Kağıthane Semtleri

2017 yılı verilerine göre nüfusu 442.694 olan Kağıthane ilçesi; yerleşim için giderek daha fazla artan bir bölge olmuştur.

Geçmişte genellikle gece kondu tipi ve çarpık kentleşmenin hakim olduğu bölgede, kentsel dönüşüm ve artan iş merkezleri ile modern bir yaşam yükselmektedir.

Şehrin merkezi ilçelerinin ortasında Beşiktaş, Beyoğlu ve Şişli ilçeleri ile çevrili olan Kağıthane’de, toplamda 7 adet semt bulunmaktadır.

Bu semtler; Çağlayan, Çeliktepe, Gültepe, Gürsel, Hamidiye, Seyrantepe ve Şirintepe semtleridir.

Kağıthane'de tarihi ve turistik mekanlara yakın olan uygun fiyatlı oteller için Kağıthane otelleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Seyrantepe

Kağıthane ilçesinin merkezi semtlerinden biri olan Seyrantepe semti, Galatasaray Futbol Kulübü’nün stadı Türk Telekom Arena’nın yer aldığı semttir.

Sanayi bölgesine yakın bir konumda yer alan Seyrantepe, stadın inşasından sonra, Kağıthane’de değerlenen bir bölge olmuştur. Kağıthane merkezine yakınlığının yanı sıra Seyrantepe, Sarıyer ilçesine de oldukça yakın bir konumda yer almaktadır.

Semt ayrıca; Çeliktepe ve Alibeyköy bölgelerine de yakındır. Altınay Caddesi, Nato Caddesi, Çelikay Caddesi ve Barbaros Caddesi de bu semtte bulunmaktadır.

Tarihi ve turistik mekanlar ile plaja yakın konaklama seçenekleri için İstanbul otel fiyatları adresinden otelleri inceleyebilirsiniz.


Gültepe

Kağıthane ilçesinde eski yerleşim yerlerinden biri olan Gültepe, sanayi bölgesine ve Kağıthane ilçesinin merkezine yakın bir konumda yer almaktadır.

Barbaros Caddesi, Keçidere Caddesi, Dernek Caddesi ve Talatpaşa Caddesi de Gültepe semtinde bulunmaktadır.

Yakın bir geçmişe kadar gecekondu ve çarpık kentleşmenin yoğun olduğu semt, son yıllarda kentsel dönüşümün başlaması ile gelişen bir bölge olmuştur.

İlçede merkezi bir konumda yer alan Gültepe semti; Mecidiyeköy’e ve Levent’e oldukça yakın bir noktadadır ve İstanbul’un köprülerinin her ikisine de hemen hemen aynı mesafede yer almaktadır.

Gelişmişlik düzeyinin yetersiz olduğu bir semt olan Gültepe, çevrede iş merkezlerinin ve alışveriş merkezlerinin yükselmesi ile gelişen bir bölge olmaya başlamıştır.

Gültepe semti; dar ve yokuşlu sokakları ile tanınan ve caddelerinde hemen her ihtiyacınızı karşılayan mağaza ve dükkanları bulabileceğiniz bir semttir.

Kağıthane'de eski tarihi yapılarından tutun, görkemli ve nefes kesen yerleri ziyaret etmek için Kağıthane'de gezilecek yerler yazımızı ziyaret edin.


Çağlayan

Kağıthane ilçesinin merkezine oldukça yakın bir konumda yer alan Çağlayan semti, Mecidiyeköy ve Okmeydanı gibi merkezi bölgelere de yakındır.

Dar ve uzun yokuşları ile de tanınan Çağlayan, genellikle orta sınıfın yaşadığı bir semttir.

Semtte, ulaşım bağlantıları oldukça fazladır. Otobüs ve minibüs ile ulaşımın yanı sıra, Kadıköy ve Beylikdüzü arasında ulaşım sağlayan metrobüs hattının, Çağlayan semtinde durağı bulunmaktadır.

Kağıthane’nin merkezi ile Şişli arasında kalan semt, giderek artan bir nüfusa sahiptir ve burada özellikle yabancı nüfus artış göstermektedir.

Kağıthane'de muhteşem manzaraları ile sizi farklı diyarlara götürecek gezi rehberi için Kağıthane gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Hamidiye

Güzeltepe ve Alibeyköy semtleri ile oldukça yakın bir konumda bulunan Hamidiye semti, Kağıthane ilçesinde yer almaktadır.

Türk Telekom Arena’ya oldukça yakın bir konumda yer almaktadır.

Anadolu Caddesi, Ferman Caddesi, Rumeli Caddesi ve Girne Caddesi de Hamidiye semtinde yer almaktadır.

İstanbul'daki birbirinden farklı yerler ile tutkunuzu yeniden keşfetmenize imkan sağlayacak İstanbul gezi rehberi sayfamızı okumayı unutmayın.


Çeliktepe

Kağıthane ilçesinin semtlerinden biri olan Çeliktepe, ilçenin Sanayi bölgesine oldukça yakın bir konumdadır.

Çeliktepe semtinde, Zigana Bilim ve Sanat Merkezi de yer almaktadır. Semt, 4.Levent metro durağına, Sabancı Center’a ve Mövenpick Hotel İstanbul’a da oldukça yakın bir konumdadır.

Çeliktepe semtinin ana caddesi, genellikle yoğun bir araç ve yaya trafiğine sahiptir. Cadde üzerinde; çeşitli markaların mağazaları, elektrik ve elektronik eşya dükkanları ve kafeler yer almaktadır.

Semt, şehrin pek çok merkezi noktasına yakınlığı ile merkezi sayılan bölgelerden biridir.

Çeliktepe ayrıca; İTÜ üniversitesinin Ayazağa kampüsüne de oldukça yakın bir konumda olduğundan, son yıllarda buradaki öğrenci nüfusu da artmıştır.

Kağıthane'de bir çok aktiviteyi içerisinde barındıran ihtişamlı otelleri sizin için Kağıthane 4 yıldızlı oteller sayfasında listeledik.


Gürsel

Kağıthane ilçesinin Gürsel semti, ilçenin merkezi bölgelerinden biridir. İstanbul Adalet Sarayı, Gürsel semtinde bulunmaktadır.

Semt ayrıca; Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Trump AVM’ye de oldukça yakın bir konumdadır. Gürsel semtinde; toplamda 11 adet eğitim kurumu, 10 adet otobüs durağı, 4 adet park ve 6 adet cami bulunmaktadır.

28 Nisan Caddesi, Eski Beşiktaş Caddesi, Nurtaç Caddesi, Bahçeler Caddesi, Kağıthane Caddesi ve Özoğul Caddesi de bu semtte yer almaktadır.

Semt, CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ikamet ettiği bölge olarak da bilinmektedir.

Kağıthane'de lüks mekanları ile açık büfe imkanları sağlayan ve bir çok aktivelere imkan veren Kağıthane 3 yıldızlı oteller sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Şirintepe

Kağıthane ilçesinin Sanayi Mezarlığının da içinde bulunduğu Şirintepe semti, Kağıthane’nin Barbaros Caddesi’nin geçtiği noktadan başlamaktadır.

Gümüşhane ve Zafer caddeleri de Kağıthane’nin Şirintepe semtinde yer almaktadır.