Fethiye Aktiviteleri

Turizm anlamında Muğla’nın en canlı ve hareketli ilçelerinden biri olan Fethiye her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Gerek denizi gerek doğal güzellikleri gerekse de yapılabilecek aktiviteler anlamında oldukça zengin olan Fethiye’de her bir gün için bir aktivite sığdırmak mümkündür.

Dalış, kano ve tekne gezileri, flyboard, yamaç paraşütü, parasailing, trekking, safari ve kamp bu aktivitelerden bazılarıdır.

Hayalinizdeki tatili doyasıya yaşamak için ekibimiz Fethiye otelleri sayfasını size özel olarak hazırladı.


Tekne Turları

Fethiye Tekne Turları Fethiye Tekne TurlarıEn çok yapılan ve doğal güzelliklerin görüldüğü aktivite ise tekne turlarıdır. Farklı rotalara yapılan bu turlar sayesinde en güzel koylar, dalış noktaları, yüzme yerleri ve muhteşem manzaralar görülmektedir.


Ölüdeniz Tekne Turları

Ölüdeniz Tekne Turu Ölüdeniz Tekne TuruÖlüdeniz tekne turları ile Belcekız Plajı ile başlayıp Kelebekler Vadisi, Mavi Mağara, Soğuk Su, Deve Plajı, Nicholas Adası ve son olarak Akvaryum Koyu ile sonlanmaktadır.

Tüm gün süren bu tur ortalama olarak 90 - 100 TL  arasındadır. Sezon içerisinde bu ücret değişim gösterebilmektedir.

Fethiye ilçesindeki tatilini uzatmak isteyenler Muğla otel fiyatları sayfamızdan otel fiyatlarını listeleyebilirler.


Fethiye Koylar Turu

Fethiye Koylarında Tekne Turları Fethiye Koylarında Tekne TurlarıBir diğer tur ise Fethiye koylar turudur. Bu turlarda daha çok sığ olan ve pek kimsenin gitmediği, konaklamadığı ve işletmelerin olmadığı koylara yapılmaktadır. Daha sakin ve huzurlu bir turdur. 

Bu turun ücreti ise ortalama 80 - 90 TL’dir. Sezon içerisinde bu ücret değişim gösterebilmektedir.

Fethiye Koyları dışında gezilecek diğer noktaları Fethiye gezilecek yerler sayfamızdan görebilirsiniz.


12 Adalar Tekne Turu

12 Adalar Tekne Turları 12 Adalar Tekne Turları12 Adalar tekne turunda ise Fethiye’nin birbirinden güzel 12 adasına doğru tekneler ile turlar yapılmaktadır. Genel olarak 12 adanın 6’sında mola verilerek tatilcilere yüzme olanağı sunulmaktadır. Sırasıyla Tavşan Adası, Göcek Adası, Yassıca Ada, Akvaryum Koyu, Tersane Adalar ve Kızıl Ada’ya gidilmektedir.

Bu yolculuk ise ortalama 80 - 90 TL ile ücretlendirilmektedir. Sezon içerisinde bu ücret değişim gösterebilmektedir.

Fethiye bölgesindeki tüm turistik noktaları Fethiye gezi rehberi kategorisinden inceleyebilirsiniz.


Yamaç Paraşütü

Fethiye Yamaç Paraşütü Fethiye Yamaç ParaşütüFethiye’nin muhteşem manzarasını kuş bakışı görebilme şansı sunan aktivite tatilinizin en unutulmaz olaylarından birisi olacaktır.   

Babadağ’da 6500 fit yükseklikten gerçekleşen yamaç paraşütü ile 40 dakikalık bir yolculuk yapılmaktadır. Havadan 200 kilometrekarelik alanı gözlemleyip muhteşem manzaranın tadını çıkarmak mümkündür. 

Yamaç paraşütü yapmak için istenen ücreti ise yaklaşık olarak 400 - 500 TL arasındadır. Güncel yamaç paraşütü fiyatlarını incelemek isterseniz tıklayabilirsiniz.

