Pendik Ulaşım ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan Pendik ilçesi, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yer aldığı ilçedir. 

Şile, Tuzla, Çekmeköy, Sultanbeyli ve Kartal ilçeleri ile komşu olan Pendik, şehir merkezine uzak bir konumda yer alsa da burada yerleşimin artması ile birlikte ulaşım seçenekleri de artmıştır.

Kadıköy ile Pendik arasında hizmet veren metro hattı, Halkalı ile Gebze arasında hizmet veren Marmaray hattı, otobüs ve minibüs hatları ile Pendik’e şehrin pek çok farklı bölgesinden doğrudan ulaşım seçeneği bulunmaktadır. 

Pendik ilçesine ayrıca; metrobüs ve vapur hatlarını kullanarak aktarmalı olarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Pendik'te uygun fiyatları ile her bütçeye hitap eden konaklama hizmetleri için Pendik hotel sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Pendik’e Metro ile Nasıl Gidilir?

Pendik ilçesine metro hattı ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmaktadır. 

Pendik’e metro ile gitmek isterseniz; M4 no’lu Kadıköy- Tavşantepe metro hattını kullanabilirsiniz. Bu hat ile Pendik’e gitmek için Pendik istasyonunda inmeniz gerekmektedir. 

M4 Kadıköy- Tavşantepe metro hattı; Kadıköy, Acıbadem, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı, Maltepe, Kartal, Pendik arasında ulaşım sağlamaktadır. 

Pendik’e metro ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. 

İstanbul Kart’ınız yoksa, metro istasyonlarında yer alan AKBİL dolum makinelerinden, ortalama 6 TL ödeyerek tek geçiş hakkı sağlayan kartlardan satın alabilirsiniz. 

İstanbul'da gezilecek yerlere yakın, açık büfe imkanları ile herkese hitap edecek mükemmel dizaynlı oteller için İstanbul'daki oteller sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


Pendik’e Marmaray ile Nasıl Gidilir?

Pendik ilçesine Marmaray hattı ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmaktadır. 

Halkalı ile Gebze arasında hizmet veren Marmaray hattı ile Pendik’ gitmek için Güzelyalı ve İçmeler duraklarında inebilirsiniz. 

Marmaray ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. 

İstanbul Kart’ınız yoksa, ortalama 6 TL ödeyerek tek geçiş hakkı tanıyan kartlardan satın alabilirsiniz. 

Pendik'te tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve daha fazlası için Pendik'te gezilecek yerler yazısına uğramayı unutmayın.


Pendik’e Metrobüs ile Nasıl Gidilir?

Pendik ilçesine metrobüs hattı ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır. 

Metrobüsü kullanarak Pendik’e aktarmalı olarak ulaşım sağlamak isterseniz, metrobüs ile Uzunçayır durağında indikten sonra M4 Kadıköy- Tavşantepe metro hattına aktarma yapmanız gerekmektedir. 

Bu hat ile Pendik ya da Tavşantepe duraklarında inerek Pendik’e ulaşabilirsiniz. 

Metrobüs ile ulaşım ücreti ortalama 4 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. 


Pendik’e Vapur ile Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Anadolu yakasında, sahil şeridinde yer alan Pendik ilçesine, şehir içi ulaşımda vapur ile ulaşım seçeneği bulunmamaktadır. 

Pendik sahilinde yer alan vapur iskelesinden Yalova’ya vapur seferleri düzenlenmektedir. 

Vapur ile Pendik’e ulaşım sağlamak isterseniz, Bostancı vapur iskelesini kullanabilirsiniz. 

Kabataş, Eminönü ya da Yenikapı’dan vapur ile ulaşım sağlayabileceğiniz Bostancı’ya geldikten sonra; M4 Kadıköy- Tavşantepe metro hattı ya da 17 no’lu İETT hattı ya da Kadıköy- Pendik minibüslerine aktarma yaparak Pendik’e ulaşım sağlayabilirsiniz. 

İstanbul’da vapur ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. 

İstanbul Kart’ınız yoksa; vapur iskelelerinde bulunan Akbil dolum makinelerinden, ortalama 6 TL ödeyerek tek geçiş hakkı tanıyan kartlardan satın alabilirsiniz. 

Pendik'te sizi günümüz dünyasından ayırıp başka bir diyara taşıyacak yerler için Pendik gezi rehberi sayfamıza göz gezdirmeyi unutmayın.


Pendik’e Otobüs ve Minibüs ile Nasıl Gidilir?

Pendik ilçesine ulaşım için otobüs ve minibüs hatlarını kullanabilirsiniz. 

