Kağıthane Nerededir ve Nasıl Gidilir?

İstanbul’da Avrupa yakasında yer alan Kağıthane ilçesi; Şişli, Beşiktaş, Eyüp ve Beyoğlu ilçeleri ile komşudur. 

Küçük bir ilçe olmasına rağmen, yıllar içinde yükselen yapıları ve artan nüfusu ile, ulaşım bakımından merkezi noktalardan biri olmuştur ve Kağıthane’ye ulaşım seçenekleri giderek artmaktadır. 

Kağıthane’ye gitmek isterseniz; otobüs, minibüs, dolmuş gibi toplu taşıma araçlarının yanı sıra; metrobüs, metro bağlantılarını ya da Anadolu yakasından geliyorsanız, vapur ya da Marmaray hattı ile aktarma yaparak da Kağıthane’ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kağıthane'de günübirlik eğlenceleriniz için konforlu ve uygun fiyatlarla her bütçeye hitap eden Kağıthane otelleri fiyat listemize uğramayı unutmayın.


Denizyolu ile Kağıthane’ye Ulaşım

Kağıthane, denize kıyısı olan bir ilçe olmadığından, denizyolu ile Kağıthane’ye doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır. 

İlçe, Beşiktaş ile komşu olduğundan, vapur ile Beşiktaş’a geldikten sonra, Kağıthane’ye giden otobüslere aktarma yaparak Kağıthane’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Vapur ile gelecekseniz, İstanbul’da vapur ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. İstanbul Kart’ınız yoksa; vapur iskelesinde yer alan Akbil dolum makinelerinden tek geçiş kartları satın alabilirsiniz. 

Tek geçiş kartlarının fiyatı ortalama 6 TL’dir.

Kağıthane'de doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek yerler için Kağıthane'de gezilecek yerler makalemizi kontrol etmeyi unutmayın.


Karayolu ile Kağıthane’ye Ulaşım

Karayolu ile Kağıthane’ye ulaşım seçenekleri arasında; otobüs, minibüs, taksi ve dolmuş ile ulaşım seçenekleri yer almaktadır. 

Otobüs ile Kağıthane’ye gidebileceğiniz İETT hatları; 62, 65A, 48, 48H, 48N, 48S, 49, 49B, 65A, 65G, 41ST, 63, 27SE, 27E, 2T hatlarıdır. 

Kağıthane’nin merkez bölgesine ve semtlerine ulaşım sağlayabileceğiniz bölgeler arasında; Kabataş, Şişli, Eminönü, Göktürk, Mecidiyeköy, Topkapı, Seyrantepe, Yenikapı, Taksim, Ayazağa, Küçükçekmece, Aksaray, Bakırköy gibi bölgeler yer almaktadır. 

Otobüs ile ulaşım ücreti ortalama 2.60 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. İstanbul Kart’ınız yoksa, ortalama 6 TL ödeyerek tek geçiş hakkı sağlayan kartlardan satın alabilirsiniz. 

Minibüs ile ulaşım sağlamak isterseniz; Topkapı- Seyrantepe, Gültepe- Beşiktaş, Gültepe- Şişli, Şişli – Yahya Kemal, Şişli- Gültepe, Çağlayan- Beşiktaş, Çağlayan- Kağıthane, Çağlayan- Beşiktaş- Yahya Kemal ve Topkapı- Seyrantepe minibüslerini tercih edebilirsiniz. 

Kağıthane’ye minibüs ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve nakit ödeme kabul edilmektedir.

Kağıthane'de doğal güzellikleri ile hayata bir daha tutunmanızı sağlayacak ihtişamlı yerleri ekibimiz sizin için Kağıthane gezi rehberi sayfasında listeledi.


Kağıthane’ye En Yakın Havalimanı

Kağıthane’ye en yakın havalimanı, Yeşilköy’de yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı’dır. 

Kağıthane merkez ile Atatürk Havalimanı arası mesafe ortalama 31 km’dir ve karayolu ile ulaşım ortalama 30 dakika sürmektedir. 

Kağıthane’ye metro ile gitmek isterseniz, M1 Atatürk Havalimanı- Yenikapı metro hattına binebilir ve Yenikapı ya da Aksaray durağında inerek, Kağıthane otobüslerine aktarma yapabilirsiniz. 

Metro ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir. 

Atatürk Havalimanı’ndan Kağıthane’ye ulaşım sağlayan özel firma araçları da bulunmaktadır. Bu araçlar arasında otobüs, özel vip araçlar ve özel otobüs minibüsler yer almaktadır.


Metro ile Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

Metro ile Kağıthane’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun için; M İstinye- İTÜ- Kağıthane metro hattını kullanabilirsiniz. 

M İstinye-İTÜ- Kağıthane metro hattı; İstinye’den kalkarak Maslak, Ayazağa, TT Arena, Şirintepe’yi geçer ve Kağıthane’ye ulaşmaktadır. 

Bu hat ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. 

Kağıthane’ye metro ile ulaşımda tercih edebileceğiniz diğer hat seçeneği de M11 Gayrettepe- Yeni Havalimanı Metro Hattı’dır. 

Bu hat; Gayrettepe’den kalkar ve bir sonraki durak Kağıthane’dir. Gayrettepe metro durağından Kağıthane metro durağına ulaşım ortalama 2 dakika sürmektedir. 

Kağıthane’ye gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer metro hattı da M7 Mecidiyeköy- Mahmutbey metro hattıdır. 

Bu hat; Mecidiyeköy’den kalkarak Çağlayan’ı geçer ve Kağıthane’ye ulaşmaktadır. 

Metro ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

Kağıthane'de lüks mekanları ile açık büfe imkanları sağlayan ve bir çok aktivelere imkan veren Kağıthane 5 yıldızlı oteller sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Marmaray İle Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

Anadolu yakasından geliyorsanız, Kağıthane’ye ulaşımda tercih edebileceğiniz ulaşım seçeneklerinden biri Marmaray’dır. 

Marmaray ile Kağıthane’ye doğrudan ulaşım olanağı bulunmamakla birlikte, Yenikapı istasyonunda indikten sonra; metro bağlantılarını kullanarak aktarma yapabilirsiniz. 

Marmaray ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınız olmalıdır. İstanbul Kart’ınız yoksa, gişelerde yer alan akbil dolum makinelerinden, ortalama 6 TL ödeyerek tek geçiş kartlarından satın alabilirsiniz.

Kağıthane'de kaliteden ödün vermeyen ve bir çok aktiviteyi yapabileceğiniz oteller için Kağıthane 4 yıldızlı oteller sayfamıza göz atabilirsiniz.


Metrobüs ile Kağıthane’ye Nasıl Gidilir?

Metrobüs ile Kağıthane’ye doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır. 

Metrobüs bağlantısını kullanmak isterseniz; Mecidiyeköy durağında indikten sonra M7 Mecidiyeköy- Mahmutbey metro hattına aktarma yapabilirsiniz. 

Metrobüs ile ulaşım ücreti ortalama 3.80 TL’dir ve İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. 

İstanbul Kart’ınız yoksa, Metrobüs duraklarında yer alan AKBİL dolum makinalarından, ortalama 6 TL ödeyerek tek geçiş kartlarından satın alabilirsiniz.