Datça Doğal Güzellikleri

Datça muhteşem denizi ve doğal güzellikleri ile özellikle ailece tatil yapmayı isteyen tatilciler tarafından tercih edilmektedir. Her tarafı deniz ile çevrili olan Datça, muhteşem koyları ile doğal bir güzelliğe sahiptir. Genel olarak çevre ilçelerde tatile gelen kişiler de günübirlik olarak Datça’yı mutlaka gezmeye gelmektedirler. 


Palamutbükü

Palamutbükü Koyu Palamutbükü KoyuEtrafı ılgın ağaçları tarafından çevrili olan Palamutbükü, Akdeniz’in berrak sularında serinlemek için oldukça ideal noktalardandır. Son yıllarda popülerleşen koy, Datça ilçe merkezinden 20 kilometre kadar uzaklıkta yer almaktadır.

Geniş ve uzun sahili sayesinde ne kadar kalabalık olursa olsun sıkışıklık yaşanmamaktadır. Bununla beraber sahili taşlıktır, ancak doğu tarafına ilerledikçe sahil kumlu hale gelmektedir.

Doğa ile iç içe olan mekanlara yakın kaliteli hizmet sunan konaklama seçeneklerini Datça oteller sayfasında bulabilirsiniz.


Hayıtbükü

Haıtbükü Koyu Tekne Turları Haıtbükü Koyu Tekne Turları

Sığ denizi, rüzgârlardan korunaklı denizi ile özellikle aileler tarafından tercih edilen Hayıtbükü, Datça merkeze 18 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İsterseniz burada konaklayabilir, isterseniz de günübirlik geziler ile uğrayabilirsiniz. 

Hayıtbükü’nün en çok beğenilen yönü ise muhteşem plajı ve berrak denizidir. Hemen hemen her yerde şezlong ve şemsiye hizmeti verilmektedir. 

Datça dışında konaklamak isteyenler Muğla otel sayfamızda yer alan seçenekleri değerlendirebilirler.


Ovabükü

Ovabükü Sahili Ovabükü SahiliEn çok turist ağırlayan büklerden biri olan Ovabükü ise Hayıtbükü’ne yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bundan dolayı oldukça sakin bir yer olduğunu söylenebilir. Bu yüzden daha çok doğa ile baş başa vakit geçirilebilecek bir yerdir.

Civarda konaklama için çeşitli oteller ve ihtiyacınız için çeşitli işletmeler bulunmaktadır. Özellikle yöresel balık ürünleri servis edilen lokantalarda ise enfes yemekler yenilebilir.

Datça'nın doğa güzellikleri dışında gerçekleştirilebilecek tüm aktiviteler Datça gezilecek yerler sayfamızda yer almaktadır.


Kargı Koyu

Kargı Koyu Yukarıdan Bakış Kargı Koyu Yukarıdan Bakışİlçe merkezine 2,5 kilometre uzaklıkta bulunan Kargı Koyu da son zamanlarda tatilciler tarafından tercih edilen yerlerden biridir. Berrak denizi ve doğal güzelliği ile oldukça huzurlu bir yerdir.

Etrafta bulunan yüksek tepeler rüzgarı kestiği için sakin bir denizi olduğunu söylenebilir. Burada yüzdükten sonra tepelere çıkarak muhteşem manzara eşliğinde piknik yapabilir veya fotoğraf çekilebilir. Okaliptüs ağaçları ile çevrili olan denizin yaklaşık 10 metresi taşlıktır. 

Kargı Koyu’na belediye minibüsleri ile gidişler mümkündür.

Datça gezisi öncesinde ekibimiz tarafından sizlere özel olarak hazırladığımız Datça Gezi rehberi sayfamızı incelemenizi önermekteyiz.


Kızılbük

Kızılbük Koyu Kızılbük KoyuHayıtbükü’nün karşısında bulunan Kızılbük 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Çakıl-kum karışımında olan sahili ve masmavi denizi ile enfes bir yer olduğunu söylenebilir. Arka kısımda ise yeşil ağaçların çevirdiği kara kısmı kamp yapmak için ideal yerlerdendir.


Taşlık Plajı ve Ilıca Gölü

Taşlık Plajı Manzarası Taşlık Plajı ManzarasıDatça’da bulunan Taşlık Plajı’ndaki kaynar su ile dolu olan Ilıca Gölü hoş bir görüntü ile yavaş yavaş denize doğru akmaktadır. Denilene göre göletteki sıcak su cilde oldukça faydalıdır. 

İnsanlar suyun aktığı yerlerde uzanarak ortamın tadını çıkarmaktadırlar. Bununla beraber hemen yan taraftaki Kent Park’ta oturup huzurlu bir şekilde vakit geçirilebilir.

Datça dışında il genelinde yapılmakta olan tüm etkinliklere ulaşmak için Muğla gezi rehberi sayfasına göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.


Domuz Bükü

Domuz Bükü Koyu Domuz Bükü KoyuGenel olarak tekne turları ile ziyaret edilip mola verilen Domuzbükü’ne bir yol olmadığından dolayı araç ile gidebilmek mümkün değildir. Sadece yürüyüş yaparak veya tekne turları ile ulaşılan koy teknolojiden de uzaktır. Elektrikler su değirmenleri ve jeneratörlerden karşılanmaktadır.

Yakınlarda herhangi bir yerleşim alanı da bulunmadığı için yıldızlar muhteşem bir güzellikle kendini göstermektedir. Burada daha çok kamp alanları bulunmaktadır.

Datça'da bulunan konforlu ve uygun seçenekteki otellerin listesini Datça butik oteller sayfamızdan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.


Hacetevi Tepesi

Hacetevi Tepesi Manzarası Hacetevi Tepesi ManzarasıHacetevi Tepesi denizden 386 metre yüksekliğinde muhteşem bir manzaraya sahip taşlar ile kaplı gidilesi yerlerdendir. Özellikle kışın bambaşka manzarası ile dikkat çekmektedir. Doğa yürüyüşleri yapabilir, bisiklet ile gezebilir veya piknik yapılabilir.

Ocak ayının sonlarına doğru açan badem çiçekleri ile süslenen ağaçlara anemonlar, papatyalar ve laleler eşlik etmektedir.

Datça'da daha uygun bir konaklama için tercih edilebilecek tüm apart oteller Datça apart oteller sayfasında yer almaktadır.


Mandalina ve Badem Bahçeleri

Doğal Mandalina Bahçesi Doğal Mandalina BahçesiDatça tatilinin en güzel yönü kalabalık şehir hayatından ve motor sesinden uzaklaşmak olduğu söylenebilir. Alabildiğine geniş mandalina ve badem ağaçları, doğal balı, samimi insanları ve muhteşem plajları ile kelimenin tam anlamıyla huzur veren yerlerden biridir.

Araçla veya bisiklet turları sırasında gidildiği vakit rüzgârla birleşen mandalina kokusu sayesinde içiniz ferahlayacaktır.