Trabzon Plajları

Trabzon, Karadeniz’in en büyük yerleşim alanlarından birisidir. 18 ilçeden oluşanşehrin sadece 9 ilçesi Karadeniz kıyısında yer almaktadır. Bu 9 ilçe toplamda 114 kilometre uzunluğunda sahil şeridi oluşturmaktadır. Karadeniz Dağları’nın denize paralel uzanması nedeniyle denize girilecek çok sayıda alan mevcut değildir.

Trabzon’un deniz kenarında bulunan ilçeleri arasında Yomra, Akçaabat, Çarşıbaşı, Sürmene, Of, Arsin, Araklı ve Vakfıkebir yer almaktadır. Toplamda 29 farklı plajın bulunduğu bu alanda en uygun denize girilecek 9 tane plaj bulunmaktadır. 

Akçakale Plajı, Çarşıbaşı Halk Plajı, Kaşüstü Aile Plajı, Mersin Plajı, Kalecik Plajı ve Paşa Tatil Köyü öne çıkan noktalar arasındadır. 

Trabzon'da tarihi mekanlara yakın olan uygun fiyatlı oteller için Trabzon'daki oteller sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Albatros Plajı

Albatros Plajı Albatros Plajı

Akçaabat içerisinde bulunan plajın uzunluğu 500 metre, genişliği 25 metredir. Araç ile ulaşılabilen plajın özelliği zemininin kum olmasıdır. Karadeniz plajlarında ender rastlanan bu özellikle bu alanı yaz aylarında popüler hale getirmektedir.  

Plajı ziyaret edenlerin kullanabilmesi için soyunma kabini, duş alanı, tuvalet ve yemek yeme noktaları bulunmaktadır. Karadeniz ikliminin el verdiği süre boyunca yaz aylarında plajı kullanarak denize girerek keyifli bir şekilde vakit geçirmeniz mümkündür.  

Aileler tarafından da sıklıkla tercih edilen plaj içerisinde şezlong ve şemsiye kiralanabilmektedir. Güvenlik şeridi içerisinde yüzülmesi Karadeniz üzeride bulunan plajların genelinde tavsiye edilmektedir. 

Trabzon'da yaz tatillerinde deniz, güneş ve konfordan vazgeçemeyenler için Trabzon'da gezilecek yerler yazısına mutlaka göz atmanız gerek.


Sürmene Kadınlar Plajı

Sürmene Kadınlar Plajı Sürmene Kadınlar Plajı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından özel olarak hazırlanan plaj 2018 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Tesiste çalışanların tamamı kadınlardan oluşmaktadır. 

Plaj içerisinde kadınların rahat edebilmesi için yüksek bir şekilde etrafı kapatılmıştır. Şezlong alanları ve gerekli temizliğin yapılması ile bölge halkı tarafından ilgi görmeye başlamıştır. 

Sahillere, plajlara ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Trabzon'u daha fazla keşfetmek için Trabzon gezi rehberini inceleyebilirsiniz.


Kaşüstü Plajı 

Kaşüstü Plajı Kaşüstü Plajı

Trabzon merkezin doğusunda yer alan Yomra sınırları içerisindeki Kaşüstü Plajı bölgenin en popüler noktalarından birisidir. Toplam sahil genişliğinin 40 metre ve uzunluğunun 400 metre olduğu plaj merkezden araç ile 30 dakika içerisinde ulaşılabilecek bir mesafededir. 

Plaj alanında şezlong ve şemsiye kiralanmaktadır. Araçlar için park alanının yer almadığı plaja aracı uygun bir yere park ettikten sonra yürüyerek ulaşmak mümkün olacaktır. Plaj içerisinde soyunma kabini, duş, tuvalet, yemek alanları ve engelli erişimi mevcuttur. Sahilde ayrıca can kurtaran da hizmet vermektedir. 

Trabzon'da gezilecek yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama seçenekleri için Trabzon apart oteller sayfasından tercih yapabilirsiniz.


Beşikdüzü Pirinçlik Plajı

Beşikdüzü Pirinçlik Plajı Beşikdüzü Pirinçlik Plajı

Beşikdüzü Belediyesi tarafından özel olarak hazırlanan proje ile hayata geçirilen bu plaj alanı bölgede en çok rağbet gören noktalardan birisidir. Denize sıfır bungalow evlerde konaklama fırsatı, 350 kişilik aquaparkı, 250 kişilik restoranının yanında geniş araç park alanı bulunan tesis yaz aylarında en keyifli anlara ev sahipliği yapmaktadır. 

Plaj alanının uzunluğu 200 metreden oluşmaktadır. Bu alan içerisinde iki adet spor alanı, plaj voleybolu oynanabilecek alan, plaj futbolu alanı ve farklı spor noktaları mevcuttur. Ayrıca 40 adet kamelya ile dinlenme imkanı da sunulmaktadır.

Trabzon'da bir çok eğlenceli aktiviteler ile yüzünüzü güldürecek oteller için Trabzon tatil otelleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Çamburnu Halk Plajı

Çamburnu Halk Plajı Çamburnu Halk Plajı

Sürmene’de bulunan plaj dağların arasında olması ile çok fazla dikkat çekmemektedir. Bu plaja özel olarak hazırlanmış olan merdiveni kullanarak ulaşmanız mümkündür.

Kuytu bir noktada kalmasından dolayı ulaşımın da zor olması ile çok fazla rağbet görmemektedir. Sarıçam ağaçları ile çevrili olmasından dolayı Çamburnu Plajı adı verilmiştir. Plaja yüzmeye ve güneşlenmeye gelenler hemen yan tarafında bulunan yüksek kayalıklardan denize atlamaktadır. Çakıl taşları arasında deniz girmek isteyenlerin tercih edebilecekleri bir noktadır.