Balıkesir Gece Hayatı

Balıkesir, kendine has özellikler barındıran bir gece hayatına sahiptir. Ayvalık ve Erdek gibi popüler turistik bölgelerde yaz aylarının gelmesi ile birlikte nüfusta gözle görülen bir artış yaşanmakta, dolayısı ile gece hayatı daha heyecan verici olmaktadır. Sarımsaklı bölgesinde yer alan gece kulüpleri, yine yaz döneminde hareketli hale gelmektedir. Barlar, tavernalar, restoranlar ve gece kulüplerinin bir arada bulunabildiği Alibey Adası ise, belki de Balıkesir’in eğlence merkezi sayılabilir.

İlin geneline bakacak olursak, denize sıfır veya yakın olan bölgelerdeki gece hayatı diğer yerlere göre daha canlıdır. Ayvalık’ta dillerde dolaşan bir söz vardır, ‘’Rakı-balık, Ayvalık’’. İlçeye uğrayan birçok gezgin, bu sözün ne kadar da yerinde olduğunu kendi gözleri ile görmektedirler. İnsanlar, şaşalı gece kulüplerinden ziyade akşam saatlerinde meyhanelere ve tavernalara uğramayı tercih etmekte, restoranlarda rakı-balık sefası sürmeyi öncelik olarak görmektedir. Bu geleneğin altında yatan sebeplerden birisi, bölgeye gelen turistlerin orta ve üzeri yaşta olmasıdır. 

Balıkesir'de gece hayatının canlı olduğu mekanlara yakın farklı fiyat seçeneklerindeki konaklama için Balıkesir oteller sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Hayal Kahvesi Bandırma

Tüm ülkede adını duyduğumuz ve oldukça ünlü simaların sahne aldığı Hayal Kahvesi, Bandırma şubesi ile ilçenin en popüler eğlenceli mekânları arasına girmiştir. Eğlence sektörüne adım attığı 1992 yılından beridir sürekli gelişen ve farklı alternatifler sunan Hayal Kahvesi, belli başlı standartlarını korumaya devam etmekte ve kalitesinden ödün vermeyen işletme anlayışı ile misafirlerini ağırlamayı sürdürmektedir.

Bandırma ilçe merkezinde yer alan mekân, şüphesiz bölgenin en ünlü eğlence mekânları arasındadır ve canlı müzik söz konusu ise, tüm ülkede bilinen simaları bünyesinde barındıran ilklerdendir.

Hem kurumsal, hem de sanatsal anlamda başkentimiz İstanbul’a yakın olmasından ötürü tanınmış isimlerin sahne alması oldukça kolay bir etkinlik haline gelen Hayal Kahvesi, yaz ve kış aylarında birbirinden başarılı isimleri ağırlamaya devam etmektedir. 

Yolunuz Bandırma’ya düşerse Hayal Kahvesi Bandırma, eğlenmek için gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz bir mekândır. Hayal Kahvesi Bandırma’da fiyatların ise mekân kalitesine göre makul düzeyde olduğu söylenebilir.

Adres: Haydar Çavuş Mahallesi, Haydar Çavuş Sokak, No: 8, 10200 Bandırma/Balıkesir


Kaya The Rock

Erdek’teki en büyük eğlence merkezi olma özelliğini elinde bulunduran Kaya The Rock, Seyitgazi Tepesi’nde yer almaktadır. Binlerce kişiyi aynı anda ağırlama kapasitesine sahip olan mekân, yaklaşık olarak 3000 metrekare alan üzerine kurulmuştur. Yaz aylarında yoğunlaşan turistler, mekâna gelen ünlü isimler ve DJ’ler tarafından sergilenen performanslar sayesinde doyasıya, unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamaktadırlar.

Kaya The Rock’ın büyük bir sahnesi, iki farklı barı ve disko bölümü yer almaktadır. Aynı zamanda doğal kayalar arasında kurulu olması sayesinde otantik bir atmosfere kavuşan mekân, Erdek’in ilçe merkezini yüksek bir bölgeden görmesi ve bu sayede oluşan manzaralardan dolayı harika bir konuma sahiptir. 

