Lüleburgaz Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Marmara Bölgesi’nde bulunan Kırklareli şehrinin ilçelerinden biri olan Lüleburgaz, hem Tekirdağ’ın hem de Kırklareli’nin bazı ilçeleri ile komşudur. 

İlçenin kuzeyinde, doğusunda ve batısında Kırklareli iline bağlı olan Merkez, Babaeski, Vize ve Pınarhisar ilçeleri, güneyinde ise Tekirdağ’ın Muratlı, Hayrabolu, Saray ve Ergene ilçeleri bulunmaktadır. Lüleburgaz’ın şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık olarak 58 kilometredir. 

Kırklareli’nin bir ilçesi olan Lüleburgaz’a karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Özel araç haricinde ilçeye ulaşım için doğrudan şehirlerarası otobüs seferleri bulunmaktadır. Karayolu haricinde ulaşım alternatifi olarak tren de tercih edilmektedir. Halkalı – Çerkezköy – Kapıkule tren hattı ile Lüleburgaz’a ulaşım sağlanmaktadır. 

Lüleburgaz'da gezilecek yerlere yakın göz alıcı dizaynları ile sizi cezbedecek oteller için Lüleburgaz oteller sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Karayolu İle Ulaşım

Lüleburgaz’a karayolu ile ulaşım özel araç ve şehirlerarası otobüslerle gerçekleşmektedir. 

Özel Araç ile Ulaşım 

İstanbul – Lüleburgaz arası mesafe 170 kilometredir. Avrupa Otoyolu/O-3/E80 yolları üzerinden yapılacak olan yolculuk yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. 

Edirne  - Lüleburgaz arası mesafe 89 kilometredir. Avrupa Otoyolu/O-3/E80 yolları üzerinden yapılacak olan yolculuk yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. 

İzmir – Lüleburgaz arası mesafe 430 kilometredir. D565/E881 yolları üzerinden yapılacak yolculuk yaklaşık olarak 6 saat 30 dakika sürmektedir. 

Çanakkale – Lüleburgaz arası mesafe 230 kilometredir. D550/E87 yolları üzerinden yapılacak yolculuk yaklaşık olarak 3 saat 30 dakika sürmektedir. 

Ankara – Lüleburgaz arası mesafe 620 kilometredir. E80 üzerinden yapılacak yolculuk yaklaşık olarak 7 saat sürmektedir. 

Eskişehir – Lüleburgaz arası mesafe 470 kilometredir. E80 üzerinden yapılacak yolculuk yaklaşık olarak 5 saat 15 dakika saat sürmektedir. 

Tekirdağ – Lüleburgaz arası mesafe 60 kilometredir. İstanbul Edirne Yolu/D100 ve D565 üzerinden yapılacak yolculuk yaklaşık olarak 49 dakika sürmektedir. 

Lüleburgaz'da birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerlerde keyifli vakit geçirmek için Lüleburgaz'da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Şehirlerarası Otobüs İle Ulaşım 

Türkiye’nin tüm şehirlerinden şehirlerarası otobüs ile bölgeye ulaşım sağlanmaktadır. Kırklareli merkez ve direkt Lüleburgaz olmak üzere iki şekilde düzenlenen şehirlerarası otobüs seferleri, günün farklı saatlerinde yolculara hizmet vermektedir. 

İstanbul’dan Lüleburgaz’a otobüs ile ulaşım sağlamak isteyen yolcuların ödeyeceği bilet fiyatı ortalama 30 TL iken, mesafe arttıkça bilet ücretleri de artmaktadır. 

Ankara – Lüleburgaz arası otobüs bileti fiyatları ortalama 100 TL, İzmir – Lüleburgaz otobüs fiyatları ortalama 135 TL’dir. 

Doğu ve Güneydoğu illerinden gelmek isteyen yolcular Edirne, Tekirdağ ve İstanbul gibi şehirlere ulaşım sağlayarak ilçeye geçiş yapabilmektedir. 

Tekirdağ – Lüleburgaz otobüs bileti ücretleri ise 18 TL’den başlamaktadır. 

Lüleburgaz'da aileniz ile birlikte güzel bir vakit geçirmek için ekibimizin hazırlamış olduğu Lüleburgaz gezi rehberi sayfasını incelemeyi unutmayın.

Demiryolu İle Ulaşım

TCDD’nin düzenlediği İstanbul – Edirne tren seferleri ile Lüleburgaz’a ulaşım sağlanmaktadır. Yolculuk yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. 

Bilet fiyatları ortalama 25 TL’dir. 

Lüleburgaz'da dinlenmek ve uzun zamandır ihtiyaç duyduğunuz o hayalinizdeki tatili yapmak için Lüleburgaz tatil otelleri sayfasına göz atmayı unutmayın.

Lüleburgaz İçi Ulaşım

Lüleburgaz içi ulaşım 11 farklı hattan oluşmaktadır. Terminalden kalkan otobüsler ile ilçenin tüm noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. 

Belediye otobüslerinin bilet ücreti 2 TL’dir. Öğrenci ve askerler için ulaşım ilçe içinde ücretsizdir. Ayrıca Ramazan ve Kurban bayramlarında da ücretsiz kullanılabilmektedir. 

Şehir içi ulaşım için bir diğer alternatif ise minibüslerdir. Minibüslerle ulaşım ücreti ise siviller için 1,75 TL, öğrenciler içinse 1,50 TL’dir. 

Ayrıca şehrin içindeki noktalara taksi ile ulaşım alternatifi de bulunmaktadır. 

Lüleburgaz'da aileniz ile bir arada keyifli, konforlu ve güvenli bir tatil geçirebileceğiniz otellerin listesi Lüleburgaz aile otelleri sayfamızda yer almaktadır.