1. Otelleri.net
 2. Rize Otelleri
 3. .....
 4. Rize Otelleri
Arama Yapınız

Rize Otelleri

Rize Bölgesinde 26 otel bulunmaktadır.

Filtrele:
Yıldız Sayısı
2
14
4
6
Kelime Filtreleme
Konaklama Konsepti
24
1
1
Otel Tipi
2
2
7
1
2
9
4
8
Otel Teması
2
2
2
2
1
Alt Bölgeler
10
7
2
1
Otel Zinciri
1

Rize Otelleri

Rize Bölgesinde 26 otel bulunmaktadır.

Ayder Doğa Resort
Bungalov
Ayder
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
Balayı
Doğa
Aile
Bebek Dostu
Çocuk Dostu
Jakuzili
İNCELE
Ridos Thermal Hotel & Spa
Termal
Rize
Yarım Pansiyon
2 Çocuk Ücretsiz
Uygun
5 Yıldızlı
Doğa
Havuzlu
Spa
Kış
İNCELE
Butik
Ayder
Oda Kahvaltı
Balayı
3 YIldızlı
Doğa
Toplantı
İNCELE
Dağ
Rize
Oda Kahvaltı
Doğa
3 YIldızlı
İNCELE
Şehir
Rize
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
5 Yıldızlı
Denize Sıfır
Havalimanı
Spa
Havuzlu
Aile
İNCELE
Butik
Rize
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
Doğa
Aile
3 YIldızlı
Bebek Dostu
Çocuk Dostu
İNCELE
Şehir
Rize
Oda Kahvaltı
Aile
3 YIldızlı
İNCELE
Tatil
Ayder
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
3 YIldızlı
Doğa
Çocuk Dostu
Bebek Dostu
Aile
Hayvan Kabul Eden
İNCELE
Tatil
Ayder
Oda Kahvaltı
3 YIldızlı
Aile
Doğa
Jakuzili
İNCELE
Şehir
Ayder
Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
3 YIldızlı
Doğa
Aile
Bebek Dostu
Çocuk Dostu
Yılbaşı
İNCELE

Rize Tatili

Rize Gezilecek ve Görülecek Yerler

Rize OtelleriMüzeler: Doğayı ve tarihi ziyaretçilerine bir arada sunan şehirler arasında yer alan Rize, gezilecek tarihi yerlerin yanı sıra zengin koleksiyona sahip müzesi ile dikkat çekmektedir. Şehir merkezinde yer alan Rize Müzesi, el yazmaları, sikkeleri, arkeolojik ve etnografik eserleri ile misafirlerine zengin bir koleksiyon sunmaktadır. 

Mağaralar: Rize’de gezip görebileceğiniz 1 adet mağara bulunmaktadır. İyidere ilçesine 5 km mesafede yer alan Pileki Mağarası, hamsili ekmek ve mısır ekmeği pişirmek için yapılmış bir yapay mağara olup, ziyaretçilerinde hayranlık uyandıran noktalar arasında yer almaktadır. 

Tarihi Yapılar: Rize, yüzyıllar boyunca avantajlı konumu dolayısı ile pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir olduğundan dolayı, gezip görebileceğiniz pek çok tarihi değere sahiptir. Rize seyahatiniz sırasında mutlaka görmeniz önerilen tarihi yapılar arasında Rize Kalesi, Tarihi Rize Çarşısı, Zil Kalesi, Kıble Dağı Camii ve Kız Kalesi yer almaktadır.

Doğal Güzellikler: Rize denince tüm gezilecek yerlerinin başında kuşkusuz doğal güzellikler akla gelmektedir. Karadeniz’in doğa tatilleri için en çok tercih edilen şehirleri arasında yer alan Rize’de gezip görebileceğiniz yerler, Şahin Tepesi, Fırtına Deresi, Ayder Yaylası, Elevit Yaylası, Sal Yaylası, Pokut Yaylası, Gito Yaylası, Badara Yaylası, Kaçkar Dağı Milli Parkı, Yedigöller, Anzer Yaylası, Ovit Yaylası, Ağaran Şelalesi, Haremtepe Köyü, Akyamaç Şelalesi Tabiat Parkı ve Arapdüzü Mesire Alanı’dır. 

