Beyoğlu'na Ulaşım ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konum olarak İstanbul Avrupa yakasında; Şişli, Kağıthane, Beşiktaş ve Eyüp ilçeleri ile komşu olan Beyoğlu, Üsküdar ilçesinin karşı kıyısında yer almaktadır.

Şehirde ulaşımın, eğlencenin ve turizmin merkezi noktalarından biri olarak kabul edilen Beyoğlu’na ulaşım seçeneği de oldukça fazladır.

21 farklı semti bulunan Beyoğlu’nun semtlerinin pek çoğu; şehrin Boğaz kıyısına yakın ve önemli toplu taşıma araçları seçeneklerinin bulunduğu bölgelerdir.

Deniz kıyısında yer alan semtlerinde her iki yaka arasında ulaşım sağlayan vapur seferleri, yer altı toplu taşıma araçları, raylı sistemler ve daha pek çok ulaşım seçeneği bulunan Beyoğlu’nda, aynı zamanda yoğun bir yaya ve araç trafiği de bulunmaktadır.

Beyoğlu'nda uygun fiyatları ile bütçe dostu konaklama hizmetleri veren hotelleri Beyoğlu hotel sayfamızda listeledik.


Beyoğlu’na Toplu Taşıma Araçları ile Ulaşım

Otobüs ve Minibüs ile Nasıl Gidilir?

Beyoğlu’nun pek çok farklı semtine otobüs ve minibüs ile ulaşım olanağı bulunmaktadır.

Eminönü, Cevizlibağ, Levent, Haznedar, İstinye, Kabataş, Bağcılar, Mecidiyeköy, Avcılar, Zincirlikuyu, Topkapı, Yenidoğan, Şişli, Yenikapı, Vezneciler, Zeytinburnu, Sarıyer, Okmeydanı, Başakşehir; Beyoğlu’na otobüs ile ulaşım sağlayabileceğiniz bölgelerden bazılarıdır.

Beyoğlu’na ulaşım sağlayan İETT hatları arasında; 33ES, 500L,EM1, 92A, EM2, 33M, 76E, 92C, 33TM, 22, 500T, 40, 92M, 22RE, 33Y, 92Ş, 522, 76T, 34, 92T, 522B, 34A, 77, 256, 77A, 77Ç, 54Ç gibi hatlar yer almaktadır.

Otobüs ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. Kartınız yoksa, ortalama 6 TL ödeyerek tek geçiş hakkı tanıyan biletlerden satın alabilirsiniz.

Deniz kenarına yakın ve muhteşem görünümlü otellerde eğlenceli aktiviteler ile keyif alabileceğiniz İstanbul'daki oteller seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Vapur ile Beyoğlu’na Nasıl Gidilir?

Beyoğlu’nun sahildeki semti Karaköy, ilçeye vapur ile ulaşım için tercih edebileceğiniz bir semttir.

Karaköy’e vapur ile gelmek isterseniz; Kadıköy- Karaköy, Üsküdar- Karaköy ve Bostancı- Karaköy vapur seferlerini tercih edebilirsiniz.

Vapur ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

Beyoğlu'nda manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Beyoğlu'nda gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Metro ile Beyoğlu’na Nasıl Gidilir?

Beyoğlu’na gitmek için tercih edebileceğiniz ulaşım seçeneklerinden biri, metro ile ulaşım seçeneğidir.

Yenikapı- Hacıosman arasında ulaşım sağlayan M2 metro hattını kullanacaksanız; Şişhane ve Taksim duraklarında inerek Beyoğlu’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metro ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.


Marmaray ile Beyoğlu’na Nasıl Gidilir?

Marmaray hattının; Kadıköy, Üsküdar, Sirkeci, Yenikapı ve Kazlıçeşme bölgelerinde durakları bulunmaktadır.

Beyoğlu’na Marmaray ile doğrudan ulaşım olanağı bulunmamakla birlikte, Metro hattını kullanarak aktarma yapabilirsiniz.

Marmaray ile ulaşım sağlayacaksanız; Yenikapı durağında indikten sonra, M2 Yenikapı- Hacıosman metro hattına aktarma yaparak, Şişhane ya da Taksim duraklarında inebilirsiniz.