Pendik’e otobüs ile gitmek isterseniz; 251, 16A, 16, 17, 222, 130, 130A, 500T, 500ES, 133T, E-9, E10, E-3, 16D, 16K, 16C, 16B, 133, 133Ş, 133K, 134, 134TK no’lu İETT hatlarını kullanabilirsiniz. 

Bu hatlar ile Pendik’e; Kadıköy, Üsküdar, Şişli, Maltepe, Bostancı, Tuzla, Topkapı, Bostancı, Levent gibi bölgelerden ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Pendik’e minibüs ile gitmek isterseniz; Bostancı- Pendik, Kadıköy- Pendik, Pendik- Aydos, Pendik- Esenler Mahallesi, Pendik- Harmandere, Pendik- Kartal Cezaevi, Pendik- Kavakpınar Mahallesi, Pendik- Marmara Üniv. Hastanesi, Pendik- Tuzla ya da Pendik- Yakacık hatlarını kullanabilirsiniz. 

Pekdik’e minibüs ile ulaşım ücreti ortalama 2-2.5 TL arasında değişiklik göstermektedir ve nakit ödeme kabul edilmektedir. 

İstanbul'a gittiğinizde mutlaka görülmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. İstanbul gezi rehberi sayfasını kontrol edebilirsiniz.


Pendik- Avrupa Yakası Ulaşım

Pendik ilçesine Avrupa yakasından ulaşım sağlamak isterseniz; otobüs ve Marmaray hatlarını kullanarak doğrudan ya da metrobüs hattı ile aktarmalı olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Otobüs ile gitmek isterseniz; Pendik ile Mecidiyeköy arası hizmet veren 251 no’lu otobüs hattını kullanabilirsiniz. 

Marmaray hattını kullanmak isterseniz; Halkalı, Bakırköy, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı ve Sirkeci bölgelerinden binerek Anadolu yakasına geçebilir ve Pendik’e ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Metrobüs hattı ile aktarmalı olarak gitmek isterseniz; Uzunçayır metrobüs durağında inip M4 Kadıköy- Tavşantepe metro hattına aktarma yapmanız gerekmektedir. 

Pendik'te kaliteden ödün vermeyen ve bir çok aktiviteyi yapabileceğiniz oteller için Pendik 3 yıldızlı oteller sayfamıza göz atabilirsiniz.


Pendik AVM’lere Nasıl Gidilir?

Pendik ilçesinde toplamda 4 adet alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bunlar; Marinturk AVM, Neomarin Pendik AVM, Pendorya AVM ve Viaport AVM’dir. 


Marinturk AVM Nasıl Gidilir?

Marinturk AVM’ye, otobüs ve Marmaray hatlarını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Alışveriş merkezine en yakın otobüs durağı Özürlüler Merkezi otobüs durağıdır. Buradan; 251 ve E-9 no’lu İETT hatları geçmektedir. 

Marmaray ile gitmek isterseniz, Marmaray Pendik durağında inmeniz gerekmektedir. 


Neomarin Pendik AVM’ye Nasıl Gidilir?

Neomarik Pendik AVM’ye gitmek isterseniz, Gebze- Halkalı arası hizmet veren Marmaray hattını kullanabilirsiniz. 

Bu hat ile Tersane- Kaynarca durağında inerek alışveriş merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. 


Pendorya AVM’ye Nasıl Gidilir?

Pendorya AVM, Pendik ilçesinde Çamçeşme Mahallesi mevkiinde yer almaktadır. Alışveriş merkezine gitmek için otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. 

Pendorya AVM’ye ulaşım sağlayabileceğiniz otobüs hatları; 130A, 130Ş, 16A, 11T, 320A, 16U, 18Ü, 10, 19D, 500T hatlarıdır. 

Pendik'te yılbaşı gecelerinde keyifli vakit geçirmek isteyenler Pendik yılbaşı otelleri sayfamızda bulunan otelleri inceleyebilirler.


Viaport AVM’ye Nasıl Gidilir?

Viaport AVM’ye otobüs ve minibüs hatlarını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

İETT ile ulaşım sağlamak için; 132K, KM25, KM27, 16KH, 134 ve 130H otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. 

Minibüs ile ulaşım sağlamak isterseniz; Pendik Kurtköy / Viaport, Pendik/ Velibaba/ Viaport, Kartal/Sultanbeyli/ Viaport, Dudullu/ Yedpa/ Viaport, Çekmeköy/ Madenler/ Viaport minibüs hatlarını kullanabilirsiniz.