Maltepe Gezilecek Yerler

İstanbul’da Anadolu yakasında, Marmara Denizi kıyısında yer alan Maltepe ilçesi, şehirde eski yerleşim bölgelerinden biridir.

Süreyya Plajı, Küçükyalı’da yer alan Arkeopark’ı, tarihi Başıbüyük Merkez Cami, nostaljik bir yerleşim bölgesi olan Beşçeşmeler, ilçenin vazgeçilmezi Maltepe Sahil Yolu, piknik yapabileceğiniz Yeşil Cennet Piknik Alanı, Piazza Maltepe, Maltepe Park ve Hilltown alışveriş merkezleri, Maltepe’de gezebileceğiniz yerler arasında yer almaktadır. 

Maltepe'de gezilecek muhteşem yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Maltepe otelleri listemize göz atabilirsiniz.


Hilltown AVM

Hilton AVM Hilton AVM

Maltepe’nin Aydınevler Mahallesi mevkiinde yer alan Hilltown AVM, ilçenin en büyük alışveriş merkezlerinden biridir. 

Mağazaları, restoranları ve şık dekorasyonu ile İstanbul’un yeni ve gelişmiş alışveriş merkezlerinden biri olan Hilltown AVM’de; sinema, eğlence ve farklı etkinlikler gibi olanaklar da mevcuttur. 

Alışveriş merkezi, 10:00 ile 22:00 saatleri arasında açıktır. 


Maltepe Piazza

Maltepe Piazza AVM Maltepe Piazza AVM

Maltepe ilçesinde Cevizli semtinde yer alan Maltepe Piazza, ilçenin en büyük alışveriş merkezlerinden biridir. 

Onlarca farklı mağaza ile alışveriş yapıp, her damak zevkine hitap eden restoran seçeneklerinde yemek yiyebilir, film izleyebilir, oyun alanında eğlenebilir ve çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz.

Özellikle hafta sonları oldukça kalabalık olan Maltepe Piazza, 10:00 ile 22:00 saatleri arasında açıktır. 

Deniz kenarına yakın ve muhteşem görünümlü otellerde eğlenceli aktiviteler ile keyif alabileceğiniz İstanbul otelleri seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Maltepe Park AVM

Maltepe Park AVM Maltepe Park AVM

Maltepe’de alışveriş, yeme- içme, sinema ve eğlence için tercih edebileceğiniz Maltepe Park AVM, ilçenin en büyük alışveriş merkezlerinden biridir. 

Onlarca farklı giyim, ayakkabı, aksesuar mağazasının yanı sıra, restoran ve kafelerin de yer aldığı Maltepe Park AVM, Maltepe’nin Cevizli semtinde yer almaktadır. 

Alışveriş merkezi, 10:00 ile 22:00 saatleri arasında açıktır. 

İçerisinde, market alışverişi yapabileceğiniz CarrefourSA market de yer almaktadır. 


Arkeopark

Arkeopark Arkeopark

Maltepe ilçesinin tarihi yerlerinden biri olan Arkeopark; arkeoloji ile ilgilenen ve yeni şeyler öğrenmek isteyen herkese hitap etmektedir. 

Anadolu yakasının tek aktif arkeoloji alanı olan Arkeopark, tarihte, Bizans döneminde bir manastır olan alanda yer almaktadır. 

Koç Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü tarafından yürütülen bir çalışma kapsamında çok sayıda çalışmanın yapıldığı Arkeopark’ta rehberli turlar da gerçekleştirilmektedir. 

Arkeopark’ta ayrıca; konser, kermes, film gösterimi, iftar yemeği, sinema geceleri gibi çeşitli etkinlikler de gerçekleştirilmektedir. 

Kazı sezonunda haftanın her günü ziyarete açık olan Arkeopark, kazı dönemlerinin dışında haftanın üç günü ziyaret edilebilmektedir. 


Beşçeşmeler

Beşçeşmeler Mahallesi Beşçeşmeler Mahallesi

Maltepe’de eski bir yerleşim bölgesi olan Beşçeşmeler, aynı zamanda nostaljik bir bölgedir. 

Bazı yerleri ile Kadıköy’ü ve bazı yerleri ile Ortaköy’ü de anımsatan Beşçeşmeler, ilçe merkezi ile Maltepe sahili arasında yer almaktadır. 

Burada, hem gündüz hem de akşam keyifli vakit geçirebileceğiniz restoran ve kafe seçenekleri de bulunmaktadır. 

Samimi atmosferi ve nostaljik havası ile Beşçeşmeler, Maltepe ilçesinin popüler turistik yerlerinden biridir. 


Maltepe Sahil Yolu

Maltepe Sahil Yolu Maltepe Sahil Yolu

Maltepe ilçesinde Marmara Denizi kıyısında yer alan Sahil Yolu, özellikle yaz aylarında artan kalabalığı ile ilçenin popüler ve turistik bölgelerinden biridir. 

Çok sayıda restoran ve kafenin dizili olduğu Maltepe Sahil Yolu, egzersiz aletleri, yürüyüş alanları ve bisiklet yolu ile de keyifli vakit geçirebileceğiniz, ayrıca çimlerde oturup kitap okuyabilir, deniz havası alabilir ya da dinlenebilirsiniz. 