Ulusal ve uluslararası çapta ünlü olan birçok sanatçıyı yaz aylarında ağırlayan mekân, sabahın ilk ışıklarına kadar dans etmek isteyen genç ve orta yaştaki kişilere büyük bir fırsat sunmaktadır.

Mekânın oldukça geniş olması ve manzaraları sayesinde fiyatlar biraz pahalı gelebilir. Ancak Erdek ve çevresindeki bölgelerden gelen yerli turistler, eğlenceli vakitler geçirdiği için bu sebepler göz ardı edilebilmektedir. 

Adres: Seyitgazi Tepesi, Zeytinli Mahallesi, 10500 Erdek/Balıkesir

Balıkesir'de gece kulüpleri dışında Muğla'nın önemli görülecek yerlerini öğrenmek için Balıkesir'de gezilecek yerler yazısına mutlaka göz atmanız gerekir.


Moshos Taverna

Alibey Adası’na gelen hemen hemen her gezginin uğramayı tercih ettiği birçok mekân bulunmaktadır. Özellikle sahil kıyısında yer alması ve günbatımı manzaralarına ev sahipliği yapmasından ötürü Moshos, merkezi konumu ile de bilinen bir tavernadır. Bölgede yaşayan Rumlar tarafından entegre edilen taverna kültürü, mübadele sonrası Rumların bölgeyi terk etmelerine aldırış etmeden yaşamaya devam etmektedir. 

Enfes balık yemekleri, yöresel meze çeşitleri ve adeta 60’ların atmosferini yansıtan mekânı ile Moshos, Alibey Adası’na yaptığınız bir gezi veya tatil esnasında mutlaka uğramanız gereken ünlü bir yerdir.

Yaz aylarında oluşan kalabalık turist nüfusundan dolayı, bazı zamanlarda rezervasyon ile çalışan işletmelerden biri haline gelen Moshos, bu dönemlerde gecenin ilerleyen saatlerinde ünlü Yunan oyunlarından Sirtaki çalmakta ve hatta tabak kırma etkinlikleri dahi düzenlemektedir. 

Fiyat-performans açısından bakıldığında oldukça uygun ve bütçe dostu olan Moshos, samimi ve bir o kadar da sıcak ortamı ile dikkat çekmekte ve Balıkesir tatilinizde mutlaka uğramanızı tavsiye ettiğimiz ünlü mekânlar arasında yer almaktadır.

Adres: Mithatpaşa Mahallesi, Halk Caddesi, No: 12, Alibey Adası, 10400 Ayvalık/ Balıkesir


Gossip Club

Genç turist nüfusunun en çok tercih ettiği yerlerden biri olan Gossip, Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy Mahallesi’nde yer almaktadır. Sarımsaklı bölgesi olarak bilinen ve civarda adından sıkça bahsettiren mekân, elektronik müzik sevenlere hitap eden bir atmosfere sahiptir. Eğlenceli vakit geçirme arayışını karşılayacak özellikler barındıran Gossip, sabaha kadar dans etme fırsatı sunan bir gece kulübüdür. 

Gossip Club, ünlü DJ’ler ve ses sanatçılarını ağırlamaktadır. Saatler 23 ve civarını gösterdiğinde dolmaya başlayan mekân, gece yarısında tamamen dolmakta ve sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence arayanların bu ihtiyaçlarını gidermektedir. 

Dış ve iç mekân tasarımı göze hitap eder şekilde oluşturulan Gossip Club, servis ve çalışan kalitesi ile de sizleri memnun edecek bir işletmedir. Kış aylarında azalan misafir portföyünden dolayı düşüşe geçse de yaz aylarındaki bolluktan ötürü içecek ve yiyecek fiyatlarının biraz pahalı olduğu söylemeden geçilmemeli.

Adres: Küçükköy Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, Sarımsaklı, 10400 Ayvalık/Balıkesir

Balıkesir'e gittiğinizde mutlaka görülmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Balıkesir gezi rehberi sayfasını kontrol edebilirsiniz.


