Maltepe Kahvaltı Mekanları

İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan ve şehrin kalabalık nüfuslu bölgelerinden biri olan Maltepe; iş amacı, tarihi, turistik ya da kültürel bir gezi için geldiğiniz İstanbul’da, yapacak pek çok şey bulabileceğiniz bir ilçedir. 

Deniz kenarındaki konumu ile Maltepe’ye geldiğinizde; ilçenin sahil şeridi, caddeleri ya da ara sokaklarında lezzetli kahvaltı seçenekleri bulabilirsiniz.

Çok sayıda restoran, kafe ve işletmenin yer aldığı Maltepe’de; dilerseniz açık büfe kahvaltı yapabilir, dilerseniz serpme kahvaltı tercih edebilir, Akdeniz ya da Van kahvaltısını deneyebilir, lezzetli sandviç ve tost çeşitleri ile de pratik ve ekonomik bir kahvaltı yapabilirsiniz. 

Uygun fiyatları ile her bütçeye hitap eden konaklama hizmetleri için Maltepe hotel sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Zengin Kahvaltı Menüsü: Cookshop

Maltepe ilçesinde Cevizli Mahallesi mevkiinde yer alan Cookshop, dünya mutfağından farklı lezzetleri bulabileceğiniz bir mekandır. 

Hafta içi 12:00 ile 15:00 saatleri arasında happy hour seçeneği sunan mekan, haftanın her günü 09:00 ile 00:00 saatleri arasında açıktır. 

Kahvaltı menülerinde; tek kişilik kahvaltı ortalama 15 TL, omlet çeşitleri ortalama 20 TL, iki kişilik kahvaltı tabağı ortalama 65 TL, menemen ortalama 17 TL, yumurta çeşitleri ortalama 15-20 TL, gözleme ortalama 20 TL ve tost çeşitleri ortalama 15-20 TL’dir. 

Burada, iki kişilik kahvaltı için ortalama 65 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Adres: CarrefourSa Maltepe Park Avm, Zemin Kat, Cevizli Mahallesi, Tugay Yolu Caddesi, No 67, Maltepe, İstanbul


Deniz Kenarında Kahvaltı: Yakamoz Cafe

Maltepe ilçesinde deniz kenarında kahvaltı yapmak için tercih edebileceğiniz Yakamoz Cafe, ilçede Yalı Mahallesi mevkiinde yer almaktadır. 

08:00 ile 02:00 saatleri arasında açık olan mekanın kahvaltı menüsünde; sıcak sandviç çeşitleri ortalama 20 TL, soğuk sandviç çeşitleri ortalama 15 TL, omlet çeşitleri ortalama 10-15 TL, menemen çeşitleri ortalama 13-20 TL, açık büfe kahvaltı ortalama 35 TL, serpme Van kahvaltısı ortalama 60 TL ve klasik kahvaltı tabağı ortalama 25 TL’dir. 

Adres: Yalı Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı, Deniz Dolgu Alanı, Dragos Mevkii, No 2, Maltepe, İstanbul

Tarihi ve turistik mekanlar ile plaja yakın konaklama seçenekleri için İstanbul'daki oteller adresinden otelleri inceleyebilirsiniz.


Pastane Ürünleri: Fırın Safranbolu

Maltepe ilçesinde Altayçeşme Mahallesi mevkiinde yer alan Fırın Safranbolu, 05:30 ile 23:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Pastane, restoran ve kafe konsepti ile hizmet veren mekanda, iki kişilik yemek için ortalama 75 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Kahvaltı menülerinde; serpme kahvaltı ortalama 50 TL, kahvaltı tabağı ortalama 15-20 TL, sahanda yumurta çeşitleri ortalama 8-15 TL, omlet çeşitleri ortalama 10-20 TL, açma ve poğaça çeşitleri ortalama 2 TL’dir. 

