Ataşehir'de Gezilecek Yerler

Ataşehir, İstanbul Anadolu yakasında; iş, konaklama, eğlence ve aktivite seçeneklerinin oldukça fazla olduğu ilçelerden biridir. 

2008 yılında ilçe statüsüne kavuşan Ataşehir’in sınırları içerisinde; 5 farklı alışveriş merkezi, doğayı keşfedebileceğiniz bir botanik bahçesi, kültür ve sanata doyabileceğiniz etkinlik alanları ve keyifli vakit geçirebileceğiniz restoran ve kafeler yer almaktadır. 

İster şehrin yerlisi, isterseniz de İstanbul’u yeni keşfetmeye gelmiş bir yabancı olun; burada yapabileceklerinizin sayısı oldukça fazladır. 

Eğlence mekanları, sosyal tesisler ve pek çok farklı dünya mutfağından lezzetler sunan restoranların bir arada bulunduğu Ataşehir’i keşfetmek istiyorsanız, gezilecek popüler yerlerinden başlayabilirsiniz.

Ataşehir'de tarihi yerlere yakın olup birbirinden farklı uygun fiyatları ile göz alıcı oteller için Ataşehir otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Eğlence ve Alışveriş Bir Arada: Watergarden 

Ataşehir Watergarden Ataşehir Watergardenİstanbul Anadolu yakasının en yeni alışveriş merkezlerinden biri olan Watergarden; Ataşehir’de görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Burası; eğlence, kültür-sanat, yemek ve alışveriş olanaklarını bir arada sunmaktadır. 

Gün içerisinde saat başı gerçekleştirilen havuz gösterisi de Watergarden’a gelen ziyaretçilerin en çok keyif aldığı şeylerden biridir. Havuz gösterisi sırasında; muhteşem bir su gösterisine, keyifli bir müzik, lazer ve ışık gösterisi de eşlik etmektedir. 

Watergarden alışveriş merkezinde ayrıca; bowling, sinema, gösteri merkezi, çocuklar için lunapark alanı ve şehir parkı adını verdikleri bir yaşam alanından oluşan eğlence alanları da bulunmaktadır. 

İçerisinde ayrıca; fast- food restoran zincirleri, Türk mutfağı ve dünya mutfağından farklı lezzetleri buluşturan çok sayıda restoran ve kafe de yer almaktadır. 

Konum olarak Batı Ataşehir’de yer alan Watergarden Alışveriş merkezine, Kadıköy ve Üsküdar’dan kalkan otobüs ve minibüsleri ve ayrıca Kadıköy- Tavşantepe metro bağlantısını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Alışveriş merkezini, ücretsiz müşteri servisi hizmeti de bulunmaktadır. 

Deniz kenarına yakın ve muhteşem görünümlü otellerde eğlenceli aktiviteler ile keyif alabileceğiniz İstanbul otelleri seçeneklerine göz atabilirsiniz


Doğa ile İç İçe: Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi 

Ataşehir Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Ataşehir Nezahat Gökyiğit Botanik BahçesiYükselen binaların arasında kalan bir ilçe olan Ataşehir’de, hala doğa ile iç içe olabileceğiniz yerler bulunmaktadır. 

İlçede görülmesi gereken yerlerden biri olan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, bitki çeşitliliğini görmek isteyenler için hem bireysel hem de aile ile ziyaret edilebilecek, Ataşehir’de görülmesi gereken yerlerden biridir. 

Merkez Ada, Ertuğrul Adası, Mesire Adası, İstanbul Adası, Arboretum Adası, Meşe Adası, Anadolu Adası ve Trakya Adası bölümlerinden oluşan botanik bahçe, 2002 yılında ziyarete açılmıştır. 

Ali Nihat Gökyiğit Vakfı’nın bir hayır hizmeti olan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi; resmî tatiller de dahil olmak üzere, yıl boyunca ziyaret edebileceğiniz bir yerdir. 

