Fethiye Gece Hayatı

Turizm anlamında oldukça hareketli olan Fethiye son derece canlı noktalardan biridir. Gündüzleri deniz, kum ve güneşin tadını çıkaran tatilciler geceleri ise hareketli müzikler ile eğlenmektedir.

Onlarca bar, disko, gece kulübü ve meyhanenin bulunduğu Hisarönü Barlar Sokağı ve Paspatur Barlar Sokağı ile oldukça hareketli bir gece sunan Fethiye’de aranılan her tarzda mekânı kolaylıkla bulabilmek mümkündür.


Fethiye Hisarönü Barlar Sokağı

Fethiye Barlar Sokağı Fethiye Barlar SokağıFethiye’de gece hayatı denince akla gelen ilk duraklardan biri olan Hisarönü Barlar Sokağı eğlencenin zirve yaptığı noktalardan biridir. Merkezi konumda bulunduğundan dolayı tatilciler tarafından konaklama amaçlı da tercih edilen sokak aynı zamanda ilçedeki en iyi eğlence mekânlarını da barındırmaktadır.

Fethiye'de gece hayatının canlı olduğu mekanlara yakın bir konaklama için Fethiye hotel sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Time Out Bar

Fethiye Time Out Bar Fethiye Time Out BarGenel olarak İngiliz turistlerin tercih ettiği Time Out Bar özellikle yabancı müziklerin çaldığı bir mekândır. Oldukça hareketli olan bar fiyat noktasında da uygun sayılır. Bununla beraber DJ’ler ortamı hareketlendirmede oldukça başarılıdır.

Yabancı şarkıların çaldığı barda alkollü ve alkolsüz içecekler ile birlikte nargile de bulundurmaktadır. Kokteylleri oldukça iyi olan bara girişler ise ücretsizdir.

Adres: Ölüdeniz Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:23

Fethiye'de gece hayatında keyifli vakit geçirenler, Muğla'da konaklama seçeneği için Muğla'daki oteller sayfamızı inceleyebilirler.


Barrumba Bar

Fethiye Barrumba Bar Fethiye Barrumba BarAçık hava şovları ile dikkat çeken barda özellikle yerli pop şarkılar çalmaktadır.  Ortamı da oldukça geniş olduğu için tatilciler tarafından tercih edilmektedir.

Erkek ve kadın dansçılar ile yapılan balkon şovları geceyi hareketlendirilmektedir. Akşam saat 20.00’da başlayan eğlence gece saat 03.00’da sonlanmaktadır. Yine özellikle yabancı tatilciler tarafından tercih edilen mekânın alkollü içecekleri biraz pahalı sayılmaktadır. Geniş bir açık alana sahip olan mekânda nargile içmek için de masaları bulunmaktadır.

Girişlerin ücretsiz olduğu Barrumba Bar 18 yaşından küçükler için pek uygun bir yer sayılmaz.

Adres: Ölüdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi 48340

Fethiye'nin en önemli gezilecek yerleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Fethiye gezilecek yerler yazımızı incelemenizi öneririz.


Zombie Bar

Fethiye Zombie Bar Fethiye Zombie BarHisarönü Barlar Sokağı’nda bulunan Zombie Bar Hisarönü’ndeki en iyi eğlence mekânlarından biri sayılmaktadır. Canlı performansları, jimnastik şovları, dans yarışmaları ve farklı birçok aktivitesi ile tercih edilebilecek noktalardan biridir.

Her akşam çeşitli gösterilerin sunulduğu barda karaoke yarışmaları ile birlikte kostüm partileri ve Happy Hourlar da düzenlenmektedir. Her türlü içeceği bulabileceğiniz mekânda çalışanlar tüm isteklerinizi hızlı bir şekilde yerine getirmektedirler.

Çocuklar için de çeşitli aktivitelerin bulunduğu mekân aile için oldukça uygun bir yer sayılır. Herhangi bir giriş ücreti alınmayan Zombie Bar fiyat noktasında da gayet uygundur.

Adres: Ölüdeniz Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:46


Green House Garden Bar

Green House Garden Bar Fethiye Green House Garden Bar FethiyeGreen House, Barlar Sokağı’ndaki en sakin ve nezih noktalardan biridir. Ailesiyle beraber eğlenmek isteyen kişiler için uygun olan mekanda bilardo masası, dart tahtası, konsol oyunları ve spor alanı mevcuttur.