Adres: Altayçeşme Mahallesi, Bağdat Caddesi, No 279, Maltepe, İstanbul


Akdeniz Kahvaltı: Leylandi Cafe

Maltepe ilçesinde Feyzullah Mahallesi mevkiinde yer alan Leylandi Cafe, 08:00 ile 01:00 saatleri arasında açıktır. 

Restoran ve kafe konsepti ile hizmet veren mekanda, iki kişilik yemek için ortalama 70 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Kahvaltı menülerinde; başlangıçlar ortalama 7-20 TL, tost çeşitleri ortalama 7-15 TL, serpme kahvaltı ortalama 60 TL, omlet çeşitleri ortalama 12-20 TL ve Akdeniz kahvaltının fiyatı ortalama 25 TL’dir. 

Adres: Feyzullah Mahallesi, Krizantem Sokak, No 3, Maltepe, İstanbul

Maltepe'de birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerlerde keyifli vakit geçirmek için Maltepe'de gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Yöresel Van Kahvaltısı: Chicago Lounge

Maltepe ilçesinin sahil şeridinde, Yalı Mahallesi mevkiinde yer alan Chicago Lounge, 08:00 ile 04:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Restoran ve kafe konsepti ile hizmet veren mekanın kahvaltı menüsünde, omlet çeşitleri öne çıkmaktadır. 

Sade, sucuklu, peynirli, kavurmalı, karışık, mantarlı, İspanyol pizza ve tulum peynirli seçenekleri bulunan omletin fiyatı ortalama 13-20 TL arasında değişmektedir. 

Kahvaltı menülerinde ayrıca; sahanda yumurta, sıcak sandviç, kahvaltı tabağı, yöresel Van kahvaltısı gibi seçenekler de mevcuttur. 

Adres: Yalı Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı, No 185, Maltepe, İstanbul

Maltepe'de doğal güzellikleri ile hayata bir daha tutunmanızı sağlayacak ihtişamlı yerleri ekibimiz sizin için Maltepe gezi rehberi sayfasında listeledi.


Ekonomik Kahvaltı: Bia Cafe Restaurant

Maltepe ilçesinde Feyzullah Mahallesi mevkiinde yer alan Bia Cafe Restaurant, 08:30 ile 02:00 saatleri arasında açıktır ve mekanda, hafta içi günlerde 12:00 ile 14:30 saatleri arasında happy hour seçeneği bulunmaktadır. 

Kahvaltı menülerinde; ekonomik kahvaltı ortalama 13 TL, klasik kahvaltı tabağı ortalama 24 TL, sıcak kahvaltı tabağı ortalama 27 TL ve serpme kahvaltı ortalama 60 TL’dir. 

Menülerinde ayrıca; menemen çeşitleri ortalama 11-15 TL, omlet çeşitleri ortalama 10-15 TL, sahanda yumurta ortalama 10-14 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Adres: Feyzullah Mahallesi, Krizantem Sokak, No 12/1, Maltepe, İstanbul


Sandviç ve Tost Çeşitleri: Köpük Cafe Restaurant

Maltepe ilçesinde Bağlarbaşı Mahallesi mevkiinde yer alan Köpük Cafe Restaurant, 07:30 ile 01:00 saatleri arasında açıktır. 

Kahvaltı menülerinde; atıştırma tabağı, parmak patates, sandviç çeşitleri, tost çeşitleri, serpme kahvaltı, sıcak kahvaltı, sahanda yumurta, menemen, omlet, sigara böreği, muhlama gibi seçenekler mevcuttur. 

Burada, iki kişilik kahvaltı için ortalama 90 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız önerilmektedir. 

Adres: Bağlarbaşı Mahallesi, Bağdat Caddesi, No 424, Maltepe, İstanbul

Maltepe dışında il genelinde yapılmakta olan tüm etkinliklere ulaşmak için İstanbul gezi rehberi sayfasına göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.