Martin Pub and More

Balıkesir tatilinizi Burhaniye yönünde tercih etmiş ve gece eğlencesi arayışında iseniz, yaz aylarında dolup taşan bir mekân olan Martin Pub ve More, ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacak kalitede bir işletme olarak tavsiye edeceğimiz ilk noktalardandır. Burhaniye’deki en kaliteli canlı müzik mekânı olarak bilinen Martin, birçok farklı kokteyl çeşidi ile de dikkat çekmektedir.

Çalışanları güler yüzlü ve misafirperver olan mekân, deniz kenarındaki konumu ve iç mekân dizaynı ile de misafirlerine hitap etmektedir.

Açık ve kapalı olmak üzere iki farklı bölüm seçeneği bulunan mekân, ailecek de gidebileceğiniz keyifli bir atmosfer barındırmaktadır. Fiyatları oldukça makul düzeydedir ve toplumun her kesimine hitap edecek müzikleriyle misafirlerini ağırlamaktadır. 

Adres: Ören Mahallesi, Güner Sokak, No: 1, 10700 Burhaniye/Balıkesir


Haydi Abbas Fasıl Evi

Gençler, orta ve üzeri yaştaki gezginlere aynı anda hitap edebilecek bir gelenek olan fasıl, yine Alibey Adası ve civarında sürmeye devam etmektedir. Harika deniz yemekleri, rakı ve rom gibi alkollü içeceklerin bir arada tercih edildiği Haydi Abbas Fasıl Evi, fasıl müzik severler için tercih edilebilecek kaliteli bir işletmedir. Deniz ürünlerinin ve alkollü içeceklerin tadını çıkarırken, sevdikleriniz ve arkadaşlarınız ile sohbet edip şarkılar söyleyebileceğiniz Haydi Abbas, fiyatları ile de genele hitap eden bir ortama sahiptir.

Nezih mekân, Namık Kemal Caddesinde en popüler yerlerden biridir. Yaz aylarındaki nüfus artışı ile birlikte, bayram ve festival dönemlerinde rezervasyonlu şekilde işletilebilmektedir. Bölgeye gelen her turistin mutlaka denemesi gereken fasıl kültürü için en çok tercih edilen yerlerden biri olması, Haydi Abbas’ın önerilmesinin altında yatan en büyük sebeptir. 

Adres: Namık Kemal Mahallesi, Çarşı Caddesi, No: 11, Alibey Adası, 10400 Ayvalık/Balıkesir

Balıkesir'de her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Balıkesir pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Cielo Bistro & Bar

Ayvalık ve Balıkesir’in gece hayatı denilince akla gelen ilk yerlerinden biri olan Cielo, bistro ve kafe tarzında dizayn edilmiş ve adeta kendi evinizdeymiş gibi bir hissiyat uyandıran tarzda bir işletmedir. Gece saatlerinde hayli kalabalık hale gelen mekân, tarihi bir taş binada yer almaktadır. Alibey Adası’nda, Halk Caddesi’ndeki konumu ile kolay bir şekilde uğrayabileceğiniz Cielo, yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da oldukça kalabalıktır. Yerli halk tarafından sıkça tercih edildiğinden dolayı fiyatları makul seviyelerdedir. Hemen hemen her gece canlı müzik performansları sergilenen Cielo, muhakkak uğramanız gereken bir gece mekânıdır. 

Akşam saatlerinde yoğunlaşmaya başlamaktadır ve kendine has kokteylleri ile dikkat çekmektedir. Mekâna özgü ve en çok tercih edilen türler arasında ise Sincap Rüyası ve Baykuş tercihiniz olabilir. Margarita, martini ve mojito gibi dünyaca ünlü türler de, denemekten kaçınmamanız gereken kokteyller arasındadır.

Çalışanları oldukça kaliteli ve güler yüzlü hizmet veren Cielo, çeşitli etkinlikleri ile de yaz aylarının vazgeçilmez noktalarından biri haline gelmektedir. Cielo Bistro & Bar’da kokteyllerin birçoğunu 30 TL ücrete deneyimleyebilmek imkânlar dâhilindedir.

