Didim Plajları

Didim, Aydın'ın en gözde ilçelerinden biri olmakla beraber ülke turizmi açısından önemli bir konuma sahiptir. Didim'de bulunan mavi bayraklara sahip plajlar, el değmemiş yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Didim'in tarihi dokusu ve doğal güzellikleri kadar sahilleri ve koyları da görülmesi gerekir.

Kilometrelerce uzunluktaki plajı ve altın sarısı kumu ile bilinen Altınkum Plajı, masmavi görünümü ile akıllara yer edinen Cennet Koyu, rüzgâr ve dalma görmeyen ender koyların biri olan Dalyanaki, şezlonglarınızda güneşlenebileceğiniz ve içeceğinizi yudumlayabileceğiniz D-Marin Blue Point Beach Didim ilçesinde bulunmaktadır.

Didim'de kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz keyifli bir tatil geçireceğiniz konaklama seçeneklerini sizin için Didim otelleri sayfamızda listeledik.


Akvaryum Koyu

Akvaryum Koyu Akvaryum Koyu

Akvaryum Koyu, balıklarla birlikte yüzmenin keyfini çıkartacağınız koylardan biridir. Turkuaz rengi deniz suyunda oldukça fazla deniz canlısı bulunmaktadır.

Altınkum Plajı çevresinden kalkan günlük tekne turları Akvaryum Koyu'na giriş yapmaktadır. Akvaryum Koyu'nun deniz suyu tekne üstünden daha temiz ve berrak görünür.

Akvaryum Koyu, hemen derinleştiği için dikkat edilmesi gerekir. Akvaryum Koyu'nun kıyı kesimlerinde yosunlar bulunmaktadır. Deniz suyu berrak olduğu için denizin içerisindeki balıkları ve kum tanelerini görebilirsiniz.

Didim ilçe merkezinden kalkan minibüsler ile bu koya direk ulaşım sağlamadığı için koy yakınlarında inebilirsiniz. Minibüsten indikten sonra koya ulaşabilmek için yaklaşık 10 dakika yürümelisiniz.

Akvaryum Koyu'na karadan ulaşmak yerine tekne turlarını tercih etmelisiniz.

Aydın'da plaja, tarihi ve turizm bölgelerine yakın konaklama seçenekleri için Aydın otel fiyatları listesinden otelleri inceleyebilirsiniz.


Didim Altınkum Plajı

Altınkum Plajı Altınkum Plajı

Ege Bölgesi'nin popüler plajlarından biri olan Altınkum, ismini sarı renkli kumundan almıştır. Didim'in en çok tercih edilen plajı oteller bölgesinde yer aldığı için oldukça kalabalıktır. 

Plajın kumu sarı, ince ve denizi ise oldukça berraktır. Denize girdiğiniz zaman balıklarla iç içe yüzdüğünüzü hissedeceksiniz. Deniz suyu sıcaklığı ortalama 23 ile 25 derece arasında değişmektedir. Plaj boyunca yürüyüş yapabileceğiniz uzun bir sahili arkasında ise ağırlıklı olarak restoran ve büfeler bulunmaktadır. 

Plajın girişi ücretsiz eğer şezlong ve şemsiye kullanmak isterseniz 10 TL ücret karşılığında kiralayabilirsiniz.

Belediye tarafından tahsis edilen duş alanları bulunmadığı için özel işletmeciler tarafından soyunma kabinleri içerisine duş alacağınız bölmeler eklemiştir. Duş ve soyunma kabinlerinin ücreti yaklaşık 5 TL'dir. 

Altınkum Plajı'na ulaşabilmek için ilçe merkezinden kalkan minibüsleri kullanabilirsiniz. Hangi minibüse bineceğiniz konusunda kararsız kaldıysanız çevredeki tatilcilerden yardım alabilirsiniz.

Minibüs ücretleri yaklaşık 5 TL'dir.

Didim Altınkum Plajı dışında manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Didim'de gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Medusa Beach Club

Medusa Beach Medusa Beach

Didim'in Altınkum mahallesinde yer alan Medusa Beach Club, sabah saatlerinde denize girebileceğiniz, şezlongda güneşlenebileceğiniz akşam saatlerinde ise açık hava eğlencelerin yapıldığı bir mekandır. 