Fethiye'de keyifli bir tatil geçirenler için daha fazla tatil seçeneği Muğla gezi rehberi sayfamızda yer almaktadır.


Fethiye’de Kamp Alanları

Fethiye Kamp Alanları Fethiye Kamp Alanları
Fethiye Ormanlık Kamp Alanı
Muhteşem koylara ve ormanlık alanlara sahip olan Fethiye bu anlamda alternatif konaklama düşünen tatilciler için birçok seçenek sunmaktadır. Özellikle kamp bu konaklamalardan biridir.


Yeşil Vadi Doğa Park

Yeşil Vadi Doğa Park Kamp Alanı Yeşil Vadi Doğa Park Kamp AlanıFethiye’ye bağlı olan Yanıklar Köyü’nde bulunan Yeşil Vadi kamp yapılabilecek ilk alandır. Burada çeşitli işletmeler ve ihtiyacı karşılayabilecek tesislerin de bulunması büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Giriş ücretsizdir. Bununla beraber çadır kiralama ücreti ise 40-60 TL arasında değişmektedir.


Camp Caretta

Caretta Kamp Alanı Caretta Kamp Alanı

Yanıklar Köyü’ndeki Günlüklü Koyu’nda bulunan Camp Caretta, doğal aktivitelerin bol olduğu bir diğer kamp alanıdır. Alan içinde tavuklar, hamaklar, çardaklar ve yüzülebilecek bir havuz vardır. 

Milli parka girmek için ilk olarak 7 TL ücret ödenmelidir. Bununla beraber çadır kiralama fiyatı ise 60 TL civarındadır.


Aksazlar Camping

Aksazla Kamp Alanı Aksazla Kamp AlanıKeçiler Mahallesi’nde deniz kenarında bulunan biraz kalabalık olan kamp alanı oldukça doğal ve güzel bir yerdir. Yeni arkadaşlıklar kurmak için ideal tercih olacaktır.

Muhteşem bir manzaraya sahip olan Aksazlar Camping birçok tatilci tarafından tercih edilmektedir. Giriş ücretsizdir çadır kiralama ücreti ise 40 - 50 TL arasındadır. 

Fethiye'de kamp alanları dışında uygun fiyatlı bir konaklama için Fethiye pansiyon sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Aşiyan Kamp

Aşiyan Kamp Aşiyan Kamp AlanıDeniz kenarında muhteşem bir manzara sunan Aşiyan Kamp doğa ile iç içe oldukça güzel ve sakin bir ortam sunmaktadır. Kamp alanında bulunan işletme içinde duş, WC, mutfak, elektrik gibi birçok bölüm ve ihtiyaç alanı bulunmaktadır.

Kamp alanına giriş ücretsiz ancak çadır kiralama ücreti ise ortalama 40 - 50 TL arasındadır.


Jeep Safarileri

Jeep Safari Fethiye Jeep Safari FethiyeYolculuk ilk olarak Tlos Antik Kenti’ne yapılmaktadır. Burada gezip fotoğraf çektikten sonra ise Yakapark Doğa Parkı’nda bulunan soğuk su havuzlarına daha sonra ise Saklıkent Kanyonu’na gidilmektedir. Saklıkent Kanyonu’nda verilen yemek molası ile beraber Ringo Rafting de yapmak mümkündür.

Saklıkent Kanyonu’ndan sonra ise çamur banyosu için Saklıkent içinde bulunan ancak kanyona 20 dakikalık mesafedeki çamur merkezlerine gidilmektedir.

Buradaki banyonun ardından Xhanthos Antik Kenti’ne yolculuk başlar ve son olarak Patara Plajı’na gidilerek tur tamamlanır. Genel olarak tüm firmalarda aynı rota izlenmektedir.

Bu yolculuk ise ortalama olarak 100 - 120 TL arası ücretlendirilmektedir.

