Didim Aktiviteleri

Türkiye'nin önemli turizm ilçelerinden birisi olan Didim her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Turizm sektörüne önemli katkıda bulunan Didim sadece deniz ve koy olarak düşünülmemelidir. Didim ilçesinde hem denizin keyfini çıkartabileceğiniz hem de farklı aktiviteler ile dolu dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

Bafa Gölü çevresinde hem doğal güzellikleri hem de tarihi eserlerinin çevresinde trekking, sabahtan akşama kadar süren eğlence dolu günlük tekne turları, çamurlu ve patikalı yolların arasında safari turları, dalgasız ve masmavi denizinde rüzgar sörfü yapabilirsiniz.

Bir çok özel aktiviteleri ile lüks bir konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz Didim otelleri için oluşturduğumuz listemize uğramayı unutmayın.


Trekking

Trekking Trekking

Didim'in Bafa Gölü çevresinde yapacağınız yürüyüşler tarihi eserleri görmenize de olanak tanımaktadır. Bafa Kasabası'ndan çıktığınızda anayol terk edildikten sonra yaklaşık 9 - 10 dakikalık minibüs yolculuğundan sonra Beşparmak Dağları'nın eteklerinde yürüyüşünüze başlayabilirsiniz. 

Çevrede bulunan Bizans Dönemi'ne ait tarihi eserler ve zeytin ağaçları eşliğinde yürüyüşünüzü gerçekleştirebilirsiniz. Sabah erken saatlerde yürüyüşünüze başlarsanız daha çok keyif alabilirsiniz.

Aydın bölgesinde plaja ve turizm bölgelerine yakın olan konaklama seçenekleri için Aydın otel fiyatları adresinden otelleri inceleyebilirsiniz.


Çadır, Deniz ve Kamp

Didim Didim'de Kamp

Didim'in farklı noktalarında çadır kurabileceğiniz, kamp yapabileceğiniz ve sabah uyanır uyanmaz denize girebileceğiniz bölgeler bulunmaktadır. Yalıköy, Akbük ve Altınkum Bölgeleri'nde işletmeciler tarafından kiralanmış kamp alanları bulunmaktadır. 

30 - 35 TL ücret karşılığında kendi çadırınız ile güvenlikli, WC, duş ve lavabo imkanları bulunan bir bölgede kamp atabilirsiniz. 

Kamp kurduğunuz bölgede bulunan özel işletmeciler yaklaşık 15 - 20 TL ücret karşılığında kahvaltı, öğle ve akşam öğünleri müşterilerine sunmaktadır. 

Tavşanburnu Tabiat Parkı'nın denize sıfır konumunda kendi çadırınız ile kamp kurabilirsiniz. Tabiat parkının kamp kurulum ücreti yaklaşık 20 TL'dir. 

Sahil kenarında problem çıkartmadığınız sürece ücretsiz kendi çadırınızı kurabilirsiniz. Ücretsiz kuracağınız çadır bölgelerinde bölgede bulunan güvenliğe gerekli durum hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir. 


Bisiklet Kiralama

Bisiklet Kiralama Bisiklet Kiralama

Didim'de bisiklet kiralayabileceğiniz farklı alternatif noktalar bulunmaktadır. Didim şehir merkezinde, Altınkum sahilinde ve Akbük beldesinde işletmecilerden bisiklet kiralayabilirsiniz. 

Ücretleri ise yaklaşık saat başı 5 TL, tüm gün olarak 25 TL'den kiralanmaktadır. Akbük Mevkii'nde bisiklet kiralayarak çevrede bulunan antik kentleri gezebilirsiniz. 

Hem eğlenebileceğiniz hem de şehir merkezini gezebileceğiniz bu aktivite spor anlamında sizlere katkı sağlayacaktır.

Didim'de eski tarihi yapılardan tutun görkemli ve nefes kesen yerler için Didim'de gezilecek yerler yazımızı ziyaret ederek keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.


Pedallı Kano

Pedallı Kano Pedallı Kano

Didim'in eşsiz plajı Altınkum'da pedallı kano keyfinin tadını çıkarmak ister misiniz? Altınkum Plajı, su sporlarına ev sahipliği yapan sayılı plajlardan biridir. Altınkum Plajı denizinde hiç dalga bulunmadığı için oldukça sakin olması ile birlikte pedallı kano yapabilme imkânı sunmaktadır.

Plaj üzerinde bulunan işletmeciler pedallı kanoyu kiralamaktadır. İşletmecilerde farklı pedallı kano modelleri bulunmaktadır. 

Kişi başı 20 TL'den başlayan fiyatlarla pedallı kanonun keyfini çıkartabilirsiniz.

Keyifli bir tatil geçirmek için Didim'e gelmeden önce kesinlikle gitmeniz gereken yerler için Didim gezi rehberi kategorisini kontrol etmeyi unutmayın.


Su Üstünde Lunapark 

Didim Lunapark Didim Lunapark

Türkiye'de ilk defa Didim ilçesinde kurulan su üstünde lunapark eğlencesi 2015 yılında kurulmuştur. Altınkum'un 2.koyunda bulunan su üzerindeki eğlence parkında tramplen, kaydırak, kule ve salıncak gibi oyuncaklar bulunmaktadır. Dönme dolap üzerinde deniz manzarasını kesinlikle izlemelisiniz.

Tatilciler tarafından yoğun ilgi gösterilen lunaparkta eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Her türlü güvenlik önlemlerinin alındığı bu eğlence merkezi ilçenin kıyı kısmına yakındır. Eğlence merkezini 60 kişi aynı anda kullanabilmektedir.

