Burdur’da Yapılacaklar

Akdeniz’de bulunan Burdur şehri, doğal ve tarihi güzellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Burdur’a gezmeye gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler için dört mevsim yapılabilecek birçok aktivite vardır. 

Salda Kayak Merkezi’nde Salda Gölü manzarası eşliğinde kayak yapılmakta ve lavantaların mora boyandığı yaz mevsiminde Akçaköy Lavanta Deresi’nde fotoğraf çekilerek güzel anılar biriktirilmektedir. Kuşlara ilgisi olanlar için Kuş Gözlem Evi, zarar görmemiş doğası ile Salda Gölü, tarih meraklıları için Sagalassos Antik Kenti ve Arkeoloji Müzesi gibi zengin seçenekler ile misafirlerini karşılamaktadır. 

Günübirlik eğlenceleriniz için uygun fiyatları ile sizi mutlu edecek oteller için Burdur otel fiyatları sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.


Türkiye’nin Maldivler’ini Mutlaka Ziyaret Edin: Salda Gölü 

Salda Gölü Salda Gölü

Salda Gölü, tatlı su özelliği taşıyan göllerden birisidir. 47 km2’lik alana sahip olan Salda Gölü’nde sezon açıldığında su sporları yapılmaktadır. Yaz mevsiminde Burdur’u ziyaret ettiğinizde, Türkiye’de yeni yeni ün yapmaya başlayan Salda Gölü’nün plajında yüzebilirsiniz.

Salda Gölü’nün belirli alanları aniden derinleştiği için sadece belirli noktalarda yüzülebilmektedir. Ayrıca çamurluk alanlar da yüzmeye pek elverişli değildir. Ancak yüzmek isteyenler için uygun yerler yöredeki kişilerin yönlendirmesine göre bilinebilmektedir.

Burdur'da tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve daha fazlası için Burdur'da gezilecek yerler yazısına uğramayı unutmayın.


Kış Tatilinizi Dolu Dolu Geçirin: Salda Kayak Merkezi

Salda Kayak Merkezi Salda Kayak Merkezi

Kış mevsiminde Burdur’u ziyaret ettiyseniz, yapacaklarınızın başında Salda Gölü manzarasına sahip olan Salda Kayak Merkezi’nde kayak yapmak gelmelidir. Burdur’un merkezine 77 kilometre uzaklıkta bulunan kayak merkezi, Yeşilova ilçesindedir ve ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Salda Kayak Merkezi’nde kayak deneyimi yaşamak isteyenler için 1600 metre ile 500 metre arasında değişen 5 pist bulunmaktadır. Ayrıca iki kişilik teleski hizmeti de verilmektedir. Salda Gölü manzarasına sahip kayak merkezinde kaymak isteyenler için 1 günlük limitsiz kayak ücreti 25 TL’dir.

Burdur'da muhteşem manzaraları ile sizi farklı diyarlara götürecek gezi rehberi için Burdur gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutma


Burdur’un Geçmişine Yolculuk yapın: Burdur Arkeoloji Müzesi

Burdur Arkeoloji Müzesi Burdur Arkeoloji Müzesi

Burdur Arkeoloji Müzesi, tarihe merakı olanlar için gezilmesi gereken yerlerdendir. Müzenin binasının da tarihi geçmişi olması, sizi kendisine hayran bırakabilecek güzelliktedir. 1969 yılında müzeye dönüştürülen bina, tarihi yolculuğa çıkmak isteyenleri beklemektedir.

Burdur Arkeoloji Müzesi’ne giriş ücretlidir. Kişi başı ücret 5 TL’dir, Müzekart da geçerlidir. Tarihe olan merakınızı giderebileceğiniz Arkeoloji Müzesi’ni gezerek geçmişe yolculuk yapın.


Nesli Tükenmekte Olan Kuşların Eşsiz Güzelliklerine Şahit Olun: Kuş Gözlem Evi

Kuş Gözlem Evi Kuş Gözlem Evi

Burdur Gölü’nün yanında bulunan Kuş Gözlem Evi, doğa meraklısıysanız, gezip görmeniz gereken yerler arasındadır. Dünyada nadir olarak görülen Dikkuyruk Kuşu da Burdur Gölü ekosistemi içerisinde varlığını sürdürdüğünden, Kuş Gözlem Evi size farklı deneyimler yaşatabilecektir.

Burdur tatilinizde Kuş Gözlem Evi’ni ziyaret ederek farklı türlerden kuşların fotoğraflarını çekebilir ve doğa ile iç içe bir gün geçirebilirsiniz. 

Burdur'da gezilecek noktalara yakının konaklama seçeneklerinden uygun fiyatlı olanları Burdur yarım pansiyon oteller sayfasında bulabilirsiniz.


Lavantalar Arasında Fotoğraf Çekinerek Anı Ölümsüzleştirin: Akçaköy Lavanta Deresi

Akçaköy Lavanta Deresi Akçaköy Lavanta Deresi

Akçaköy Lavanta Deresi, fotoğraf tutkunuysanız gezilecekler listesine alacağınız yerlerden birisidir. Türkiye’nin en büyük lavanta bahçelerinden olan Lavanta Deresi, özellikle yaz sezonunda muhteşem bir manzaraya sahip olmaktadır. 

Akçaköy Lavanta Deresi ziyaretinizde eşsiz manzara kareleri yakalayarak kartpostallık fotoğraflara sahip olabilirsiniz. 

Burdur'da çocuklarınız ile birlikte tatilde rahat edebileceğiniz otellerin listesi Burdur çocuk dostu oteller sayfasında yer almaktadır.


Antik Çağ’a Yolculuk Yapın: Sagalassos Tarihi Kenti

Sagalassos Antik Kenti Sagalassos Antik Kenti

UNESCO Dünya Kültür Mirası Aday Listesi’nde bulunan tarihi kent, seramik üreticiliği ile tarihte merkezi bir konuma sahip olmuştur. Günümüze kadar zarar görmeden korunabilen kentte en dikkat kalıntı tiyatrosudur. 

Sagalassos Tarihi Kenti yaşam alanları hakkında ayrıntılı bilgi edinerek geçmişin derinliklerine dalabilirsiniz. Sagalassos Tarihi Kenti, Burdur’un Ağlasun ilçesindedir. Tarihi kente giriş ücreti 10 TL’dir ve kentte Müzekart geçerlidir.