Fethiye ilçesinde yer alan en iyi butik otelleri incelemek için sizler için oluşturduğumuz Fethiye butik oteller sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Su Sporları

Fethiye Su Sporları Fethiye Su Sporları

Denizi bu kadar güzel bir yerde olmazsa olmazlar arasında gelen su sporları belki de en heyecanlı ve güzel aktivitelerdendir. Dalgıçlık, tekne turları, kano gezintileri, banana, matrix, parasalling ve flyboard gibi aktivitelerle adrenalin dolu dakikalar yaşamak mümkündür.


Fethiye’de Ölüdeniz Dalışı

Fethiye Ölü Deniz Dalış Aktivitesi Fethiye Ölü Deniz Dalış AktivitesiSabahın erken saatlerinde yolculuk ile başlayan aktivite tekneler ile dalış noktasına gelene kadar devam etmektedir. Her yaş ve tecrübeye göre farklı dalış noktalarından en uygunu seçildikten sonra dalış kıyafetleri giyilir ve dalış gerçekleştirilir.

Dalış gerçekleştirilen bölgede tarihi eserler, batıklar veya balıkları görülmektedir. Bununla beraber kimi zaman kaplumbağalar ile de karşılaşmak mümkündür.

Bu dalışlar ortalama olarak 100 - 150 TL arası ile ücretlendirilmektedir.


Kano Turları

Fethiye Kano Turu Fethiye Kano TuruSabahın erken saatleri ile başlayan kara yolculuğunun ardından Patara’ya gidilmektedir. Antik Xanthos Nehri üzerine kanolar indirilir ve kano yolculuğu başlar.

Kano ile yolculuk sırasında yemek ve yüzme molaları ile birlikte çamur banyosu da yapılmaktadır. Turun ardından tekrar araçla ilçe merkezine dönülür.

Son derece sakin ve huzurlu aktivitelerden olan kano turları ortalama olarak 100 - 120 TL ile ücretlendirilmektedir. Kano turları için Ali Baba Fethiye en çok tercih edilen işletmedir.


Flyboard

Flyboard Aktivitesi Flyboard AktivitesiFlyboard diğer aktivitelere oranla çok daha farklı ve yeni bir spordur. Zor ve biraz tehlikeli olan bu spor son birkaç yıldır yapılmaktadır. Tüm dikkatleri üzerine çeken flyboard adrenalin seviyesi yüksek aktivelerdendir.

Son derece sakin olan Ölüdeniz üzerinde yapılan spor ile unutulmaz anlar yaşanmaktadır. 20 dakika kullanım için ortalama olarak 320 TL ödemeniz gerekmektedir.


Banana, Mambo, Matrix ve Flyfish

Flyfish Aktivitesi Flyfish AktivitesiGenel olarak Ölüdeniz üzerinde yapılan bu aktiviteler aileler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle banana Mambo ve Matrix aileler ve arkadaşlar ile yapılan aktivitelerden bazılarıdır.

Son derece zevkli ve eğlenceli olan su aktiviteleri eğlenceli dakikalar yaşatacaktır.  Ortalama olarak 70 - 100 TL arasında değişen uygun fiyatları ile birçok tatilciyi çekmektedir.


AquaPark

Fethiye Aqua Park Fethiye Aqua ParkÖzellikle çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler tarafından tercih edilen aqua parklar hem eğlenceli saatler yaşatmakta hem de suyun tadını çıkarmanıza yardımcı olmaktadır.

Aqua park içinde oldukça eğlenceli animasyon şovları, çeşitli su kaydırakları, küçük havuzlar, dalgalı havuz gibi bölümleri ile Water World Aqua Park en çok tercih edilen noktalardan biridir.

Water World Aqua Park’ın günlük giriş ücreti ise 60 TL’dir. Sezon içerisinde bu ücret değişiklik göstermektedir.


Parasailing

Fethiye Parasailing Aktivitesi Fethiye Parasailing AktivitesiYamaç paraşütü kadar olmasa da bir başka adrenalin dolu hava etkinliği ise parasailingtir. Ölüdeniz üzerinde yapılan bu sporda güçlü bir tekne paraşütü çeker ve sizin havalanmanızı sağlar. 

