Didim'de Yapılacaklar

Aydın'a bağlı sessiz ve sevimli Didim ilçesi, diğer tatil beldelerine göre daha çok yabancı tatilciler tarafından tercih edilir. Hem sessiz, sakin ve huzurlu olan ilçe hem de aktivite yönünden çeşitliliği bulunmaktadır. Bu sebeple ilçede ne yapılır sorusu için önerdiğimiz aktivitelerin kesinlikle yapılması gerekir.

Didim ilçesinin kilometrelerce uzunluktaki sahili ile bilinen Altınkum Plajı'nda güneşlenin, masmavi deniz görünümü ile akıllarda yer edinen Akbük Koyu'nda yüzün, hem bahar hem de kış aylarında eşsiz fotoğraf manzaralarına tanık olacağınız Büyük Menderes Dalyanları'nda fotoğraf çektirin ve ilçenin çevresinde bulunan koyları sabahtan akşama kadar gezebileceğiniz günlük tekne turlarına kesinlikle bir defa katılmalısınız.

Didim'de açık büfe ve bir çok imkanlarıyla bütçe dostu oteller için Didim otelleri fiyat sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Deniz, Kum, Güneş: Altınkum Plajı

Didim Altınkum Plajı Didim Altınkum Plajı

Altınkum Plajı, masmavi denizi, kilometrelerce uzunluktaki sahili ve yan yana sıralanmış koyları ile bilinir. 

Altınkum Plajı'nın upuzun kumsalının kumları ince ve sarı renktedir. Plajın denizi ise sığ ve temizdir. Didim ilçesini tercih eden hem yerli hem de yabancı tatilcilerin kesinlikle bu plajın kumsalında güneşlenmesi gerekir. 

Altınkum Plajı'na ücretsiz bir şekilde girebilirsiniz. Plajda kullanacağınız şezlong ve şemsiye ücreti 10 TL'dir. Didim ilçe merkezinden kalkan Altınkum Plajı minibüslerini kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz. 

Minibüs ücretleri yaklaşık 5 TL'dir.

Didim dışında konaklamak isteyenler muhteşem görünümlü otellerde eğlenceli aktiviteler ile keyif alabileceğiniz Aydın bölgesi otelleri seçeneklerine göz atabilirsiniz.


El Değmemiş Güzellik: Akbük Koyu

Akbük Plajı Akbük Plajı

Didim'in en çok turist ağırlayan mevkilerinden birisi olan Akbük, şehir merkezine 23 kilometre uzaklıktadır. Akbük Mevkii'nde bulunan oteller ve konutlar turistler tarafından hemen doldurulur.

Akbük Koyu'nun masmavi görünümündeki denizinin uç kısımlarında yosun ve taşlar bulunmaktadır. Denizin ortalarına doğru ilerlediğiniz zaman daha temizdir. İnce kumsalında yürüyüş yapabilir, masmavi koyunda yüzebilirsiniz. 

Akbük Koyu'nda sabah saatlerinde denize girip balıkların arasında yüzmenin keyfini çıkartın.

Didim ilçe merkezinden kalkan Akbük minibüslerini kullanarak bu koya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Akbük için minibüs ücretleri yaklaşık 10 TL'dir.

Altınkum Plajı dışında Didim'e uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı, Didim'de gezilecek yerler sayfasına göz atabilirsiniz.


Flamingolar ile Fotoğraf: Büyük Menderes Dalyanı

Büyük Menderes Dalyanları Büyük Menderes Dalyanları

Didim'in Akköy Mevkii'nde bulunan Büyük Menderes Dalyanları bahar ve kış aylarında mükemmel bir manzara eşliğinde tatilcileri ağırlar.

Didim Beldesini kış aylarında tercih eden tatilcilerin bu dalyanlara gidip Flamingolar ile birlikte fotoğraf çektirmeden dönmemesi gerekir. 

Kış aylarında Flamingoları ile bahar aylarında ise mükemmel yemyeşil bir görünüme kavuşur. Hem yazı hem de kışı ayrı güzel olan bu dalyanların ziyaret edilmesi önerilir.

