Kağıthane Ulaşım ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul’un Avrupa yakasında, sahil kıyısına yakın ilçelerden biri olan Kağıthane; çevresinde Eyüp, Şişli, Beşiktaş ve Beyoğlu ilçeleri ile çevrili, merkezi ilçelerden biridir.

Şehrin pek çok bağlantı noktasına yakın konumda olan Kağıthane; denize kıyısı bulunan Beşiktaş ve Beyoğlu ilçeleri ile de komşudur.

Kağıthane’ye doğrudan ulaşım sağlayabileceğiniz ulaşım seçenekleri arasında; otobüs, minibüs, metro ve dolmuşlar yer almaktadır.

Ayrıca, metrobüs, vapur ve marmarayı kullanarak aktarma yaparak da Kağıthane’nin merkezine ve semtlerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Uygun fiyatları ile her bütçeye hitap eden konaklama hizmetleri için Kağıthane hotel sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Kağıthane’ye Toplu Taşıma Araçları ile Ulaşım

Otobüs ve Minibüs ile Nasıl Gidilir?

Kağıthane’nin merkezi ve semtlerine ulaşım sağlayabileceğiniz ulaşım seçeneklerinden biri, otobüs ve minibüs hatlarıdır.

Kağıthane durağından geçen otobüs hatları; 62 no’lu Kağıthane- Kabataş hattı ve 65A no’lu Seyrantepe- Perpa İETT hatlarıdır.

Kağıthane’nin semtleri Çağlayan, Çeliktepe, Gültepe, Gürsel, Hamidiye, Seyrantepe ve Şirintepe’ye de otobüs ve minibüs ile ulaşım seçeneği bulunmaktadır.

İlçenin semtlerine ulaşım sağlayabileceğiniz otobüs hatlarından bazıları; 141M, 32M, 92Ş, 336M, 522B, 78M, 146M, 97M, 65G, BN3, 25G, 27SE, 41ST, 65A, 39Ç, 44B ve 48H no’lu İETT hatlarıdır.

Otobüs ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. Kağıthane ilçesine, minibüs ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Minibüs ile Kağıthane’ye gitmek için; Şişli – Gültepe, Gültepe- Beşiktaş, Topkapı- Seyrantepe, Şişli- Gürsel Mahallesi, Başak Konutları- Beşiktaş minibüs hatlarını tercih edebilirsiniz.

Kağıthane’ye minibüs ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve nakit ödeme kabul edilmektedir.

İstanbul'da gezilecek yerlere yakın, açık büfe imkanları ile herkese hitap edecek mükemmel dizaynlı oteller için İstanbul'daki oteller sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


Vapur ile Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

Kağıthane, İstanbul’da deniz kıyısındaki ilçelerden biri olmadığından, vapur ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır.

İlçe; denize kıyısı bulunan Beşiktaş ve Beyoğlu ilçeleri ile komşu olduğundan, vapur ile aktarma yaparak Kağıthane’ye ulaşım sağlamanız mümkündür.

Vapur ile aktarma yaparak Kağıthane’ye gitmek isterseniz; Üsküdar ve Kadıköy’den kalkan Beşiktaş vapurlarını kullanabilir ve buradan, Beşiktaş iskelesinde yer alan Kağıthane otobüs ve minibüslerine aktarma yapabilirsiniz.

Vapur ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. Kartınız yoksa, vapur iskelesinde bulunan AKBİL dolum makinelerinden ortalama 6 TL ödeyerek tek geçiş hakkı sağlayan kartlardan satın alabilirsiniz.


Kağıthane’ye Raylı Sistemler ile Ulaşım

Metro ile Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

Kağıthane’ye metro ile doğrudan ulaşım sağlayabileceğiniz metro hattı, M İstinye- İTÜ- Kağıthane ve Seyrantepe- Alibeyköy metro hatlarıdır.

İstinye’den kalkarak Ayazağa, Şirintepe ve Cendere’den geçerek Kağıthane’ye ulaşan İstinye- İTÜ- Kağıthane metro hattı ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

Kağıthane’ye metro ile ulaşımda tercih edebileceğiniz bir diğer hat, Seyrantepe- Alibeyköy metro hattıdır.

Kağıthane’nin Seyrantepe semtinden kalkan bu hat, Hamidiye ve Alibeyköy’den geçerek Çırçır durağına ulaşmaktadır.

Kağıthane'de tatilinizi bir adım yukarı taşımak için gezmeniz gereken yerleri listeledik. Kağıthane'de gezilecek yerler yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


Marmaray ile Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

Kağıthane’ye Marmaray hattı ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır.

Marmaray hattının Yenikapı ve Kazlıçeşme duraklarında inerek, Kağıthane’nin semtlerine giden otobüs ve minibüsler ile aktarma yaparak Kağıthane’ye gidebilirsiniz.

Yenikapı istasyonunda indikten sonra; M2 Yenikapı- Hacıosman metro hattına aktarma yaparak da Kağıthane’ye ulaşabilirsiniz.

Metro aktarmasını kullanacaksanız; Seyrantepe ya da İTÜ-Ayazağa duraklarında inmeniz gerekmektedir.

Marmaray ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

Kağıthane'de sizi günümüz dünyasından ayırıp başka bir diyara taşıyacak yerler için Kağıthane gezi rehberi sayfamıza göz gezdirmeyi unutmayın.


Metrobüs ile Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

Kağıthane’ye metrobüs ile ulaşım sağlamak isterseniz, Çağlayan ve Okmeydanı Hastane duraklarında inmeniz gerekmektedir.

