Gökçeada Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Çanakkale’ye bağlı bir ile olan Gökçeada, Ege Denizi’nin kuzeyinde ve Saros Körfezi’nin girişinde yer almaktadır. Türkiye’nin en batı kısmı olan ada, güneşin en son battığı yerdir. Çanakkale şehir merkezine ortalama 45 km uzaklıktadır. 

Gökçeada’ya farklı şehirlerden ulaşım sağlayacak yolcular için havayolu, karayolu ve denizyolu ile ulaşım olanakları bulunmaktadır.

Gökçeada'da tarihi yerlere yakın olup birbirinden farklı uygun fiyatları ile göz alıcı oteller için Gökçeada otelleri fiyat sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Gökçeada’ya Havayolu ile Ulaşım

Çanakkale’de yer alan Gökçeada’ya ulaşımda havayolunu tercih eden yolcular için en yakın havalimanı Çanakkale Havalimanı’dır. Havalimanının adaya uzaklığı ortalama 64 km’dir. 

Bulunduğunuz şehirden Çanakkale Havalimanı’na geldikten sonra adaya ulaşım için öncelikle otobüsler veya HAVAŞ ile otogara geçmeniz gerekmektedir. Otogarda bulunan şehir içi otobüslerini kullanarak Gökçeada’ya ulaşım sağlanmaktadır. 

Gökçeada'ya uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Gökçeada'da gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Gökçeada’ya Özel Araç ile Ulaşım

Gökçeada’ya özel araç ile ulaşımda yolculara araçlarının ya da telefonlarının navigasyonunu kullanmaları önerilmektedir.  

İstanbul’dan gelecek olan misafirlerin TEM otoyolu üzerinden ulaşım sağlamaları önerilmektedir. İstanbul – Gökçeada arası mesafe ortalama 348 km olup, bu yolculuk yaklaşık olarak 5 saat sürmektedir.    

Gökçeada’ya yolculuk sırasında Tekirdağ, Keşan, Gelibolu, Eceabat yolları üzerinden tabelaları takip ederek Kabatepe Limanı’na ulaşmakta ve buradan feribotla adaya geçilebilmektedir.  

İzmir, Ankara, Eskişehir ve Bursa üzerinden gelecek olan yolcularınsa Çanakkale Boğazı’nı geçmeleri gerekmektedir. Çanakkale Boğazı’nı geçmek için farklı alternatifler bulunmaktadır. Gelibolu üzerinden 20 dakikada Lapseki’ye, Eceabat üzerinden 15 dakikada Çanakkale’ye geçebilirsiniz. Son olarak Kilitbahir üzerinden sadece 7 dakikada Çanakkale’ye ulaşılmaktadır.   

Gökçeada'da tatile çıkmadan önce etkinlik ve festivallerin tamamını görmek için Gökçeada gezi rehberi sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Gökçeada’ya Şehirlerarası Otobüsle Ulaşım

Farklı şehirlerden Gökçeada’ya otobüsle gelmek isteyenler için 2 otobüs firması hizmet vermektedir. Sabah ve gece olmak üzere iki sefer düzenlenmektedir. Seferler yaz sezonunda ada içerisine kadar girerken, kış sezonunda adaya direkt araç bulunmamaktadır.  

Ankara, Bursa, Eskişehir üzerinden gelen otobüsler Çanakkale’de yolculuğu sonlandırmaktadır. Çanakkale’de otobüsten indikten sonra deniz otobüslerini kullanarak sadece 1 saatte Gökçeada’ya ulaşım mümkündür.  

İzmir otobüsü ile gelenler için varış noktası Eceabat’tır. Eceabat’tan 15 - 20 dakika içerisinde adaya ulaşım sağlamak mümkündür. Otobüs fiyatları lokasyona ve mesafeye göre 50 TL ile 120 TL arasında değişiklik göstermektedir.  

Gökçeada'da denize bir kaç dakika yürüme mesafesinde olup sizi cezbedecek oteller için Gökçeada denize sıfır oteller sayfasını incelemeyi unutmayın.


Gökçeada’ya Deniz Yoluyla Ulaşım

Gökçeada’ya düzenli olarak feribot seferleri ve deniz otobüsü seferleri düzenlenmektedir. Kabatepe Limanı, Çanakkale ve Eceabat üzerinden düzenlenen farklı seferlerle adaya deniz yolu ulaşımı sağlanmaktadır. Özellikle Gökçeada - Kabatepe arasında gidiş dönüş olmak üzere günde 3 sefer düzenlenmektedir. 

Feribot bilet ücretleri yolcular için 6 TL olup, araç için farklılık göstermektedir. 6 saat içerisinde yeniden Kabatepe’den Gökçeada’ya bilet almak istediğiniz zaman 2.50 TL farkı ödemeniz yeterlidir. 

 Gökçeada'da daha büyük oteller yerine, kendinizi ev sıcaklığında hissedebileceğiniz uygun fiyattaki oteller Gökçeada butik otelleri sayfamızda yer almaktadır.