Fethiye Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Ülkemizin en gözde tatil beldelerinden olan Fethiye masmavi denizi yemyeşil ormanları, koyları, antik şehirleri, sit alanları, Kelebekler Vadisi ve tertemiz havası ile Muğla’nın şirin ilçelerinden biridir.

Her yıl yerli ve yabancı turistlerin tatil amacıyla uğradığı Fethiye gerek konaklama gerekse de eğlence noktaları ile tatilcileri kendine çekmektedir.

Akdeniz’in batısında bulunan Fethiye Muğla’nın 13 ilçesinden biridir. En geniş yüzölçümüne sahip ilçe olan Fethiye nüfus anlamında da en kalabalık olandır. Doğu ve güneydoğusunda Antalya, güneyinde Akdeniz, kuzeybatısında Dalaman, kuzeyinde Denizli ve Burdur bulunmaktadır. 

Ülkemizin en gözde tatil kentinde uygun fiyatta konaklama ihtiyaçları için Fethiye otelleri fiyat sayfasını inceleyebilirsiniz.


Fethiye’ye Karayolu ile Ulaşım

İstanbul’dan Fethiye’ye Araçla Ulaşım

İstanbul’dan Fethiye’ye araçla gitmek isteyen tatilciler toplamda 795 kilometre yolculuk yapmalıdırlar. İstanbul’dan başlayıp Bursa, Balıkesir, Akhisar, Manisa, İzmir üzerinden Torbalı, Aydın Muğla’ya geçip daha sonra Fethiye’ye ulaşmak mümkündür. Bu yolculuk ortalama olarak 9 saat sürmektedir.

Fethiye'de güzel bir tatil geçirmek isteyenlere özel ekibimizin hazırlamış olduğu Fethiye gezilecek yerler kategorisini ziyaret etmenizi öneririz.


Ankara’dan Fethiye’ye Araçla Ulaşım

Ankara’dan tatil için Fethiye’ye özel araçla gitmek için Polatlı üzerinden Afyonkarahisar, Isparta’dan devam edip Çavdır ve Fethiye’ye ulaşılmaktadır. 632 kilometrelik bu yolculuk ortalama 7 saat sürmektedir.


İzmir’den Fethiye’ye Araçla Ulaşım

İzmir’den yola çıkıp Torbalı üzerinden Aydın, Çine yolundan devam edip, Muğla’ya oradan da Köyceğiz, Dalaman ve Fethiye’ye ulaşım sağlanmaktadır. Bu yolculuk 335 kilometre uzunluğunda ve 4 saat sürmektedir.

Binlerce yıllık tarihi yerler ile sizi geçmişe götürecek yerler için Fethiye gezi rehberi yazımızı inceleyebilirsiniz.


Muğla’dan Fethiye’ye Araçla Ulaşım

Muğla’dan yola çıkıp Kızılkaya ardından Köyceğiz, Ortaca ile devam edip Dalaman’a oradan da Fethiye’ye ulaşım sağlanmaktadır. Bu yolculuk 115 kilometre uzunluğunda ve ortalama 1.30 dakika sürmektedir.

Muğla'ya uğradığınızda mutlaka gezilmesi gereken yerleri Muğla gezi rehberi kategorisini inceleyerek detaylara erişebilirsiniz.


Fethiye’ye Otobüs ile Ulaşım

Hemen hemen her şehirden direk Fethiye’ye otobüs ile ulaşım mevcuttur. Sezon dışında bazı firmalar giderken sezon içinde birçok firma bulmak mümkündür.


İstanbul’dan Fethiye’ye Otobüs ile Ulaşım

İstanbul Fethiye arası otobüs seferleri ortalama olarak 15 saat sürmektedir. Bu yolculuk direk olarak Fethiye Otogarı’nda sonlanmaktadır.

Yaklaşık olarak 120 - 130 TL olan yolculuk ücretinin ardından ardından yaklaşık olarak 15 TL’lik taksi ücreti ile merkeze ulaşabilir ya da firmaların servisini kullanılabilir.

Gezilecek yerlere yakın muhafazakar hizmet veren Fethiye islami otelleri seçeneklerinden birini değerlendirebilirsiniz.


Ankara’dan Fethiye’ye Otobüs ile Ulaşım

Ankara Fethiye arası da yine birçok firma seferler düzenlemektedir.  Ortalama 90 – 100 TL ile 9 saatlik bir yolculuğun ardından Fethiye’ye ulaşım sağlanmaktadır.


İzmir’den Fethiye’ye Otobüs ile Ulaşım

İzmir’den Fethiye’ye gitmek için otobüs yolculuğunu tercih eden tatilciler 6 saatlik bir yolculuğu göze almaları gerekmektedir. Bu yolculuk ise ortalama olarak ücreti 60 - 70 TL arasındadır.

Ailenizle beraber doğa ile iç içe bir tatil yapmak için Fethiye tatil köyleri listemize göz gezdirebilirsiniz.


Havayolu ile Fethiye’ye Ulaşım

Fethiye’ye 54 kilometre mesafede bulunan Dalaman Havalimanı’na sürekli olarak uçuşlar gerçekleşmektedir. Buradan Fethiye’ye ulaşım ise kiralık araçlar ya da transfer firmaları ile sağlanmaktadır.

Bununla beraber taksiyle, HAVAŞ servisleriyle veya Dalaman merkeze oradan da her yarım saatte bir kalkan minibüsler ile Fethiye’ye ulaşım sağlanır. Ortalama olarak 40 dakikalık yolculuğun ardından Fethiye’ye ulaşılmaktadır.

HAVAŞ servisleri 17,5 TL ile ücretlendirilirken günlük araç kiralama ücreti ise ortalama 60-70 TL arasıdır. Dalaman minibüsleri ile 25 TL’ye ulaşım mümkündür. Özel transfer ücreti ise diğer ulaşım hizmetlerine oranla oldukça pahalıdır. Bu yolculuk ortalama 180 – 200 TL ile ücretlendirilmektedir.