Adres: Namık Kemal Mahallesi, Halk Caddesi, No: 9, Alibey Adası, 10400 Ayvalık/Balıkesir


White Knight Cafe & Bar

Ayvalık ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’na yakın bir konumda bulunan Sahil Boyu Sokak’ta yer alan mekân, arkadaşlarınız veya aileniz ile rahat bir şekilde eğlenebileceğiniz hoş ve güzel bir atmosfere sahiptir. Müziğin çok yüksek seviyelerde olmayışı sayesinde, hem sohbet edebilir hem de eğlenmenize devam edebilirsiniz. 

Sıcakkanlı ve bir o kadar da samimi çalışanları bulunan White Knight Cafe & Bar, mekânın simgesi haline gelmiş sevimli sokak kedileri ve seçkin müzikleri ile uğrayanların mutlak suretle tekrar gelmek isteyecekleri bir ortam barındırmaktadır. 

Fiyat olarak ne pahalı, ne de ucuz sayılabilecek bir menüye sahip olan mekân, Ayvalık’ta yaşayan yerliler tarafından da sıkça tercih edilen bir gece barıdır. 

Adres: Fevzipaşa - Vehbibey Mahallesi, Sahil Boyu Sokak, 10400 Ayvalık/Balıkesir


Bandırma Liman Restoran

Bandırma merkezindeki sahilde yer alan konumu ve denize sıfır olmasa da oldukça yakın olan Liman Restoran, sıcak ve samimi ortamı ile yaz ve kış aylarının vazgeçilmez noktalarından biridir. İçkinizi yudumlarken aynı zamanda bir şeyler yiyebileceğiniz mekânda, Cuma, Cumartesi ve Çarşamba günleri düzenlenen fasıl etkinliklerine de katılım sağlayabilme fırsatınız bulunduğunu unutmamalısınız.

Menüsü oldukça zengin olan mekânda karagöz, çipura, hamsi, çinekop, karides cızlama ve karides güveç gibi enfes lezzetleri deneyimleyebilirsiniz. Meze çeşitlerinin de oldukça geniş olduğu Bandırma Liman Restoran, rakı-balık veya ızgara keyfi yapmak isteyen turistler ve yerli halk tarafından sıkça tercih edilen bir nokta olmasıyla bilinmektedir.

Arkadaşlarınızla veya aile fertleriniz ile rahat bir şekilde hoş vakit geçirebileceğiniz atmosferi ve makul derecedeki fiyatlarıyla Bandırma Liman Restoran, civardaki ilk tercihlerinizden biri olmayı hak etmektedir. 

Adres: Hacı Yusuf Mahallesi, Yalı Sokak, No: 8/A, 10200 Bandırma/Balıkesir


Hasanaki Et & Balık Restoran

Altınoluk ilçe merkezinde yer alan en eski ve en iyi balık restoranlarından biri olan Hasanaki, denize sıfır konumu ile misafirlerine kucak açan bir konumdadır. Sadece deniz kenarında balık yeme zevkini değil, aynı zamanda ahşap iskelesi vasıtasıyla denizin adeta üzerinde bulunma fırsatı dahi sunmaktadır. 2009 yılında Turizm Bakanlığı tarafından 1. Sınıf Turizm İşletmesi belgesi alan Hasanaki Et & Balık Restoran, bölgede olduğu kadar tüm ülkede de tanınmış bir işletmedir.

Fiyatlar, bu ünün verdiği avantaj ile biraz pahalı olsa da, restoranın konumu ve servis ettiği lezzetlere bakıldığında göz ardı edilebilecek düzeydedir. Enfes ve taze deniz ürünlerinin yanı sıra, kırmızı eti ve tavuk eti de oldukça meşhur olan mekân, yaklaşık olarak 40 yıllık geçmişiyle de göz doldurmaktadır. 

