde yer alan evler geçmişin havasını hala yansıtmaktadır. Semtin adeta geçmişine ışık tutan bu evleri mutlaka görmelisiniz. Sahile yakın konumda yer alan konaklama tesisleri için Ataköy’ün otel fiyatları sayfasına göz atabilirsiniz.

Ataköy’de belirli zamanlarda birçok tiyatro, konser ve sergi etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu etkinlikler; Yunus Emre Kültür Merkezi ve Müşfik Kenter Sahnesi’nde gerçekleşmektedir. Ataköy gezinizi planlamadan önce etkinlik takvimini gözden geçirebilir ve tatilinizi bu tarihlere denk getirebilirsiniz.

Ataköy gezinizde deniz manzarasına karşı yemek yiyebileceğiniz, bir şeyler içebileceğiniz mekânlar bulunmaktadır.  Bu mekânlar arasında en popüleri Ataköy Marina’dır.

Ataköy’de gece hayatı oldukça keyifli ve renkli geçmektedir. Bölgeye geldiğinizde birbirinden eğlenceli mekânlarda arkadaşlarınız ile birlikte keyifli vakitler geçirebilirsiniz. En popüler eğlence mekânları arasında Mantar Cafe & Bistro, VUE Rooftop İstanbul, Dublins Pub Ataköy ve Sallash Karaoke Dans Bar yer almaktadır. Eğlence mekânlarına yakın konumda yer alan konaklama tesisleri için İstanbul’daki konaklama tesisleri sayfasına bakabilirsiniz.

Ataköy, gelen tatilcilerine birbirinden farklı konaklama seçenekleri sunmaktadır. Bu konaklama seçenekleri arasında en popülerleri ise Hyatt Regency İstanbul Ataköy, Sheraton İstanbul Ataköy Hotel, The Time Hotel Marina ve Ramada Hotel & Suites Ataköy’dür.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!