Karasu’nun Meşhur Yemekleri

Karasu, sahip olduğu doğal varlıkları ve temiz plajıyla pek çok turistin ve şehrin sakinlerinin dikkatini çeken bir ilçedir. İlçede yaşayanlar Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden geldiği için Karasu lezzetlerinin de Çerkez ve Karadeniz lezzetleriyle benzerlik taşıdığı görülmektedir. İlçenin ziyaretçileri yalnızca doğal güzelliklerini görmek için değil Karasu’nun güzel lezzetlerini tatmak için de Karasu’ya gelmektedir.

İlçede yazın sıcağından kurtaran ve tarihi bir geçmişi olan meşhur Sweet dondurmaları, orada bulunduğunuz süre zarfında mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden biridir. Diğer taraftan Karadeniz lezzetlerinden biri olan pide, Karasu’nun vazgeçilmezlerindendir.

Sakarya’nın pek çok ilçesinde olduğu gibi Karasu ilçesinin de Boşnak Böreği meşhurdur. Bulgur çorbası da ilçenin vazgeçilmez lezzetlerindendir. Yüz ölçümünün fazla olmaması sebebiyle Karasu’da restoran çeşitliliği bulunmamakta fakat pek çoğu size ihtiyacınızı karşılayacak düzeyde hizmet vermektedir.

Karasu'da tarihi yerlere yakın olup birbirinden farklı uygun fiyatları ile göz alıcı oteller için Karasu oteller sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Boşnak Böreği

Boşnak Böreği Boşnak Böreği

Boşnaklara özgü bir lezzet olan hem zahmetli hem de lezzetli olan bu börek, Karasuluların severek tüketilen bir lezzettir. Karasululara göre Boşnak Böreği, Osmanlı Dönemi’nden günümüze kadar varlığını sürdürmüş bir lezzet olup hala lezzetini ve inceliğini korumaya devam etmektedir. 

Tercihe göre farklı çeşitleri olan Boşnak Böreği, alışılmış diğer börek türlerinden biraz farklıdır. İçerisinde un, tereyağı, yoğurt ve ıspanak bulunmaktadır. Çeşitlerine göre iç harcı değişiklik göstermektedir. Karasu’da bulunan pek çok işletmede Boşnak Böreği el yapımıdır.  

Karasu'da eski tarihi yapılarından tutun, görkemli ve nefes kesen yerleri ziyaret etmek için Karasu'da gezilecek yerler yazımızı ziyaret edin.


Bulgur Çorbası

Bulgur Çorbası Bulgur Çorbası

Sakarya’nın pek çok ilçesinde olduğu gibi Karasu’da da neredeyse her gün tüketilen lezzetlerden biridir. İçerisinde bulgur, et suyu, domates salçası, tuz, soğan ve biber bulunmaktadır. Keyifle içilebilecek hafif bir çorbadır. Hazırlanışı 25 dakika sürmektedir. Fazla zahmetli olmayan gayet pratik bir lezzettir. Karasu’daki birçok restoranda sunulmaktadır. 

Karasu'da muhteşem manzaraları ile sizi uzaklara götürecek gezi rehberi için Karasu gezi rehberi sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Karasu Pide ve Karadeniz Lezzetleri

Karadeniz Pide Çeşitleri Karadeniz Pide Çeşitleri

Karadeniz lezzetlerini mutfağından eksik etmeyen Karasu, işletmelerinde pidenin her çeşidini bulundurmaktadır.

Öz Sürmene Pide, Karasu’nun en uğrak işletmelerinden biridir. Günlük çorbasını, kebap ve pek çok pide çeşitlerini sunan Öz Sürmene Pide gibi pek çok işletmeyi Karasu’da bulabilirsiniz. Karadeniz’e özgü bildiğimiz tatlılardan olan fırın sütlacı da Karasu’da pek çok restoranın menüsünde bulabilirsiniz. 

Adres: Öz Sürmene Pidecisi, Yalı Mah. Batı Karadeniz Cad. No:13 Karasu, Sakarya 

Karasu'da denize bir kaç dakika yürüme mesafesinde olup sizi cezbedecek oteller için Karasu denize sıfır oteller sayfamızı incelemeyi unutmayın.


Karasu Sweet Dondurmaları

Karasu Sweet Dondurmaları Karasu Sweet Dondurmaları

Dondurma, neredeyse herkesin sevdiği, zevkle yediği bir lezzettir. Yaz aylarının vazgeçilmezlerinden olan dondurma keyfi için en iyi tercihlerden biri Karasu Sweet Dondurmaları olacaktır. Karasu’daki bu işletmenin serüveni, 20 yıl öncesine Çek Cumhuriyeti’ne dayanmaktadır. 

Toplamda 36 çeşit dondurmaları bulunmaktadır. Kağıt helva, külah ve porsiyon halinde seçenekleri de vardır. Dondurma ve külahları tamamen doğal ve el yapımıdır.

İşletmede, 1 top dondurma fiyatı 1.5 - 2 TL’dir. 

Adres: Sweet Dondurmaları Batı Karadeniz cad. 3A Karasu, Sakarya   

Karasu'da aileniz ile bir arada keyifli konforlu  bir tatil geçirebileceğiniz otellerin listesi Karasu aile otelleri sayfamızda yer almaktadır.


Karasu Balık Çeşitleri

Karasu Balık Çeşitleri Karasu Balık Çeşitleri

Karasu’ya tatile gelmişseniz tatmanız gereken lezzetlerden biri kesinlikle buradaki balıklar olacaktır. Balık çeşitliliğinin bol olduğu bu ilçede deneyebileceğiniz pek çok balık mevcuttur. Dilerseniz balık tutarak dilerseniz bir restoranda bu lezzeti deneyebilirsiniz. Karasu’daki balıkların oldukça taze ve lezzetli olduğu bilinmektedir.

Karasu içerisinde bulunan Ahmet Ali’nin Yeri adlı işletme balık lezzetleri konusunda tercih edilen en popüler yerlerden biridir. Yenimahalle’de bulunan bu işletme, sizlere nehir manzarasının karşısında farklı balık lezzetlerini tatmanıza imkan sunmaktadır. 

Adres: Ahmet Ali’nin Yeri Yenimahalle, 54500 Karasu, Sakarya