Kağıthane ilçesinin bir semti olan Çağlayan, metrobüs ile ulaşım sağlayabileceğiniz bir yerdir.

Okmeydanı Hastane durağında inmeyi tercih ederseniz, ortalama 15-20 dakikalık bir yürüyüşün ardından Kağıthane’ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bunların dışında, Zincirlikuyu metrobüs durağında inebilir ve buradan, Kağıthane’nin semtlerine ulaşım sağlayan otobüs ve minibüs hatlarını kullanarak da ilçeye ulaşım sağlamanız mümkündür.

Kağıthane’ye metrobüs ile ulaşım ücreti ortalama 3.80 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınız olması gerekmektedir.

Kartınız yoksa, Metrobüs istasyonlarında yer alan AKBİL dolum makinelerinden, ortalama 6 TL ödeyerek tek geçiş hakkı tanıyan kartlardan satın alabilirsiniz.


Kağıthane - Şişli Arası Ulaşım

Şişli, İstanbul’un merkezi ilçelerinden biridir. Şişli ilçesi ile komşu olan Kağıthane ilçesine gitmek için, Şişli- Kağıthane minibüslerini, 65G no’lu Kağıthane- Gültepe- Şişli İETT hattını ya da metro ve metrobüs bağlantılarını kullanabilirsiniz.


Kağıthane - Beşiktaş Arası Ulaşım

İstanbul’da önemli ulaşım bağlantılarının olduğu bir ilçe olan Beşiktaş, Kağıthane ile komşudur.

Anadolu yakasından geliyorsanız, Kağıthane’ye ulaşım için, Beşiktaş- Kadıköy ya da Beşiktaş- Üsküdar vapur seferlerini tercih edebilir ve buradan, Kağıthane’ye otobüs ve minibüsler ile aktarma yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul'a gittiğinizde mutlaka görülmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. İstanbul gezi rehberi sayfasını kontrol edebilirsiniz.


Kağıthane - Anadolu Yakası Ulaşım

Anadolu yakasından geliyorsanız, Kağıthane’ye; metrobüs, Marmaray ve vapur hatlarını kullanarak doğrudan ve aktarmalı olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Anadolu yakasından doğrudan Kağıthane’ye gitmek isterseniz, metrobüs hattını kullanabilir ve metrobüs Çağlayan durağında inerek Kağıthane’ye gelebilirsiniz.

Marmaray hattını kullanacaksanız, Yenikapı Marmaray durağında inebilir ve metro hattına aktarma yaparak Kağıthane’nin semtlerine gidebilirsiniz.

Vapur ile gelecekseniz; Beşiktaş’a giden vapur seferlerini kullanabilir ve ardından Kağıthane’ye otobüs ve minibüs seferlerini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kağıthane'de dinlenmek ve uzun zamandır ihtiyaç duyduğunuz o hayalinizdeki tatili yapmak için Kağıthane spa otelleri sayfasına göz atmayı unutmayın.


Kağıthane AVM’lere Nasıl Gidilir?

Kağıthane ilçesinde toplamda 3 adet alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bunlar; İstanbul Sapphire AVM, Axis Alışveriş Merkezi ve Kağıthane Cinepol’dur. 


İstanbul Sapphire AVM’ye Nasıl Gidilir?

Avrupa’nın en yüksek binalarından biri olan İstanbul Sapphire AVM, Kağıthane ilçesinde Emniyetevleri Mahallesi mevkiinde yer almaktadır. 

Sapphire AVM’ye gitmek için; M2 Yenikapı- Hacıosman metro hattını kullanabilirsiniz. 

Bu hattı kullanarak 4 Levent metro durağında inmeniz gerekmektedir. Metro durağının, alışveriş merkezi çıkışı bulunmaktadır.


Axis AVM’ye Nasıl Gidilir?

Kağıthane’de Cendere Caddesi’nde yer alan Axis AVM’ye; metro, metrobüs, tramvay ve otobüs hatlarını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Metro ile gitmek için; M1 metro hattını kullanarak Bayrampaşa- Maltepe durağında inmeniz gerekmektedir. 

Metrobüs ile gitmek için; Edirnekapı durağında inmeniz gerekmektedir. 

Tramvay ile gitmek için; T4 tramvay hattını kullanarak Demirkapı durağında inmeniz gerekmektedir. 

Otobüs ile gitmek için; 62, 41ST, 41Y, 62G, 63, 64Ç, 65G no’lu otobüs hatlarını kullanabilirsiniz.

Çocuklarınız ile birlikte tatilde rahat edebileceğiniz otellerin listesi Kağıthane çocuk dostu oteller sayfasında yer almaktadır.


Kağıthane’deki Otobüs Durakları

Kağıthane ilçesindeki otobüs duraklarından bazıları şöyledir; Fazilet Parkı, Kağıthane Anadolu Lisesi, Mithatpaşa Parkı, Tanrıöver Cami, İski, Alişar, Yahya Kemal Mah., Harmantepe Mah, Okul, Gültepe Cami, Öğretmenler, Ortabayır, Çakmak Cad, Sarıgöl Cad, Fabrikalar.


Kağıthane’ye Ulaşımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul’da pek çok önemli bağlantı noktasına yakın bir konumda yer alan Kağıthane ilçesi, günün hemen her saatinde trafik probleminin yaşandığı bir ilçedir. 

Kağıthane’ye giderken trafiğe yakalanmamak için raylı taşıma sistemleri ile ulaşımı tercih edebilirsiniz. 

Metro ile ulaşım, Kağıthane’ye gitmek için en hızlı ve en konforlu ulaşım seçeneği olmaktadır.