Açık Büfe Kahvaltı: Cemil Usta Köfte & Balık

Maltepe ilçesinde Altayçeşme Mahallesi mevkiinde yer alan Cemil Usta Köfte & Balık, 09:00 ile 23:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Burada, Pazar günleri 09:00 ile 13:00 saatleri arasında servis edilen açık büfe kahvaltının kişi başı fiyatı ortalama 55 TL ve 09:00 ile 12:00 saatleri arasında servis edilen serpme kahvaltının fiyatı ortalama 40 TL’dir. 

Kahvaltı menülerinde ayrıca; sahanda yumurta, sucuklu yumurta, kuymak, kavurmalı yumurta, menemen gibi kahvaltı alternatifleri de bulunmaktadır. 

Adres: Altayçeşme Mahallesi, Zühal Sk. No:22, 34843 Maltepe/İstanbul

Tatilinizde ailenizle birlikte geçireceğiniz rahat konaklama imkanları sağlayan otelleri ekibimiz sizin için Maltepe aile otelleri sayfasında listeledi.


Serpme Kahvaltı: Emirşeyh Et Köfte & Baklava

Maltepe ilçesinde Cevizli Mahallesi mevkiinde yer alan Emirşeyh Et Köfte & Baklava, 09:00 ile 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Izgara çeşitleri ve Doğu Anadolu mutfağı yemekleri ile tercih edilen mekanda, zengin bir kahvaltı menüsü de bulunmaktadır. 

Altı çeşit peynir, çikolata ezmesi, pekmez, reçel çeşitleri, tereyağı ve bal, zeytin çeşitleri, söğüş salata, yoğurt, sahanda yumurta, kızartma tabağı, menemen, pide, balık ekmek ve sınırsız çay eşliğinde servis edilen serpme kahvaltının fiyatı ortalama 30 TL’dir. 

Kahvaltı menülerinde ayrıca; tek kişilik kahvaltı, sahanda yumurta, menemen, omlet çeşitleri, patates kızartması gibi alternatifler de mevcuttur. 

Gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız önerilmektedir. 

Adres: Cevizli Mahallesi, No:, Tugay Yolu Cd. No:16, 34846 Maltepe/İstanbul


Sağlıklı Kahvaltı: Elements All Day Dining - Arjaan Hotel Apartments by Rotana

Maltepe ilçesinde, sağlıklı kahvaltı alternatifleri için tercih edebileceğiniz Elements All Day Dining - Arjaan Hotel Apartments by Rotana, 06:00 ile 23:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Zengin bir menüye sahip olan mekanın kahvaltı menüsünde; gevrekler, tahıl ve mevsim meyveleri eşliğinde servis edilen kaseler ortalama 15-25 TL, fırın ürünleri ortalama 24 TL, kahvaltılık çeşitleri ortalama 20-25 TL, yumurta çeşitleri ortalama 25 TL, Türk kahvaltısı ortalama 55 TL, menemen ortalama 25 TL ve simit sandviç ortalama 15 TL’dir. 

Gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız önerilmektedir. 

Adres: Arjaan Hotel Apartments by Rotana, Altayçeşme Mahallesi, Samanyolu Sokak, No:23, Maltepe, İstanbul

Maltepe'de lüks mekanları ile açık büfe imkanları sağlayan ve bir çok aktivelere imkan veren Maltepe lüks oteller sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Boşnak Böreği: Rega Boşnak Börekevi

Maltepe ilçesinde Bağlarbaşı Mahallesi mevkiinde yer alan Rega Boşnak Börekevi, ye ve kalk konsepti ile hizmet veren bir mekandır. 

07:00 ile 19:00 saatleri arasında açık olan mekanda, iki kişi için ortalama 30 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Kahvaltı menülerinde; yumurtalı ekmek, sahanda yumurta, söğüş salata, Boşnak böreği çeşitleri, su böreği, küt böreği, köy böreği, kol böreği gibi seçenekler mevcuttur. 

Börek çeşitlerinin kilogram fiyatı ortalama 30-40 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Adres: Bağlarbaşı Mahallesi, Feyzullah Cd. 120-3, 34844 Maltepe/İstanbul