Adana Balayı Otelleri

Adana bölgesinde 4 adet balayı oteli bulunmaktadır.

Otel Seyhan Adana

Otel Seyhan

Şehir Adana Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Ramada by Wyndham Adana Adana

Ramada by Wyndham Adana

Şehir Adana Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Yol İş Holiday Adana Adana

Yol İş Holiday Adana

Şehir Adana Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Mavi Sürmeli Otel Adana

Mavi Sürmeli Otel

Şehir Adana Oda Kahvaltı
İNCELE

Adana Tatili Hakkında

Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Adana; doğu Akdeniz kıyılarının hızla büyüyen bir ticari başkenti ve sanayi şehridir.

Antik Hititler’e ve daha eskilere dayanan bir tarihe rağmen Adana, çok fazla turistik bir şehir değildir. Bununla birlikte, mükemmel ulaşım bağlantıları ile modern ve enerjik bir yerdir. Burası, Türkiye’nin güneybatısında az ziyaret edilen tarihi yerleri ve kalıntıları keşfetmek için iyi bir başlangıç rotası oluşturur.

Akdeniz boyunca seyahat ediyorsanız, şehrin kalabalığından uzaklaşmak ve sakinleşmek için ihtiyacınız olan yer olabilir. Yaz aylarında yüksek bir sıcaklığa sahip olan Adana, iyi bir otel çeşitliliğine sahip olmasına rağmen, çoğunlukla iş seyahatleri için tercih edilmektedir. Bununla birlikte, önemli bir ulaşım noktasıdır.

Tarihi yerlerinden modern kafelere ve barlara kadar Adana, aslında onu görülmeye değer popüler bir destinasyon haline getiren sayısız tarihi ve turistik bir cazibe merkezine de sahiptir. Adana’daki konaklama mekanlarında konaklamayı tercih ederseniz; 16. yüzyıldan kalma Ulu Cami’yi, sevimli ve küçük bir haçlı kilisesi içinde yer alan Etnografya Müzesi’ni ve Bölge Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Birinci yüzyılda dönemin Roma imparatoru tarafından Seyhan Nehri üzerinde yaptırılan Taş Köprü de görülmeye değerdir. Adana’da görülmesi gereken yerler arasında; Büyük Saat Kulesi, Merkez Parkı, Atatürk Müzesi, Sabancı Merkez Cami, Seyhan Nehri ve Mavi Su Parkı yer almaktadır.

İş seyahati nedeniyle gelenler için önemi nedeniyle Adana otelleri, tüm fiyat aralıklarında kaliteli otel seçeneklerine sahiptir. Seyhan Nehri kıyısında, şehrin en lüks otellerinden biri olan Hilton yer almaktadır. Hilton, şehrin tam merkezindedir ve alınan hizmete göre makul fiyatlı denilebilir. Bir alternatif olarak ise, şehrin merkezinde ve tüm önemli turistik yerlere yürüme mesafesinde bulunan ve dört yıldızlı bir otel olan Şirin Park Otel de tercih edilebilir.

Balayı Tatili Hakkında

Balayı otelleri, çiftlerin özel anlarını farklı özelliklerle daha da unutulmaz hâle getiren, birbirinden cazip fiyatları ve güzel sunumları ile yeni evli çiftlere konaklama ve tatil imkânı veren otellerdir. Bu noktada balayı otelleri, gözlerden uzak ve sakin bir mekânda; farklı eğlence seçenekleri olan ortamda; deniz, kum ve güneşe yakın bir lokasyonda konumlandırılmış farklı tesislerde olabilir.

Balayı otellerinde balayı çiftlerini mutlu eden ve heyecanlandıran pek çok özellik ve seçenek sunulur. Bu noktada balayı otellerinde sunulan herşey dahil ya da ultra herşey dahil gibi konseptler, çiftlerin en sevdiği özelliklerdendir. Ayrıca otellerde yapılan süprizler, sürpriz ikramlar ve sürpriz paketler gibi hizmetler vardır. Bu hizmetler de otel seçimlerinde etkili olan etmenlerdir. Balayı otellerinin 5 yıldızlı olmasından veya butik otel olmasından daha çok da balayı çiftlerine göstermiş olduğu ilgi ve fırsatlar, bu otellerin sıklıkla tercih edilmesinde etkili olur.   

Balayı otelleri, çiftlere bu özel anlarında pek çok avantaj sunar. Öncelikle lokasyonları açısından sundukları güzellik bir avantajdır. Çiftlere sunulan sürpriz paketler, kişilerin taleplerine ve hayal ettikleri tatile imkân vermesi açısından da bir avantaj tanır. Her bütçeye hitap eden konseptler sunulması da sevilen avantajlardandır. Özel ikramlar, çiftlerin beklenmedik anlarda romantik dakikalar yaşamasını sağlar. Bu ikramlar ise genellikle balayı otel tesislerinde meyve sepeti ve şarap şeklinde müşterilere sunulur.

Çiftlerin yaşamlarının belki de en mutlu anlarının kusursuz olması, mutlaka öncelikli olandır. Bu nedenle özellikleri açısından olduğu kadar fiyatları açısından da çiftlere hitap edebilecek özellikte olmalıdır. Bu noktada yüzlerce sayıda farklı tatil seçeneği ve destinasyonun sunulduğu bu balayı otelleri içerisinde birbirinden avantajlı fiyatlarda balayı turları, fırsatları ve balayı paketleri yer alır.

Ayrıca balayı özel kampanyaları takip edilip erken rezervasyon şansı kullanılırsa çiftler, bir yandan hayal ettikleri balayı tatilini gerçekleştirebilir bir yandan da uygun fiyat ve şartlarda farklı balayı konseptlerinden faydalanabilirler. Erken rezervasyon dönemlerinin start aldığı dönem içerisinde rezervasyon yaptırmak, çiftlere bu balayı tatillerinde %50’ye varan indirim oranlarından ve farklı balayı fırsatlarından yararlanma şansı tanır.