Didim ilçe merkezinden kalkan Balat minibüslerini kullanarak bu dalyanlara ulaşabilirsiniz. 

Minibüs ücreti yaklaşık 8 TL'dir.

Didim'de Akbük Koyu ve birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerler hakkında daha detaylı bilgi için Didim gezi rehberi yazımıza göz atabilirsiniz.


Tarihin Büyülü Adımları: Milet Antik Kenti

Milet Antik Kenti Milet Antik Kenti

Tarihin görkemli yapılarını görebilmek için bu antik kenti ziyaret etmelisiniz. Didim ilçe merkezine 22 kilometre uzaklıkta olan Milet Antik Kenti için 2 - 3 saatinizi ayırmalısınız.

Milet Antik Kenti içerisinde yer alan Milet Müzesi, Milet Tiyatrosu ve Faustina Hamamı’nın kesinlikle görülmesi gerekir. Antik kent içerisinde bulunan tarihi yapıların geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinebilmeniz için rehber kişilerden ücret karşılığında bilgi alabilirsiniz.

Milet Antik Kenti'nin giriş ücreti 12 TL'dir. Müzekartı bulunan tatilciler antik kente ücretsiz girebilir.

Antik kente ulaşabilmeniz için ilçe merkezinden kalkan Milet minibüslerini kullanmalısınız. Milet minibüsleri Atatürk Bulvarı'nda yer alan Atatürk Heykeli önünden kalkmaktadır.

Milet minibüs ücretleri yaklaşık 8 TL'dir.

Tüm güzellikleri bilinemeyen, gezdikçe araştırdıkça yeni özelliklerini öğreneceğiniz bazı şehirler vardır. İşte bu nedenle Aydın gezi rehberi sayfamızı ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.


Gün Batımı Manzarasında Akşam Yemeği: Didim Marina

Didim Marina Didim Marina

Didim'de gün boyunca antik kentleri gezip, güneşlenip veya yüzüp bunun sonrasında marina üzerinde bulunan onlarca balık restoranından birini tercih edebilirsiniz. Gün içerisinde yaşadığınız bütün yorgunluğu unutturacak bir keyiftir. Didim ilçesine gelip bu manzara ve akşam yemeğinden kesinlikle mahrum kalmamalısınız.

Marinaya ulaşabilmek için Altınkum Plajı'nın kıyı şeridinden 3. koyuna doğru yürümelisiniz. 15 - 20 dakika yürüdüğünüz zaman kolayca ulaşabilirsiniz.

Doğa ile iç içe mekanlara yakın kaliteli hizmet sunan konaklama seçeneklerini Didim otelleri 5 yıldızlı herşey dahil sayfasında bulabilirsiniz.


Tekne Turları ile Bütün Koyları Görün

Tekne Turları Tekne Turları

Didim ilçesinde yer alan Yalı Caddesi'nin sonunda bulunan tekne turlarına önceden rezervasyon yaptırarak katılabilirsiniz. Tekne turlarına rezervasyon yaptırmadığınız zaman sabahın ilk ışıklarında pazarlık için caddeye gitmelisiniz. 

Sabahın erken saatlerinde başlayan tekne turlarında müzik eşliğinde hem koyları görebilir hem de çılgınca eğlenebilirsiniz. 

Tekne turları ilçenin çevresinde bulunan 5 koyu gezmektedir. Hem eğlenip hem de farklı koyları görebileceğiniz bu tekne turlarına kesinlikle bir defa katılmalısınız.

Altınkum Sahili'nden yola çıkan tekneler Cennet Adası, Haydar Koy, Polis Akademisi, Dalyanaki ve Akvaryum Koyları'na uğrar. 

Günlük tekne turlarının fiyatı kişi başı yaklaşık 35 - 40 TL'dir.

Didim'de inancı gereği hassasiyetleri olan misafirlerin beklentilerini karşılayabilecek oteller için Didim islami oteller sayfamızı incelemeyi unutmayın.