Mekanın deniz iskelesini kullanarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Denizi ise sığ ve berraktır. 

Sabah saatlerinde güneşlenen, plajı ve denizi kullanan, akşam saatlerinde ise açık havada dans etmenin mutluluğunu yaşayan tatilciler için trend olan pop şarkılar tercih edilmektedir.

Mekanın giriş ücreti kişi başı 25 TL'dir.

 Adres: Altınkum Mahallesi, Yalı Cd. No:30, 09270 Didim/Aydın

Doğal güzellikleri ile hayata bir daha tutunmanızı sağlayacak ihtişamlı yerleri ekibimiz sizin için Didim gezi rehberi sayfasında listeledi.


Dalyanaki Koyu

Dalyanaki Koyu Dalyanaki Koyu

Dalyanaki Koyu, rüzgâr ve dalga görmeyen ender koylardan biridir. Didim'in eşsiz koylarından biri olan Dalyanaki Koyu doğal bir liman görünümündedir.

Dalyanaki Koyu'nun denizi sığ, berrak ve dalgasızdır. Koyun temizliği, berraklığı ve eşsiz mavi tonlarında görünümüne hem yerli hem de yabancı turist hayran kalır. Yabancı turist tarafından çok sık tercih edilen bu koyun çevresinde yüzlerce site bulunmaktadır.

Rüzgâr almayan bir koy olduğu için kış aylarında balıkçıların sığındığı koylardan biridir.

Didim'den Akbük tarafına doğru giderken köy hizmetleri tabelasına doğru saptığınız zaman masmavi Dalyanaki Koyu'nu karşınızda göreceksiniz.

Aydın'daki birbirinden farklı yerler ile tutkunuzu yeniden keşfetmenize imkan sağlayacak Aydın gezi rehberi yazımızı okumadan tatile çıkmayın.


Didim Akbük Plajı

Didim Akbük Plajı Didim Akbük Plajı

Didim şehir merkezinden yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Akbük hem yerli hem de yabancı turistler tarafından çok beğenilmektedir. 

Akbük Plajı'nın denizi sığ ve sahili ince kumludur. Plajın çevresinde bulunan oteller bu alanın büyük bir kısmını kiralamıştır. Denizin giriş kısmında taş ve yosun bulunurken ortalarına ilerlediğiniz zaman daha temiz ve berraktır.

Halk tarafından ücretsiz girilen kısımda duş ve tuvalet bulunmamaktadır. Ücretsiz kullanabileceğiniz soyunma kabinleri bulunmaktadır. Otellerin şezlong ve şemsiyelerini kiralayabilirsiniz. Şezlong ve şemsiye kiralama ücreti yaklaşık 10 TL'dir.

Akbük Plajı'na gelen tatilciler denize yeterli temizliği göstermediği için sabah saatlerinde girilmesi tavsiye edilir. 

Didim ilçe merkezinden kalkan minibüsler aracılığıyla kişi başı yaklaşık 10 TL'ye bu plaja ulaşabilirsiniz.

Özel aracınız ile ulaşmak isterseniz Cumhuriyet Caddesi ve Aydın - Didim otoyollarını kullanmalısınız. Aydın - Didim otoyolu üzerinde yer alan Akbük tabelalarını takip etmelisiniz


Sarıkum Plajı

Sarıkum Plajı Sarıkum Plajı

Sarıkum Plajı adını sahildeki sarı tonlarındaki kumlarından alır. Sarıkum'un çevresinde yer alan dağlık alanda yürüyüş yapabilir, çadır kurarak kamp yapabilirsiniz.

Sabah uyandığınız zaman ormanın içerisinde bulunan yüzlerce bitki türünün kokusunu içinize çekmek için kamp kurulması tavsiye edilir. Sarıkum Plajı'nın eşsiz akşamüstü manzarasında birbirinden güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

Sarıkum Plajı'nın sabah saatlerinde denizinde dalga olmadığı için akşamüstüne kalmadan girilmesi tavsiye edilir. Plaj ince kumlu, denizinin uç kısımlarında taşlar bulunmaktadır.