Rize’de Yapılacak Aktiviteler

 • Rize’de Fırtına Vadisi içerisinde yer alan Fırtına Deresi, dünyanın en önemli rafting parkurları arasında yer alır. Adrenalin dolu rafting aktivitesine katılabilirsiniz.
 • Rize’de kamp yapmak için en uygun bölge Ayder Yaylası’dır. Ayder’in yanı sıra şehrin yaylalarında hem piknik hem de kamp yapma imkanı bulunmaktadır. 
 • Fırtına Deresi üzerinde yapılan doğa sporları arasında yer alan Zipline, hem deneyim gerektirmeyen hem de risk taşımayan bir aktivite olmasından dolayı tercih edilmektedir.
 • Türkiye’nin en yüksek zirveleri Rize sınırları içerisinde yer alır. Doğu Karadeniz Dağları’nda dağcılık sporu oldukça gelişmiştir. Özellikle Türkiye’nin en yüksek 4. Dağı olan Kaçkar Dağı dağcılık sporu tutkunları tarafından tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır. 
 • Karadeniz Bölgesi’nde doğa yürüyüşünün başkenti Rize’dir. Basitten zora doğru oldukça çeşitli doğal parkurların bulunduğu şehirde, işletmeler doğa yürüyüşü turları düzenlemektedir. 
 • Deniz seviyesinden, Kaçkar Dağları’nın en yüksek noktalarına kadar, Rize sınırları içerisinde fotoğraf tutkunlarına hitap edecek, birçok nokta bulunur. Bu doğal güzelliklere düzenlenen etkinlikler arasında foto safari etkinlikleri de yer almaktadır.
 • İkizdere – Fındıklı arası rota, Jeep Safari aktivitesi için en uygun noktalar arasında ilk sırada yer almaktadır. 
 • Rize’nin yayla yolları hem günübirlik bisiklet turlarına hem de kamp konaklamalı bisiklet gezilerine imkan sunan özelliklere sahip bölgelerdir. Yaylaların haricinde dağ yamaçları da bisiklet turları için tercih edilen bölgelerde doğa içinde gezintiyre çıkabilirsiniz.
 • Kaçkar Dağları Heliski aktivitesi için elverişli bölgeler arasında yer almaktadır. 
 • Ayder Yaylası Kaplıcaları ve İkizdere Ilıcaları şifalı suları ile tercih edilen bölgelerdir. Sizler de geldiğinizde şifalı suların keyfini çıkarabilirsiniz. 

Rize Festivalleri

Rize Çay, Turizm ve Yaz Sporları Festivali, Çamlıhemşin Ayder Kültür, Sanat ve Doğa Festivali, Çamlıhemşin Ayder Kardan Adam Şenliği, Uluslararası Ovit Yayla Şenliği, Rize Dağcılık ve Turizm Festivali, İkizdere Dağ Horozu Şenlikleri, Uluslararası Fırtına Rafting Şenliği, şehrin önemli festivalleridir. Rize’ye yılın hangi mevsiminde giderseniz gidin, bir festival dönemine denk gelme ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Rize’de Neler Yenilir?

Rize denince akla ilk olarak Hamsi ile hazırlanan yemekler gelir. Hamsi yemeklerinin yanı sıra kuru fasulye, pide çeşitleri, Rize’nin meşhur çayı, Anzer balı ve muhlama denenmesi gereken lezzetler arasında yer almaktadır. 

Rize’den Ne Alınabilir?

Rize’ye özgü lezzetler denince akla ilk gelen hiç şüphesiz çay ve Anzer Balı olur. Bu özel lezzetlerin yanı sıra mısır ekmeği, mısır unu, bölgeye has yayla peyniri, Rize fındığı ve kara üzüm pekmezi de satın alınabilir.  Şehre özel hediyelik ürünler arasında Rize Bezi, Hemşin Çorabı ve Hemşin Puşisi, kemençe, maket taka, şimşir kaşık ve hasır sepet de yer almaktadır. 

Rize’de Gece Hayatı

Rize, daha çok doğa tatilleri için tercih edilmekte olan bir bölgedir. Gece hayatı fazla hareketli olmamakla birlikte şehirde canlı müzik eşliğinde eğlenilecek işletmeler bulunmaktadır. Salto Bar, Taka Bar, Kaptan More ve Own Cafe Bar şehrin eğlence için en çok tercih edilen mekanları arasında yer almaktadır. 

Rize’ye Nasıl Gidilir? 

Rize’ye kara yolu ile tüm şehirlerden özel araç ile ulaşım sağlanabilmektedir. İstanbul -  Rize arası yolculuk 15, Ankara – Rize arası yolculuk 10 saat sürmektedir. Şehre, özel araç ve şehirlerarası otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul-Samsun-Trabzon bağlantılı feribot seferleri ile özellikle yaz aylarında Rize’ye deniz yolu ile ulaşım sağlanmaktadır.

Rize’ye ulaşım için en hızlı yol hava yolu ulaşımıdır. Rize’de havalimanı bulunmamaktadır ancak Trabzon Hava Limanı Rize’ye yaklaşık olarak 70 km uzaklıktadır. Hava yolu ile Trabzon’a iniş yapıldıktan sonra, HAVAŞ otobüsleri ile Rize’ye ulaşım sağlanmaktadır. HAVAŞ otobüsleri ile yolculuk yaklaşık olarak 1.5 saat sürmektedir ve bilet ücreti 16 TL’dir.