Kartal Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Kartal ilçesi, İstanbul’un Anadolu yakasında, şehrin sahil kıyısında yer almaktadır. 

Kartal; Maltepe, Sancaktepe, Sultanbeyli ve Pendik ilçeleri ile komşudur ve Adalar’ın tam karşısında yer almaktadır. 

Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan İstanbul’da, kentsel dönüşüm projelerinin gelmesi ile giderek yükselen ve gelişen değerlerden biri haline gelen Kartal’da, lüks yaşam alanlarının sayısı artmaktadır. 

Lüks yaşam alanlarının ve nüfusun artması ile birlikte, Kartal’da nüfusun yanı sıra, alışveriş merkezleri ve gezilecek yerlerin sayısı da artmaktadır. 

İstanbul ziyaretinizde keşfedebileceğiniz yerlerin bulunduğu Kartal’a gidiş için; vapur, otobüs ve minibüs ile ulaşımı ya da metro ve metrobüs bağlantılarını kullanabilirsiniz. 

Kartal'da günübirlik eğlenceleriniz için konforlu ve uygun fiyatlarla her bütçeye hitap eden Kartal otelleri fiyat listemize uğramayı unutmayın.


Denizyolu ile Kartal’a Ulaşım

İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan Kartal ilçesi, İstanbul’un sahil kıyısında yer almaktadır. 

Kartal’ın sahil bölgesinde yer alan Kartal vapur iskelesinde, Yalova ve Tuzla bölgelerine ulaşım olanağı bulunmaktadır. 

Kartal’dan ayrıca, Heybeliada ve Büyükada’ya da vapur seferleri düzenlenmektedir. 

Kartal’a vapur ile ulaşım sağlamak isterseniz, Bostancı – Karaköy ya da Bostancı- Kadıköy- Yenikapı vapur hattını kullanabilir ve Bostancı vapur iskelesinde indikten sonra, Kartal’a aktarma yapabilirsiniz. 

Bostancı- Kadıköy- Yenikapı vapur hattı; hafta içi günlerde 07-40 ile 17:50 ve hafta sonları 11:00 ile 19:00 saatleri arasında sefer düzenlemektedir. 

Bostancı – Karaköy vapur hattı; hafta içi günlerde 06:35 ile 18:35 saatleri arasında sefer düzenlemektedir. Hafta sonları sefer düzenlenmemektedir. 

Denizyolu ile Kartal’a ulaşımda tercih edebileceğiniz vapur seferleri ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

İstanbul Kart’ınız yoksa, vapur iskelesinde yer alan AKBİL dolum makinelerinden tek geçiş hakkı tanıyan kartlardan satın alabilirsiniz. Kart ücreti ortalama 6 TL’dir.

Deniz kenarına yakın ve muhteşem görünümlü otellerde eğlenceli aktiviteler ile keyif alabileceğiniz İstanbul bölgesi otelleri seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Karayolu ile Kartal’a Ulaşım

Karayolu ile Kartal ilçesine gitmek isterseniz; taksi, otobüs, minibüs ve dolmuş hatlarını kullanabilirsiniz. 

Kartal ilçesine ulaşım sağlayabileceğiniz bölgeler arasında; Pendik, Yenidoğan, Sultanbeyli, Kadıköy, Üsküdar, Harem, Çekmeköy yer almaktadır. 

Kartal’a giden İETT otobüs hatlarından bazıları; 134CK, 17, 132C, 134, 16, 17, 16A, 16B, 132C, 132S, 132ÇK, 133N hatlarıdır. 

Otobüs ile Kartal’a gitmek isterseniz, ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir ve ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir. 

İstanbul Kart’ınız yoksa, ortalama 6 TL ödeyerek tek geçiş hakkı tanıyan kartlardan satın alabilirsiniz. 

Karayolu ile Kartal’a gitmek için bir diğer ulaşım seçeneği de minibüs ile ulaşımdır. 

Kartal’a minibüs ile gitmek isterseniz Kadıköy- Kartal, Kartal- Akyılmaz Konutları, Kartal-Paşaköy, Kartal-Doğum Hastanesi, Kartal- Esenkent, Kartal- Ferhatpaşa, Kartal- Hürriyet Mahallesi, Kartal- Soğanlık Yeni Mahalle, Kartal- Uğur Mumcu, Kartal- Viaport, Kartal- Yakacık, Kartal- Yeditepe Üniversitesi, Kartal- Yenidoğan ve Pendik- Kartal minibüslerini tercih edebilirsiniz. 