Izgara, pirzola, et sote ve kuzu şiş gibi kırmızı et ürünlerinin yanı sıra deniz levreği, fener kavurma, kılıç şiş, balık köftesi ve lüfer gibi deniz ürünleri de sunan mekân, gelincik otu, yabani semizotu, börülce ve hindiba gibi otantik çeşitleriyle de dikkat çekmektedir.

Adres: Altınoluk Mahallesi, Narlı Mevkii, Edremit/Balıkesir


Köprü Beach & Club & Lounge

Yaz dönemine gelindiğinde beach club olarak hizmet veren Köprü, Akçay bölgesinin en popüler eğlence noktalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Denize sıfır konumu ve enfes doğa manzaraları ile mekân canlı veya elektronik müzikseverlerin tercih ettiği bir atmosfer barındırmaktadır.

Akşam saatlerine gelindiğinde ise, sezon yaz aylarını gösterdiğinde mükemmel bir gece kulübüne dönüşen Köprü, arkadaşlarınız veya eşiniz ile rahat bir şekilde eğlenme fırsatı sunmaktadır.

Saatler 22’yi gösterdiğinde kapılarını açan mekân, sabahın ilk ışıklarına kadar süren bir eğlence konseptine sahiptir. Özellikle yaz aylarında artan turist nüfusu sayesinde neredeyse hiç boş kalmayan locaları ve bistroları, misafirlerine unutulmaz bir eğlence deneyimi yaşatmaktadır. Canlı performanslarının sergilendiği gece kulübünde fiyatlar orta derecededir.

Adres: Akçay Mahallesi, İkizçay Mevkii, 1011. Sokak, 10305 Edremit/Balıkesir

Balıkesir'deki tatilinizde bir çok hizmetin bir arada sunulduğu havuzlu tesislerde konaklamak isterseniz Balıkesir havuzlu oteller listemizden birini tercih edebilirsiniz.


Blue Moon Restoran

Erdek ilçe merkezindeki konumu ve Seyitgazi Tepesi’nin Erdek’e bakan tarafında yer alması ile Blue Moon, adına yakışır şekilde adeta bir ay gibi davetkârdır. Harika bir atmosferi bulunan mekân, deniz kenarında yer alır. Toplamda 30 masası iç mekânda bulunan Blue Moon, yaz aylarında oldukça işlektir. Havaların bunaltıcı derece sıcak olabildiği bu dönemde ise 20 masalık bir dış ve açık hava seçeneği sunmaktadır. 

Menüsü oldukça zengin olan Blue Moon’da sunulan birçok deniz ürününden faydalanabilirsiniz. Levrek, tekir, bako, fener balığı, akya, kılıç, istavrit, çupra ve mercan gibi sayısız balık çeşidine sahip olan restoran, kalkan ve barbun gibi nadir deniz ürünleri de sunmaktadır. 

Yine balık ağırlıklı olarak birçok ara sıcak da sunan Blue Moon, Erdek’te popüler olan en güzide balık restoranlarından biridir. Gündüz vakitlerinde yoğun olduğu dönem, yaz aylarına denk gelirken, akşam saatlerinde ise her dönem geçerlidir. Çok sayıda meze çeşidi sunan restoranın paçanga böreği, karidesi, kalamar tavası, balık kebabı ve kokoreci gibi farklı çeşitlerine göz atmanız önerilir. Köpoğlu, okyanus lokumu, peynirli patlıcan, Girit böreği ve külbastı gibi harika lezzetleri de siparişlerinize dâhil edebilirsiniz. 

Her ne kadar balık restoranı olarak işletilse de, kırmızı et ızgara seçenekleri de barındıran Blue Moon’da et sote, yaprak kavurma, çoban kavurma, piliç ızgara ve bonfile gibi seçenekler de tadabileceğiniz yemekler arasındadır. 

Tüm bu ürünleri rakı, kırmızı ve beyaz şarap veya bira çeşitleri ile deneyimlemek isterseniz, Erdek-Zeytinli Mahallesi’ne uğramayı ihmal etmemelisiniz. 

Adres: Kanava Mevkii, Seyitgazi Tepesi Altı, Zeytinli Mahallesi, 10500 Erdek/Balıkesir