Her perşembe ve pazartesi günü canlı performansların sergilendiği barda başarılı yemeklerin çıktığı mutfak da bulunmaktadır. Bununla beraber alkollü alkolsüz içeceklerin sunulduğu Green House’nin kokteylleri için oldukça başarılı denilmektedir.

Girişlerin ücretsiz olduğu barda canlı müzik eşliğinde yemeğin tadını çıkarmak mümkündür.

Adres: Ölüdeniz Mahallesi Stad Caddesi No:28


Fethiye Paspatur Barlar Sokağı

Paspatur Barlar Sokağı Akşamı Paspatur Barlar Sokağı AkşamıHisarönü’ne göre birazcık daha sakin olan Paspatur Barlar Sokağı’da eğlenmek isteyenlerin tercih noktasıdır. Fethiye Çarşı mevkiinde bulunan Paspatur özellikle gençler tarafından tercih edilmektedir.

Canlı müzik ve dans şovlarının eksik olmadığı kulüp, bar ve restoranları içinde barındıran sokakta birçok mekâna ücretsiz giriş yapılmaktadır. 

Fethiye'ye tatile geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler Fethiye gezi rehberi sayfamızda yer almaktadır.


Mejnun Club

Mejnun Club İçi Mejnun Club İçiÇoğunlukla Türkçe şarkıların çalındığı mekân yabancı müziklerden sıkılan tatilciler için alternatif noktalardan biri olmaktadır. Damsız olarak da giriş yapılabilen mekânın en ünlü içeceği ise özel kokteylleridir. Hızlı ve kaliteli bir hizmet sunan Mejnun Club’ta alkollü içeceklerin fiyatları pahalı sayılmaktadır.

Girişlerin ücretsiz olduğu mekân çocuklar için pek uygun sayılmamaktadır.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi 39. Sokak No:16


Car Cemetery

Car Cemetery Bar Car Cemetery BarFethiye’nin en eski mekânlarından biri olan Car Cemetery yaz kış demeden tüm yıl boyunca açık olan barlardan biridir. Rock müziğin hâkim olduğu mekâna damsız girişler yasaktır.

Güzel bir iç tasarıma sahip olan Car Cemetery’de düzensiz olmakla beraber ara sıra canlı performanslar yapılmaktadır. Fiyatları diğer noktalara göre biraz pahalı sayılan mekânın en ünlü içeceği ise Mojito’dur.

Car Cemetery’nin dışarıda kurulu olan masalarında oturup içkinizi yudumlarken müziğin tadı çıkarılabilir. Mekâna girişler ücretsizdir.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi 45. Sokak 48303

Fethiye'de gece hayatı dışında ilçe dışında da eğlenmeye devam etmek için sizleri Muğla gezi rehberi sayfamızı incelemenizi öneriyoruz.


Elma Music & Dance

Elma Music & Dance Fethiye Elma Music & Dance FethiyePaspatur Barlar Sokağı’nda bulunan bir diğer mekân ise Elma Music & Dance’dir. Türkçe müziklerin hâkim olduğu mekânda DJ işini gayet başarılı şekilde yapmakta ve tatilcileri eğlendirmektedir. Mekân dans için biraz küçük sayılsa da yine de tercih edilmektedir.

Özellikle bayanlar tarafından tercih edilen mekân diğer noktalara göre daha güvenilir sayılmaktadır. Bu anlamda özellikle bayanlar rahatsız edilmeden rahatça dans edebilir. Fiyat noktasında oldukça uygun olan Elma Music & Dance her türlü içeceği menüsünde bulundurmaktadır.

Mekâna girişler ise ücretsizdir.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi 48000

Fethiye'ye balayına gelmek isteyen çiftlerin güzel bir tesiste konaklayabilecekleri tesisler için Fethiye balayı sayfamızı sizlere özel olarak hazırladık.


Kum Saati Bar

Kum Saati Bar Kum Saati BarElektro müziğin hâkim olduğu Kum Saati Bar kokteylleri ve nargilesi ile ünlüdür. Son derece sade bir iç tasarıma sahip olan barda arkadaşlarınız ile oturup bir şeyler yenilebilir.