Kartal’a minibüs ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve nakit ödeme kabul edilmektedir. 

Kartal’a ulaşımda tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım seçeneği de Bostancı- Kartal arası ulaşım sağlayan sarı dolmuşlardır. 

Altbostancı bölgesinden kalkan bu hat; Küçükyalı, İdealtepe, Adatepe Sahil, Maltepe Sahil, Dragos Sahil, Tekel Kampüsü, Atalar bölgesinden geçerek Hükümet Caddesi’ne ulaşım sağlamaktadır. 

Bostancı Kartal sarı dolmuşları ile ulaşım ücreti ortalama 5 TL’dir ve nakit ödeme kabul edilmektedir.

Kartal'da eski tarihi yapılarından tutun, görkemli ve nefes kesen yerleri ziyaret etmek için Kartal'ın gezilecek yerleri yazımızı ziyaret edin.


Kartal’a En Yakın Havalimanı

Kartal ilçesine en yakın havalimanı Pendik ilçesi sınırları içinde yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. 

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda indikten sonra, Kartal’a kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Sabiha Gökçen Havalimanı ile Kartal metro durağı arası ortalama 18 km’dir ve iki mesafe arası yolculuk ortalama 17 dakika sürmektedir. 

Kartal ilçesinin merkezine ise ortalama 20 km uzaklıktadır ve iki mesafe arası yolculuk ortalama 20 dakika sürmektedir.

Kartal'da aileniz ile birlikte güzel bir vakit geçirmek için ekibimizin hazırlamış olduğu Kartal gezi rehberi sayfasını incelemeyi unutmayın.


Metro ile Kartal’a Nasıl Gidilir?

M4 Kadıköy- Tavşantepe metro hattı ile Kartal’a metro ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmaktadır. 

Kadıköy merkezden hareket eden bu hat; Acıbadem, Göztepe, Kozyatağı, Küçükyalı, Maltepe, Soğanlık, Kartal, Yakacık ve Pendik’ten geçerek Tavşantepe bölgesine ulaşmaktadır. 

Metro ile Kartal’ın semtlerine gitmek isterseniz; bu hattın Soğanlık, Kartal ve Yakacık duraklarında inebilirsiniz. 

Metro ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. 

İstanbul Kart’ınız yoksa ortalama 6 TL ödeyerek tek geçiş hakkı sağlayan kartlardan satın alabilirsiniz.

İstanbul'daki turistlerin sürekli ziyaret ettiği mükemmel yerler için İstanbul gezi rehberi sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Marmaray ile Kartal’a Nasıl Gidilir?

Marmaray ile Kartal’a doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır. 

Marmaray bağlantısını kullanarak ulaşım sağlamak isterseniz; Ayrılıkçeşmesi durağında indikten sonra, Kadıköy- Tavşantepe metro hattına aktarma yapabilirsiniz. 

Üsküdar durağında inerseniz; buradan Üsküdar- Kartal otobüslerine aktarma yaparak da Kartal’a ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Marmaray ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. 

İstanbul Kart’ınız yoksa, ortalama 6 TL ödeyerek Marmaray istasyonunda bulunan akbil dolum makinelerinden tek geçiş kartı satın alabilirsiniz.

Kartal'da bir çok özel aktiviteleri ile lüks bir konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz Kartal 5 yıldızlı oteller listemize uğramayı unutmayın.


Metrobüs ile Kartal’a Nasıl Gidilir?

Metrobüs ile Kartal ilçesine doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır. 

Metrobüs bağlantısını kullanarak Kartal’a gitmek isterseniz; Uzunçayır metrobüs durağında indikten sonra, M4 Kadıköy- Tavşantepe metro hattının Ünalan durağına aktarma yapmanız gerekmektedir. 

Metrobüs ile ulaşım ücreti ortalama 3.80 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. 

İstanbul Kart’ınız yoksa, Metrobüs gişelerinde bulunan akbil dolum makinelerinden tek geçiş olanağı sunan kartlardan satın alabilirsiniz. Kart ücreti, ortalama 6 TL’dir. 

Kartal'da dalga sesleri eşliğinde bir tatil mi hayal ediyorsunuz? Kartal 4 yıldızlı oteller sayfamıza mutlaka göz atmalısınız.