Botanik bahçeye giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. 

Ataşehir ve Ümraniye girişi olmak üzere iki farklı giriş kapısı bulunan bahçenin açılış saati 09:30 ve kapanış saati kış aylarında 18:00 ve yaz aylarında 19:00’dır. 

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nde; bitkiler dünyasını tanıyabileceğiniz Bilim Bölümü ve eğitim çalışmalarının yapıldığı Eğitim Bölümü de bulunmaktadır. 


Ataşehir’in En Eski Çarşısı: Mozaik Çarşı 

Ataşehir Mozaik Çarşı Ataşehir Mozaik ÇarşıAtaşehir, şimdilerde büyük alışveriş merkezlerinin adresi olsa da ilçenin en eski çarşılarından biri olan Mozaik Çarşı da görülmeye değerdir. 

Küçük, sessiz ve sakin bir ortama sahip olan Mozaik Çarşı’da; çeşitli butikler, kuaför, market ve uygun fiyatlı seçenekler sunan kafeler yer almaktadır. 

Ataşehir’in Doğu Ataşehir bölgesinde yer alan çarşıya; Kadıköy ve Üsküdar’dan kalkan otobüs ve minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Ataşehir'de görkemli ve sizi başka diyarlara götürecek yerler için Ataşehir gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Kayışdağı Ormanı

Doğa Harikası Kayışdağı Ormanı Doğa Harikası Kayışdağı OrmanıAtaşehir ve Maltepe ilçeleri arasında yer alan Kayışdağı Ormanı yerleşim yerlerine de yakın bir noktadadır. Aydos – Başıbüyük Orman Hattı’nın en batısında yer alan Kayışdağı Ormanı doğal güzelliklerle çevrili bir yerdir. Huzur dolu sakin bir yeşil alan arayanların uğrak adresi olarak bilinmektedir.

İstanbul’un oksijen kaynaklarından biri olan Kayışdağı Ormanı ailecek piknik yapılan, hafta sonu kahvaltılarının ve kahvelerinin vazgeçilmez adreslerinden biridir. Ataşehir’de doğal güzellik bakımından gezilmeye değer yerler arasında yer almaktadır.

Kayışdağı Ormanı’na ulaşım otobüsler ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Yerleşim yerleri içerisinde bisiklet kiralayan yerlerden bisiklet kiralayıp güzel bir hafta sonu sürüş keyfi denenebilir.


Klasik Otomobillerin Adresi: My Museum Otomobil Müzesi 

My Museum Otomobik Müzesi Sergi Alanı My Museum Otomobik Müzesi Sergi AlanıAtaşehir’in Batı Ataşehir kısmında yer alan My Museum Otomobil Müzesi, My Office binasında yer almaktadır. Dünyanın farklı yerlerinden gelen klasik arabaların sergilendiği müzede, önemli koleksiyonlar yer almaktadır. 

My Museum Otomobil Müzesi’nde; araba sektörüne yönelik organizasyonlar için özel alanlar da bulunmaktadır. Klasikleşen araba markalarının tarihi gelişimine tanıklık edebileceğiniz müze, klasik araba severlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biridir. 

Otomobil severleri buluşturan My Museum Otomobil müzesine giriş ücreti; tam ortalama 10 TL ve öğrenciler için ortalama 5 TL’dir. 

Müze; haftanın her günü 09:00 ile 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 


Türbe Ziyareti: Ali Gazi Baba Türbesi

Ali Gazi Baba Türbesi Ataşehir Ali Gazi Baba Türbesi Ataşehirİstanbul’da yapacağınız turistik gezinize Ataşehir’i de dahil etmek isterseniz; Ataşehir’e bağlı İçerenköy mahallesinde yer alan Ali Gazi Baba Türbesi’ni ziyaret edebilirsiniz. 

Çocuk ve ev sahibi olmak isteyenlerin ziyaret ettiği türbede, Erenköy Fatih’i olaran bilinen Ali Gazi Baba’nın mezarı bulunmaktadır. 