Didim ilçe merkezi ile Sarıkum Plajı arasında yaklaşık 7 kilometre mesafe bulunmaktadır. Bu plaja ulaşabilmek için ilçe merkezinden kalkan minibüsleri tercih edebilirsiniz.

Minibüs ücretleri yaklaşık 5 TL'dir.

Didim'den Güllübahçe güzergahına doğru ilerlerken Kamacı Caddesi'ni kullanın. Kamacı Caddesi üzerinde kıyı şeridine doğru 3 kilometre ilerlemelisiniz.

Dinlenmek ve uzun zamandır ihtiyaç duyduğunuz o hayalinizdeki tatili yapmak için Didim tatil otelleri kategorisine göz atmayı unutmayın.


Sensation Beach Club

Sensation Beach Club Sensation Beach Club

Altınkum'a 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan Sensation Beach Club, geceleri açık hava eğlenceleri, gündüzleri ise beach olarak hizmet vermektedir. 

Hem eğlenip hem de yüzebileceğiniz nezih mekanlardan birisidir. Deniz iskelesi bulunan mekanın denizi sığ, berrak ve temizdir. Deniz suyu sıcaklığı ortalama 19 ile 24 derece arasında değişmektedir.

Sabah saatlerinde tatilcilerin tercih edeceği mekanda trend pop şarkılar çalınırken, akşam saatlerinde ünlü DJ'ler tarafından tatilcilerin yoğunluğuna göre şarkı türlerine karar verilir.

Gündüz saatlerinde tatilcilerin güneşlendiği ve denize girdiği mekanın giriş ücreti kişi başı 20 TL'dir. 

Adres : Altınkum Mahallesi, Yalı Cd., 09270 Didim/Aydın


Cennet Koyu

Didim Cennet Koyu Didim Cennet Koyu

Cennet Koyu, ormanlık bölgede ağaçların arasında deniz suyunun berraklığı ve masmavi görünümü ile akıllara yer etmiştir.

Cennet Koyu'nun plajında ince kumlar, denizin uç kısımlarında ise taşlar bulunmaktadır. Deniz suyu sıcaklığı yaz aylarında yaklaşık 18 ile 24 derece arasında değişiklik gösterir.

Sabah saatlerinde girildiği zaman dalga olmaması yanı sıra masmavidir. Akşam saatlerinde tur gemileri Cennet Koyu'na yanaştığı için berrak görünümü birdenbire kaybolur. Altınkum Plajı'na göre bu plaj daha sessiz ve sakindir.

Cennet Koyu çevresinde bir tane özel işletme bulunduğu için yeme, içme, şezlong ve şemsiyenin bulunması oldukça zordur. Bu sebeple koya gelmeden önce ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmenizde fayda var.

Cennet Koyu'na ulaşabilmeniz için ilçe merkezinden kalkan minibüsleri kullandıktan sonra yaklaşık 10 dakika yürüdükten sonra ulaşabilirsiniz.

Özel aracınız ile ulaşmak isterseniz ilçe merkezinde yer alan Didim Devlet Hastanesi önünden İnönü Bulvarı yönünde yaklaşık 1,5 kilometre ilerlemelisiniz.

Denize bir kaç dakika yürüme mesafesinde olup sizi cezbedecek otelleri Didim denize sıfır oteller sayfamızda sizlere özel olarak sunuyoruz.


D-Marin Blue Point Beach Club

D-Marin Blue Point Beach Club D-Marin Blue Point Beach Club

D-Marin Blue Point Beach Club, şezlonglarında güneşlenebileceğiniz, masmavi görünümünde olan denizinde yüzebileceğiniz, şarkıları eşliğinde eğlenebileceğiniz mekanlardan biridir.

Didim ilçesinin en kaliteli mekanlarından biri olan Blue Point Beach Club'ın, denizi sığ, temiz ve berraktır. 

Tatilciler tarafından giriş ücreti, bar ve mutfak kısımları diğer mekanlara göre pahalı olduğu her fırsatta belirtilmektedir.

Didim'in Çamlık Mahallesi tarafında bulunan mekanın kişi başı giriş ücreti hafta içi 40 TL, hafta sonu ise 60 TL'dir.

Adres : Çamlık Mevki, 3. Koy 09270 Didim Türkiye