Maltepe Semtleri

Konum olarak İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan Maltepe ilçesi, şehrin eski yerleşim bölgelerinden biridir. 

Deniz kenarında yer alan konumu ile, tarihte genellikle yazlık evlerin yer aldığı Maltepe, daha sonra yerleşimin arttığı bir bölge olmuştur.

Tarihi ve turistik yerlerini görmek için gelebileceğiniz Maltepe’ye geldiğinizde, gezebileceğiniz 8 adet semti bulunmaktadır. 

Bunlar; Aydınevler, Büyükbakkalköy, Cevizli, Feyzullah, Gülsuyu, İdealtepe, Küçükyalı, Yalı ve Zümrütevler semtleridir. 

Maltepe'de gezilecek yerlere yakın göz alıcı dizaynları ile sizi cezbedecek oteller için Maltepe otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Küçükyalı

Maltepe ilçesinin popüler yerleşim bölgelerinden biri olan Küçükyalı, yüzölçümü bakımından küçük ancak oldukça kalabalık nüfuslu bir semttir. 

İlçede Çınar, Aydınevler ve Altıntepe semtleri ile komşu olan Küçükyalı, Marmara Denizi kıyısında, ilçenin sahil şeridinde yer almaktadır. 

Atatürk, Cumhuriyet, Mektep, Doktor Fahri Atabey, Kılavuz Çayırı ve Rüştü Sarp caddeleri de burada bulunmaktadır. 

İstanbul'da gezilecek yerlere yakın, açık büfe imkanları ile herkese hitap edecek mükemmel dizaynlı oteller için İstanbul otel fiyatları sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


Zümrütevler

Maltepe ilçesinin popüler yerleşim bölgelerinden biri olan Zümrütevler semti; Gülensu, Girne, Gülsuyu ve Büyükbakkalköy semtleri ile komşudur. 

Maltepe Askeri Alan ile de komşu olan Zümrütevler, yüzölçümü bakımından da ilçenin en büyük semtlerinden biridir. 

Akşemsettin, Barış, Atatürk, Emek, Gül, Hanımeli, İnönü, Karaca, Tülin, Nil ve Eski Üsküdar caddeleri de burada bulunmaktadır. 

Fuaye Çarşı, Canbaz Cafe & Restaurant, Zuzu Kitchen, Kanatçı Bey gibi Maltepe’nin bazı popüler işletmeleri de Zümrütevler semtinde yer almaktadır. 

Maltepe'de doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek yerler için Maltepe'de gezilecek yerler makalemizi kontrol etmeyi unutmayın.


İdealtepe

Maltepe ilçesinde, sahil kenarında Marmara Denizi kıyısında yer alan İdealtepe semti; Altayçeşme, Feyzullah, Çınar, Aydınevler ve Başıbüyük bölgeleri ile komşudur. 

Denizciler, Hatboyu Yolu, Namık Kemal, Doğu, Marmara ve Rıfkı Tongris caddeleri de burada bulunmaktadır. Ayrıca, İdealtepe metro durağı da İdealtepe semtinde yer almaktadır. 


Cevizli

Maltepe ilçesinde en çok tercih edilen yerleşim bölgelerinden biri olan Cevizli semti; Bağlarbaşı, Yalı, Esenkent ve Gülsuyu semtleri ile komşudur. 

Kartal ilçe sınırında yer alan Cevizli semtinde; Dönerci Ali Usta, Maltepe Park, Maltepe Piazza gibi ilçenin turistik yerleri de yer almaktadır. 

20 Temmuz, Orhan Gazi, Denizer, Sanayi, Toros, Tansel ve Talat Paşa caddeleri de Cevizli’de bulunmaktadır. 

Ayrıca, Cevizli metro istasyonu da burada bulunmaktadır. 

Maltepe'de muhteşem manzaraları ile sizi uzaklara götürecek gezi rehberi için Maltepe gezi rehberi sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Gülsuyu

Maltepe’de Askeri Alan’a oldukça yakın bir bölgede yer alan Gülsuyu semti, ilçenin yüzölçümü bakımından küçük semtlerinden biridir.

Esenkent, Gülensu, Zümrütevler ve Cevizli bölgeleri ile komşu olan Gülsuyu’nda; Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi de yer almaktadır. 

Ayrıca, Gülsuyu metro istasyonu da burada bulunmaktadır. 


Büyükbakkalköy

Maltepe ilçesinin yüzölçümü bakımından en büyük semtlerinden biri olan Büyükbakkalköy, Samandıra ilçe sınırında yer almaktadır. 

Bağdat Caddesi, Maltepe Caddesi ve Çavuşoğlu Caddesi de Büyükbakkalköy semtinde yer almaktadır. 

İstanbul'a gittiğinizde mutlaka görülmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. İstanbul gezi rehberi sayfasını kontrol edebilirsiniz.


Aydınevler

Maltepe ilçesinde sahil şeridine yakın bir bölge olan Aydınevler semti, ilçenin küçük semtlerinden biridir. 

Amiral Orbay, Dumlupınar, Oğuzhan, Selçukbey, Aslanbey, İnönü ve Sanayi caddeleri de burada yer almaktadır. 

Maltepe'de bir çok aktiviteyi içerisinde barındıran ihtişamlı otelleri sizin için Maltepe 4 yıldızlı oteller sayfasında listeledik.


Yalı

Maltepe ilçesinin sahil şeridinde yer alan Yalı semti; Cevizli, Bağlarbaşı, Feyzullah ve İdealtepe semtleri ile komşudur. 

Maltepe Sahili’nin de yer aldığı Yalı semtinde; Maltepe Etkinlik Alanı, Şato Cafe Restaurant gibi ilçenin popüler yerleri de yer almaktadır. 

Maltepe Tren İstasyonu da burada bulunmaktadır. 

İskele, Küçükyalı, İstasyon, Piri Reis, Ziya Gökalp, Rıhtım, Sahilyolu, Mareşal Fevzi Çakmak caddeleri de burada bulunmaktadır. 

Maltepe'de kaliteden ödün vermeyen ve bir çok aktiviteyi yapabileceğiniz oteller için Maltepe 3 yıldızlı oteller sayfamıza göz atabilirsiniz.


Feyzullah

Maltepe ilçesinde deniz kenarına yakın bir bölgede yer alan Feyzullah semti; Altayçeşme, Bağlarbaşı, İdealtepe ve Yalı semtleri ile komşudur. 

Marmara Denizi kıyısında yer alan semtte; çok sayıda restoran ve kafe yer almaktadır. 

Atatürk, Dumlupınar, Bağdat, Mimar Sinan, Serap ve Süreyya Paşa caddeleri de burada bulunmaktadır.