Karasu Doğal Güzellikleri

Sakarya ilinin Karasu ilçesi, yemyeşil doğal bitki örtüsü ve uçsuz bucaksız plajı ile doğayla iç içe huzurlu bir tatil yapmak isteyen her yıl binlerce yerli ve yabancı seyahat severi ağırlamaktadır. Karasu’da hem eğlenceli hem de huzur dolu bir tatil yapmak isteyenlerin öncelikli olarak gidip görecekleri doğal güzellikleri belirlemeleri önerilmektedir.

Doğal güzellikler açısından Karasu eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Görenleri kendine aşık eden Maden Deresi, Küçükboğaz Gölü, Türkiye’nin en büyük ikinci longozu olan Acarlar Longozu,  deniz, kum, güneş tatillerinin vazgeçilmezi olan Karasu Plajı ve şiirlere konu olmuş Sakarya Nehri, Karasu’da mutlaka gezip görmeniz gereken doğal güzelliklerdendir.

Karasu'da gezilecek yerlere yakın göz alıcı dizaynları ile sizi cezbedecek oteller için Karasu oteller sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Acarlar Longozu

Acarlar Longozu Acarlar Longozu

Karasu’da bulunan Acarlar Longozu, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ikinci longozudur. Longoz kelimesi subasar ormanı, bir diğer deyişle de su içine batmış orman anlamına gelmektedir. Acarlar Longozu, Karasu Kaynarca Yolu üzerinde, Denizköy Mahallesi’nde yer almaktadır. Karasu merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıktadır.

Hiç şüphesiz ki tabiattaki en eşsiz oluşumlardan birisi longozlardır. Longoz oluşumunda deniz, kum, orman ve göl bir arada yer almaktadır. Doğada bu dört oluşumu bir arada bulunduran başka bir doğal alan yoktur. Bu sıra dışı özelliği sebebiyle de yılın her döneminde cennetten bir parça olarak nitelendirilen Acarlar Longozu’na yoğun ziyaret olmaktadır. Yolu Karasu’ya düşen seyahat severler burayı görmeden asla Karasu’dan evlerine dönmemektedir.  

Pek çok bitki ve ağacı bir arada bulundurması sebebiyle Acarlar Longozu’nda farklı hayvan çeşitliliği de görülmektedir. Dünyanın başka bir bölgesinde göremeyeceğiniz 2300 çeşit endemik bitki ve hayvan türleri burada sizleri beklemektedir. Acarlar Longozu 1. derece doğal sit alanı olarak koruma altına alınmıştır.

Karasu seyahatinizde Acarlar Longozu’unu ziyaret ederek doğayla iç içe, harika fotoğraflar çekebilir, 650 metrelik yürüyüş yolunda doğa içinde kaybolmak isteyeceğiniz bir gezintiye çıkabilir ve gün sonunda bu muhteşem manzaraya karşı Acarlar Longozu tesislerinde güzel bir yemek yiyebilirsiniz.

Sakarya'daki günübirlik aktivitelerinizde rahat konaklama hizmetleri veren yerler için Sakarya otel sayfasını kontrol edebilirsiniz.


Sakarya Nehri

Sakarya Nehri Sakarya Nehri

Sakarya Nehri, Karasu’nun Yenimahalle bölgesinde yer almaktadır. Karasu merkezine uzaklığı 6 kilometredir. Bu bölge Sakarya Nehri sularının Karadeniz’e döküldüğü bir noktada yer almaktadır. Sakarya Nehri burayı Yenimahalle ve İhsaniye olarak iki kısma ayırmaktadır. 

Sakarya Nehri yaz ve kış dönemlerinde ayrı bir güzellik sunmaktadır. Kışın deniz suları sizi götürecekmişçesine kabarırken, yazın da tatlı bir dinginlikle akmaktadır. Sakarya Nehri’nin doğal güzelliğine karşı burada bir şeyler yiyip içmek isterseniz birçok yerel tesis mevcuttur.

Yerel halkın sıcakkanlı misafirperverliği, Sakarya Nehri ve Karadeniz’in birleşiminde yer alan şirin balıkçı tekneleri ve sizi sadece Sakarya Nehri’nin doğal güzelliği ile değil tarihi yönüyle de etkileyecek kıyı siperlikleriyle bu eşsiz güzelliğe Karasu seyahatinizde mutlaka yer vermeniz önerilmektedir. 