Maltepe'de birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerler için Maltepe gezi rehberi sayfamıza göz atabilirsiniz.


Başıbüyük Merkez Cami 

Başıbüyük Merkez Camii Başıbüyük Merkez Camii

Maltepe’nin Başıbüyük semtinde yer alan Başıbüyük Merkez Cami, ilçedeki en eski tarihi camilerden biridir. 

Tarihi Bizans dönemine kadar uzanan cami, önceleri kilise olarak tasarlanmış ve İstanbul’un Fethi’nin ardından yoluna cami olarak devam etmiştir. 


Başıbüyük Piknik ve Mesire Alanı 

Başıbüyük Mesire ve Piknik Alanı Başıbüyük Mesire ve Piknik Alanı

Maltepe ilçesinin Başıbüyük Mahallesi’nde yer alan Başıbüyük Piknik ve Mesire Alanı; içerisinde piknik yapabileceğiniz masaların, büyük çam ağaçların, tavuk ve ördeklerin bulunduğu, doğal ve oldukça keyifli bir alandır. 

Kalabalık gruplar ve aileler tarafından tercih edilen Başıbüyük Piknik ve Mesire Alanı’na giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. 

Hafta sonları oldukça kalabalık olan mesire yerine daha sakin bir günde gitmek isterseniz, hafta içi günlerde gidebilirsiniz. 

İstanbul'daki birbirinden farklı yerler ile tutkunuzu yeniden keşfetmenize imkan sağlayacak İstanbul gezi rehberi sayfamızı okumayı unutmayın.


Yeşil Cennet Piknik Alanı

Maltepe ilçesinin Büyükbakkalköy semtinde yer alan Green Paradise isimli işletmenin içerisinde yer alan Yeşil Cennet Piknik Alanı, aileniz ve arkadaşlarınızla doğanın içinde olabileceğiniz, piknik yapıp keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. 

Yaklaşık 45 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulan Yeşil Cennet’te yer alan piknik alanında, çocuk oyun alanları ve kır kahvaltısı gibi seçenekler de mevcuttur. 

Piknik alanında ayrıca; öğrenci menüsü, doğum günü menüsü, çocuk şenlik menüsü, sınırsız menü, pide menüsü, tavuk döner menüsü, özel menü ve serpme menü gibi yemek menüsü seçenekleri de bulunmaktadır. 


Maltepe Yakınında Görmek İsteyebileceğiniz Önemli Yerler

İstanbul Anadolu Yakası’nın hem denize kıyısı olan hem de popüler ilçeleri arasında Maltepe yer almaktadır. Maltepe hem merkezi konumu hem de komşu ilçeleri ile görmek isteyeceğiniz önemli yerlere sahip bir ilçedir. 


Bağdat Caddesi

Bağdat Caddesi Bağdat Caddesi

Kadıköy ilçesinde yer alan Bağdat Caddesi, İstanbul’un hatta Türkiye’nin en meşhur caddeleri arasında yer almaktadır. Kafe, restoran ve mağazaları ile dünya çapında seçenekler sunmakta olan Bağdat Caddesi, Maltepe ilçe merkezine yaklaşık olarak 12 km mesafede yer almaktadır. 

Maltepe'de doğa ile iç içe mekanlara yakın kaliteli hizmet sunan konaklama seçeneklerini Maltepe 5 yıldızlı oteller sayfasında bulabilirsiniz.


İstanbul Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi İstanbul Oyuncak Müzesi

2005 yılında Sunay Akın tarafından kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi, 700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerini sergilemektedir. İçeriği kadar hizmet verdiği tarihi köşkle de ilgi uyandıran müze, Maltepe ilçe merkezine yaklaşık olarak 9 km mesafede yer almaktadır. 


Caddebostan Sahil

Caddebostan Sahili Caddebostan Sahili

Anadolu Yakası’nın en popüler sahil şeridi olan Caddebostan Sahili, yaz akşamlarında çim alanında keyifli zamanlar geçirmek isteyen gruplara ev sahipliği yaparken, gündüz ise plajı ile hizmet vermektedir. Caddebostan Sahili, Maltepe şehir merkezine yaklaşık olarak 8 km mesafede yer almaktadır. 


Aydos Ormanı

Aydos Ormanı Aydos Ormanı

Anadolu Yakası’nın akciğerleri olan Aydos Ormanı, Kartal, Pendik ve Sultanbeyli ilçelerini kapsayan oldukça geniş bir alana sahiptir. Aydos Ormanı’nın içerisinde yürüyüş parkurları ve dinlenme alanlarının yanı sıra bir de göl bulunmaktadır. Aydos Ormanı, Maltepe ilçe merkezine yaklaşık olarak 11 km mesafede yer almaktadır. 

Maltepe'de aileniz ile bir arada keyifli, konforlu ve güvenli bir tatil geçirebileceğiniz otellerin listesi Maltepe aile otelleri sayfamızda yer almaktadır.


Surp Nişan Kilisesi

Surp Nişan Kilisesi Surp Nişan Kilisesi

1776 yılında ibadete açılmış olan Surp Nişan Kilisesi, Kartal ilçesinde yer almaktadır. Surp Nişan Kilisesi, Maltepe ilçe merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 8 km’dir.