Deniz seviyesinden oldukça yükseldikten sonra tüm manzaranın tadını çıkarmak ve muhteşem fotoğraflar da çekmek mümkündür.

Parasailingin ücreti ise ortalama olarak 250 TL’dir. Sezon içerisinde bu ücret farklılık gösterebilir. 


Paintball

Paintball Aktivitesi Paintball AktivitesiPaintball özellikle arkadaşlar ile yapılabilecek en heyecanlı aktivitelerden biridir. Bu anlamda Fethiye‘de birçok paintball alanı bulunmaktadır.

Firmalar oyun oynayacak olan ekibi otellerinden almakta ve oyunun sonunda ise tekrar otellerine bırakmaktadır. Ortalama olarak 70 - 80 TL ile ücretlendirilen bu aktivite için önerilen firma ise Oscar Paintball’dır.


Safariler

Fethiye Safari Keyfi Fethiye Safari KeyfiSafari turları ile Fethiye’nin antik kentleri, doğa harikası ormanları, muhteşem koyları ve yemyeşil ormanları görülmekte ve dolaşılmaktadır. Çeşitli araçlar ile yapılan bu turlar genel olarak tam gün sürmektedir.


ATV Safari

Fethiye Atv Safari Fethiye Atv SafariFirmadan firmaya göre değişse de genel olarak ATV safarileri Kayaköy’de bulunan antik şehre ardından da Gemiler Koyu’na doğru patika yolundan devam etmektedir. Kendinizin kullandığı ATV’ler ile eğlenceli saatler yaşamak mümkündür.

ATV aracı için kiralama ücreti olarak 100 - 150 TL arası ücret ödemek gerekir.


Atlı Safariler

Fethiye Atlı Safari Turu Fethiye Atlı Safari TuruEn azından başlangıç seviyesinde at binmeyi bilen tatilciler için düzenlenen at turları sabah ve öğlen olmak üzere iki farklı zamanda düzenlenmektedir.

İlk olarak Hisarönü’nde başlayan bu yolculuk 3 saat sürmektedir. Orman içinde çam ağaçlarının arasında 1,5 saatlik patika yoldan gittikten sonra antik şehrin bulunduğu Kayaköy’e ulaşılmaktadır. Burada yemek ve dinlenme molası verilir daha sonra eski Yunan evleri ve kilise gezilir.

Mola bittikten sonra ise gidilen yoldan tekrar dönülerek tur tamamlanmaktadır. Bu yolculuğun ücreti ise ortalama 80 - 100 TL arasındadır. En çok tercih edilen atlı safari firması ise Ali Baba’dır.


Yürüyüşler

Fethiye Doğa Yürüyüşleri Fethiye Doğa YürüyüşleriYürüyüş için tercih edilen en gözde parkur olan Likya Yolu, Fethiye’de bulunan kaya mezarlarından başlamaktadır. Sırası ile Kayaköy ardından Ovacık Köyü ve Babadağ zirvesine doğru 1975 metre yüksekliğe yapılan parkur yürüyüşü yorucudur. Ancak muhteşem manzaralar ve tarihi yerler görüldüğü için bir o kadar da güzel aktivitelerden biridir.

Patika üzerinde bulunan levhalar ile yürüyüş güzergâhına ulaşılmaktadır. Babadağ eteklerinden devam ederek Faralya Köyü’ne doğru devam edip ilk mola verilir. Bu molanın ardından yürüyüşe devam edilmekte veya yürüyüş sonlandırılmaktadır.

Bununla beraber Fethiye – Kaleköy, Faralya ( 18 Kilometre) – Kabak (9 Kilometre) Koylar Turu ( 9 Kilometre), Ge Köy – Büyükçakıl Sahili Parkuru (12 kilometre) gibi yürüyüş rotaları bulunmaktadır.