Yaz ve kış aylarında açık olan Kum Saati Bar dans etmekten çok oturup muhabbet edilecek yerlerden biridir. Girişlerin ücretsiz olduğu mekân fiyatlar noktasında oldukça uygun sayılmaktadır.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi Paspatur Hamam Sokak No 45


Fethiye Meyhaneleri: Rakı Balık Yapabileceğiniz Mekânlar

Girida Restaurant

Fethiye Girida Restaurant Fethiye Girida RestaurantFethiye’deki meyhane kültürünü yaşatan en eski mekânlardan biri olan Grida Restaurant, günlük tutulan taze balıkları sofranıza getiren nezih yerlerden biridir. Babataşı Mahallesi’nde bulunan meyhaneye kendi balığınızı alıp da gidebilmek mümkündür. Satın aldığınız balık pişirilip servis edilmektedir. 

Yöreye has mezelerin bulunduğu restoranda özellikle istira ve lahoz balığı meşhurdur. Arkadaşlarınız ile rakı içip balık yiyebilecek en uygun noktalardan biri olarak gösterilmektedir.

Adres: Babataşı Mahallesi Cahit Gündüz Caddesi 48310


Fethiye Meyhanesi

Fethiye Meyhanesi Fethiye MeyhanesiRakı balık yapabileceğiniz bir başka mekân olan Fethiye Meyhanesi adından da anlaşılacağı üzere tamamen meyhane kültürü üzerine kurulmuş bir mekândır.

Başta yöresel olmak üzere tüm meze çeşitlerini bulunduran Fethiye Meyhanesi’nde seçilmiş özel müzikler eşliğinde hoş sohbetler yaparak yemek yenilebilir. Burası için gürültünün değil sözün paylaşıldığı yer olarak bahsedilmektedir.

Hem balık hem de et yemeklerinin çıktığı mutfağından özellikle balık yemekleri başarılıdır. Fiyatlar noktasında da oldukça uygun olan meyhane Sevgi Parkı’nın hemen yanındadır.

Adres: Fethiye Mahallesi 995. Sokak No:3


Agora Restaurant & Meyhane

Agora Restaurant Meyhane Fethiye Agora Restaurant Meyhane FethiyeMeyhane olarak tercih edilen bir diğer mekân ise Agora Restaurant & Meyhane’dir. Burası son derece hoş manzarası ve lezzetli yemekleri yiyip dostlar ile muhabbet edilen nezih yerlerden biridir.

Özellikle yaprak ciğeri ve güveçte kalamarı oldukça güzeldir. Bununla beraber her çeşit taze ve yöresel mezelerin bulunduğu restoran da manzara eşliğinde rakı balık keyfi yapılmaktadır.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi 35. Sokak No:1

Fethiye'de İslami hassasiyetlere dikkat eden tesisleri Fethiye İslami oteller sayfasından inceleyebilirsiniz.


Fethiye’nin En Meşhur Restoranları

Hilmi Restaurant

Fethiye Hilmi Restaurant Fethiye Hilmi RestaurantFethiye Sahil Bandı’nda bulunan Hilmi Restaurant, başta Akdeniz ürünleri olmak üzere birçok yemek türünün servis edildiği oldukça kaliteli ve nezih yerlerden biridir.

Sürekli olarak kısık seste çalan klasik müzik eşliğinde açık havada yemek yenilebilecek mekân olan restoranda en ünlü yemeklerden bazıları kalamar ızgara, mavi yengeç kebabı ve karidestir. Meze olarak girit ezme, uskumru füme, kabak salatası ve ada salatası oldukça başarılıdır.

Deniz manzaralı masaları da bulunan mekânda fiyatlar oldukça uygundur. Ancak güzel bir masada oturup yemek yiyebilmek için rezervasyon yapmanız gerekmektedir.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi Belediye Caddesi Balık Pazarı No: 53


Mozaik Bahçe

Özellikle ızgara yemekleri meşhur olan Mozaik Bahçe, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunmaktadır. Anadolu kültürünün hâkim olduğu mekânda aynı zamanda Antakya’ya özgü yöresel yemekler de bulunmaktadır.

Tatil sezonunda biraz kalabalık olan Mozaik Bahçe’de masa sırası beklemek istemiyorsanız rezervasyon yaptırmak gerekmektedir. Alkollü içeceklerin bulunduğu mekânda en ünlü yemeklerden bazıları belen tava, ciğer ve yemekten önce verilen içli köftedir.

Mozaik Bahçe’nin adından da anlaşılacağı üzere arka kısmında geniş bir bahçesi bulunmaktadır. Açık alanda kurulan masalarda yemeğiniz servis edilmektedir.

Adres: Cumhuriyet Mahallesi 91. Sokak 2/A