Eğlence mekanlarından tarihi mekanlara Didim dışında Aydın'ın tüm turistik yerleri için Aydın gezi rehberi sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Rüzgâr Sörfü

Rüzgar Sörfü Rüzgar Sörfü

Didim'in dalgalı ve rüzgarlı denizinde yelken sporuna başlayabilirsiniz. Altınkum'un 2. koyunda yer alan yelken merkezi hem yerli hem de yabancı binlerce turiste rüzgar sörfü yapma şansı tanır. Didim'de rüzgar sörfü yapabileceğiniz ender noktalardan biridir. 

1, 3 ve 6 saatlik eğitimler sonrasında rüzgar sörfünü tek başınıza yapabilirsiniz. Rüzgar sörfünü tek başınıza yapabilmek için eğitimden sonra kiralamalısınız. Rüzgar sörfünü profesyonel yapan kişiler ve kurslar tarafından öğrendikten sonra kiraladığınız zaman daha fazla keyif alabilirsiniz.

Didim'de her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için ekimizin özel olarak hazırladığı Didim pansiyon yazımıza göz atabilirsiniz.


Günlük Tekne Turları

Tekne Turları Tekne Turları

Kış aylarında bütün bakımları ve temizliği yapılan tekne turları yazın başlaması ile birlikte Akbük ve Altınkum sahillerine yanaşır. Son derece güvenli olan günlük tekne turları sabah saat 10:00 sularında başlayıp akşam üzeri saat 17:00 gibi biter. 

Didim çevresinde yer alan koyları görebileceğiniz ve masmavi sularında yüzme imkânı bulabileceğiniz tekne turlarında tüm gün boyunca hareketli şarkılar size eşlik edecektir. 

Altınkum Sahili'nden yola çıkan tekne turları sırasıyla Cennet Adası, Haydar Koy, Dalyanaki, Polis Akademisi Koyu ve Akvaryum Koyları'nı ziyaret eder.

Hem farklı koyları görmek adına hem de sabahtan akşama kadar müzik eşliğinde eğlenebileceğiniz günlük tekne turlarına katılmalısınız.

Altınkum ve Akbük sahilinden kalkan tekne turlarının fiyatı yaklaşık 35 - 40 TL'dir. Günlük tekne turu fiyatları içerisine yemek dahil veya dahil olmamak üzerine fiyatlandırma yapılmaktadır.


Jip Safari Turu

Jip Safari Turları Jip Safari Turları

Aydın'ın sevimli ilçesi Didim'in patika yollarından ve çamurlu su birikintilerin arasından son sürat geçerek eğlencenin tadını çıkartabileceğiniz Jip Safari turlarına katılabilirsiniz. 

Tur şirketleri aracılığıyla rezervasyon yaptırarak en az 4 en fazla 7 kişi ile bu turlara katılım sağlayabilirsiniz. 

Macera ve adrenalin tutkunu turistlerin ilgisini çeken turların güzergahı genellikle Mavişehir, Akbük, Kazıklı ve Bozbük koylarıdır. 

Jip Safari turunda hem adrenalin dolu dakikalar geçirip hem de eğlencenin tadını çıkartacaksınız. Jip Safari turları sabah 09:00 sularında başlarken akşam üzeri 16:00 ile 17:00 arasında sonlandırılmaktadır. 

Jip Safari turu fiyatları kişi başı yaklaşık 100 ile 150 TL arasında değişmektedir. Tur şirketleri ile anlaşma yapmadan önce öğle yemeğinin fiyata dahil olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Didim'de konforlu, uygun fiyatları ile kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz apartları sizin için Didim apart oteller sayfamızda listeledik.


Didim'in Popüler Festivalleri

Didim Vegan Festivali Didim Vegan Festivali

Geleneksel hale gelen festivaller insanları eğlendirmek, kültürleşmesine yardımcı olmak ve yöre halkının daha iyi tanınması için düzenlenmektedir. 

Her yıl düzenlenen Altınkum Plaj Festivali, ünlü sanatçıların sahnesine konuk olabileceğiniz ve etkinlik içerisinde yer alan oyunlara katılım göstererek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Altınkum Plaj Festivali tarihleri her yıl değişkenlik göstermektedir. 2017 yılında 23 ile 25 Ağustos arasında gerçekleştirilmiştir.

Altınkum Yazarlar Festivali, her yıl ağustos ayında düzenlenmektedir. Didim ilçesinde bulunan hem yerli hem de tatilcilerin kültürleşmesine ev sahipliği yapan festivale her yıl ünlü yazarlar getirilir. 15 gün süren festivalde imza günleri ve söyleyişiler düzenlenmektedir.

Motosiklet tutkunları için düzenlenen Apollon Motofest, her yıl Eylül ayında düzenlenmektedir. Apollon Motofest'de motosiklet kulüplerinin tanıtımları ve gösterileri yapılmaktadır.


Dalış Okulları ve Eğitimleri - Profesyonel Dalış 

Profesyonel Dalış Profesyonel Dalış

Didim Altınkum'da 3. koy üzerinde dalış okulları bulunmaktadır. Kısa bir eğitimin ardından eğitmeniniz ile birlikte dalış yapmaya başlayın. 

Daha önce hiç dalış yapmamış tatilciler dalış turlarında kendine yer bulabilir. Dalış eğitmenleri ile birlikte dalış yapabileceğiniz turlar sabah saatlerinde saat 09:00 gibi başlar, akşam üstü saat 16:30 gibi sonlandırılmaktadır. 

Hiçbir bilgi sahibi olmadan dalış yapabilmeniz için kişi başı ortalama 100 - 150 TL ücret ödemelisiniz. Dalış ve dalış kursları fiyatlarına öğle yemeği genellikle dahildir. Şirketler ile anlaşma yapmadan önce fiyata öğle yemeğinin dahil olup olmadığını sorabilirsiniz.