Türbe; İçerenköy Carrefour’a oldukça yakın bir konumda yer aldığı için, Kadıköy- Tavşantepe metro bağlantısı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. 

İstanbul'a uğradığınızda mutlaka gidilmesi gereken yerler için İstanbul gezi rehberi sayfamızı göz gezdirebilirsiniz.


Ataşehir Yakınında Görmek İsteyebileceğiniz Önemli Yerler

Ataşehir Konutları Ataşehir KonutlarıAtaşehir, İstanbul Anadolu Yakası’nın hem en gözde yerleşim yerlerinden biridir hem de finans merkezidir. Ataşehir’in merkezi konumundan dolayı çevresinde görmek isteyebileceğiniz pek çok önemli yer bulunmaktadır. 


Bağdat Caddesi

Lüks Mağazalarıyla Bağdat Caddesi Lüks Mağazalarıyla Bağdat Caddesiİstanbul’un hatta dünyanın en popüler caddeleri arasına adını yazdırmış olan Bağdat Caddesi, lüks mağazaları, birbirinden şık restoranları, kafeleri ve geniş kaldırımları ile Anadolu Yakası’nın mutlaka görülmesi gereken noktaları arasında ilk sırada yer almaktadır. Bağdat Caddesi Ataşehir ilçe merkezine yaklaşık olarak 7 km mesafede yer almaktadır. 

Ataşehir'deki tatil zevkinizi en yüksek kaliteye taşıyacak oteller için Ataşehir lüks oteller sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Haydarpaşa Garı

Tarihi Haydarpaşa Garı Tarihi Haydarpaşa Garı1908 yılından bu yana İstanbul’un simgelerinden biri olan Haydarpaşa Garı, şehirde mutlaka görülmesi gereken tarihi yapıların başında yer almaktadır. Haydarpaşa Garı, Ataşehir ilçe merkezine yaklaşık olarak 10 km mesafede yer almaktadır. 


Bostancı Lunapark

Eğlenceli Oyuncakları İle Bostancı Lunaparkı Eğlenceli Oyuncakları İle Bostancı LunaparkıHem çocuklar hem de yetişkinler için eğlenceli bir gün vadetmekte olan Bostancı Lunapark, yanında yer alan gösteri merkeziyle de konserlere ev sahipliği yapmaktadır. Bostancı, ataşehir ilçe merkezine yaklaşık olarak 5 km mesafede yer almaktadır.


Kadıköy Çarşısı ve Bahariye Caddesi

Tarihi Bahariye Caddesi Tarihi Bahariye CaddesiAvrupa Yakası için Taksim ve Beyoğlu neyse Kadıköy Çarşısı ve Bahariye Caddesi de Anadolu Yakası için aynı önemi taşımaktadır. Tellalzade Sokağı, Sahaflar Çarşısı, Balık Pazarı, restoranları, eğlence mekanları, tarihi yapıları ve mağazaları ile Kadıköy, ziyaretçilerine eksiksiz bir gezi deneyimi sunmaktadır. Ataşehir Kadıköy arası mesafe yaklaşık olarak 6 km’dir. 

Ataşehir'de kaliteden ödün vermeyen ve bir çok aktiviteyi yapabileceğiniz oteller için Ataşehir 4 yıldızlı oteller sayfamıza göz atabilirsiniz.


Romantika Fenerbahçe Parkı

Fenerbahçe Romantika Parkı Fenerbahçe Romantika ParkıKalamış Marina’ya komşu olan Romantika Parkı, şehrin en seçkin parkları arasında yer almaktadır. Deniz kenarında yer alan konumu ve içerisindeki eşsiz doğal güzelliklerinin yanı sıra oturup dinlenebileceğiniz kafeleri ile huzur dolu bir ortam sunmaktadır. Romantika Fenerbahçe Parkı, Ataşehir ilçe merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 10 km’dir.