Karasu'da birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerlerde keyifli vakit geçirmek için Karasu'da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Maden Deresi

Maden Deresi Maden Deresi

Maden Deresi ismini eskiden bu bölgede Fransızlar tarafından işletilen madenlerden almaktadır. 1914 yılında Fransızlar Karasu’daki Maden bölgesini terk ettikten sonra buradaki dereye Maden Deresi ismi verilmiştir. Karasu ilçesinin Akpınar Mahallesi’nde yer almaktadır.

Karasu ilçesinde bulunan Maden Deresi, yemyeşil bitki örtüsü ve  tertemiz havasıyla buraya gelen ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Maden Deresi’nin sesi ile bölgedeki kuşların sesinin melodik karışımı buraya geldiğinizde fark edeceğiniz ilk şey olacaktır.

Karasu'da binlerce yıllık tarihi yerler ile sizi geçmişe götürecek yerler için Karasu gezi rehberi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Maden Deresi ve bölgesi aileniz ve sevdiklerinizle birlikte yürüyüş yapabileceğiniz, eşsiz fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz, piknik ve mangal yapabileceğiniz Karasu’daki popüler doğal güzelliklerdendir.

Sonbaharda, Ekim ve Kasım aylarında Maden Deresi bölgesine giderseniz doğal ortamında kestane toplama olanağı bulunmaktadır. Şehirden uzak huzurlu bir tatil arıyorsanız Maden Deresi’ni ziyaret ederek doğayla iç içe, huzurlu bir tatil yapmanız mümkündür. 

Kesinlikle gitmeniz gereken yerleri rahatça keşfetmek için Sakarya gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Karasu Plajı

Karasu Plajı Karasu Plajı

Karasu Sahili, dünyanın üçüncü, Türkiye’nin ise en uzun ikinci sahili olma özelliği taşımaktadır. Uçsuz bucaksız, temiz sahili sebebiyle de Türkiye’de yerli ve yabancı en çok turisti çeken plajlardan birisi Karasu Plajı’dır.

Karasu Sahili kumunun çeşitli hastalıklara iyi geldiği söylenmektedir. Bilhassa romatizma türü hastalıklarda tercih edilmektedir. 

İlkbahar sonu ve yaz dönemi boyunca yoğun ziyaretçisi olan Karasu Plajı’nda Karadeniz’in engin sularıyla birlikte çok renkli görüntülere tanıklık edebilirsiniz. Aileniz, dostlarınız ve sevdiklerinizle eğlenceli bir tatil için Karasu Sahili’ne mutlaka gitmeniz önerilmektedir.

Karasu'da dinlenmek ve uzun zamandır ihtiyaç duyduğunuz o hayalinizdeki tatili yapmak için Karasu tatil otelleri sayfasına göz atmayı unutmayın.


Küçükboğaz Gölü

Küçükboğaz Gölü Küçükboğaz Gölü

Küçükboğaz Gölü, konum olarak Karasu’nun Aziziye Mahallesi’nde yer almaktadır. Karasu merkezine 8 kilometre uzaklıktadır. Çok sayıda derenin birleşiminden oluşmuş bir tatlı su gölüdür. Buranın muhteşem doğal manzarasına karşı gölde balık tutabilir, göl çevresindeki mesire alanında sevdiklerinizle birlikte piknik ve mangal yapabilir, Karasu tatilinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Karasu’nun yoğun yağış aldığı dönemlerde buraya gelirseniz Küçükboğaz Gölü’nün denize dökülmesini seyredebilir, bu eşsiz manzarada harika fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Bu özelliğinden dolayı tatlı ve tuzlu su karışmakta, yaz aylarında yüzebileceğiniz muhteşem bir alan oluşmaktadır. 

Küçükboğaz Gölü çevresinde kamp alanları mevcuttur. Bu bölgede çadırınızı kurarak keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Karasu'da kendinizi evinizdeki rahatlıkta hissedebileceğiniz apart oteller için Karasu apart oteller listemize uğramayı unutmayın.