Erdek Gezi Rehberi

Erdek'te Gezilecek Yerler

Erdek'te Gezilecek Yerler

Erdek kentinin tarihini hemen yanı başında bulunan Kyzikos kenti ile birlikte değerlendirmek doğru bir yaklaşım olacaktır. Kyzikos kentinin bilinen tarihi MÖ 8. yüzyılda Miletlilerin kolonisi olmasıyla başladığı düşünülmektedir. Aynı dönemde Kyzikos’a 8-9 km uzaklıkta buluna Erdek’in de aynı dönemde kurulduğu tezleri ileri sürülmektedir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Erdek Plajları

Erdek Plajları

Erdek, bünyesinde barındırdığı plajları ile Marmara bölgesinin en bilindik tatil yörelerinden biri olmayı başarmıştır. Bölgeye yakın konumu ile ilk tercihlerden biri olan Erdek’e İstanbul Yenikapı’dan kalkan deniz otobüsleriyle 3 saat sürecek yolculuğun ardından ulaşabilmek mümkündür. Hem yakın konumu hem de tertemiz plajları ile Erdek, bölgedeki tatilciler için ilk seçeneklerden biri olmaktadır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Erdek Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Erdek Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Erdek, Balıkesir iline bağlı bir ilçe olup Marmara Denizi’nde yer alan Kapıdağ Yarımadası’nda bulunmaktadır. Neredeyse tamamı Marmara Denizi’nin içinde yer alan Erdek ilçesi yaklaşık 1700 metrelik bir kara bağlantısıyla anakaraya bağlanmaktadır.

Erdek’in güneyinde Bandırma ilçesi, kuzey batısında Marmara ilçesi bulunmakta olup ilçenin Bandırma bağlantısı dışında etrafı tamamen deniz ile çevrilidir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Erdek Gece Hayatı

Erdek Gece Hayatı

Erdek, gece hayatı konusunda özellikle yaz aylarında hareketli sayılabilmekle birlikte diğer mevsimler için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değildir. Erdek’te sayısı az olmakla birlikte canlı müzik dinleyip gece eğlenilebilecek mekânlar, biranızı yudumlayıp sohbet edebileceğiniz barlar, ailecek gidip özellikle yörenin enfes balıkları olmak üzere birçok çeşit lezzetli yiyeceğin bulunduğu restoranlar ve sahil boyunda yürüyüş yapıp çay bahçeleri ve kafelerde hoşça vakit geçirebilme olanakları bulunmaktadır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