Ayrıca, Sirkeci durağında inerseniz; Kabataş- Bağcılar tramvay hattını kullanarak da aktarma yapmanız gerekmektedir.

Beyoğlu'nda görkemli ve sizi başka diyarlara götürecek yerler için Beyoğlu gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Tramvay ile Beyoğlu’na Nasıl Gidilir?

Beyoğlu’nun semtlerine tramvay ile ulaşım için, T1 Kabataş- Bağcılar tramvay hattını kullanabilirsiniz.

Tramvay ile ulaşım sağlayacaksanız; Karaköy, Tophane ve Fındıklı duraklarından birinde inebilir, Beyoğlu’nun çeşitli bölgelerine gidebilirsiniz.

Kabataş ile Bağcılar arasında ulaşım sağlayan T1 tramvay hattı ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

İstanbul Kart’ı, tramvay hattının duraklarında yer alan bilet dolum makinelerinden satın alabilirsiniz. Tek geçişli bilet ücreti, ortalama 6 TL’dir.


Beyoğlu- Şişli Arası Ulaşım

Beyoğlu Şişli ilçeleri arasında ulaşımda tercih edebileceğiniz ulaşım seçeneklerinden biri metrodur.

 Yenikapı- Hacıosman arası ulaşım sağlayan metro hattını kullanarak; Şişhane ve Taksim duraklarında inerek Beyoğlu’na gidebilirsiniz.

Şişli’den Beyoğlu’na gidecekseniz, metrobüs ile aktarma yapmayı da tercih edebilirsiniz. Zincirlikuyu metrobüs durağında indikten sonra, Yenikapı-Hacıosman metro hattının Gayrettepe durağına aktarma yapabilir ve buradan Şişhane ya da Taksim duraklarında inerek Beyoğlu’na ulaşabilirsiniz.

Metro, metrobüs ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir. Metro ve metrobüs ile ulaşım için İstanbul Kart kullanmanız gerekmektedir.

İstanbul'daki birbirinden farklı büyüleyici mekanlardan tutun tarihi eserlere kadar tutkunuzu yeniden keşfetmenizi sağlayacak yerler için İstanbul gezi rehberi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Beyoğlu- Beşiktaş Arası Ulaşım

Beşiktaş’taysanız, Kabataş – Bağcılar tramvay hattını kullanarak, Beyoğlu’nun Karaköy, Tophane ve Fındıklı semtlerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tramvay ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. İstanbul Kart’ınız yoksa, ortalama 6 TL ödeyerek tek geçişli bilet satın alabilirsiniz.

Kabataş ile Beyoğlu arasında tramvay ile ulaşım ortalama 2-6 dakika arasında sürmektedir.

Beyoğlu'nda lüks mekanları ile açık büfe imkanları sağlayan ve bir çok aktivelere imkan veren Beyoğlu 5 yıldızlı oteller sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Beyoğlu- Anadolu Yakası Ulaşım

Anadolu yakasından geliyorsanız, Beyoğlu’na ulaşım için vapur, Marmaray ve metrobüs hatlarını kullanabilirsiniz.

Vapur ile gelecekseniz; Kadıköy ve Bostancı’dan kalkan Karaköy vapurlarını tercih edebilir ve ortalama 20-30 dakikalık bir yolculuğun ardından Karaköy’e ulaşabilirsiniz.

Marmaray ile gelecekseniz; Sirkeci durağında inerek T1 Bağcılar-Kabataş tramvay hattına ya da Yenikapı durağında inerek M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattına aktarma yapabilirsiniz.

Tramvay ile aktarma yapacaksanız; Fındıklı, Tophane ya da Karaköy duraklarında inmeniz gerekmektedir.

Metro ile aktarma yapacaksanız; Şişhane ya da Taksim duraklarında inmeniz gerekmektedir.

Metrobüs ile gelecekseniz; Zincirlikuyu metrobüs durağında inerek, M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattına aktarma yapabilirsiniz.

İstanbul içi toplu taşıma ücreti ortalama 2.5 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

Kartınız yoksa, Akbil dolum makinelerinden, ortalama 6 TL ödeyerek tek geçiş sağlayan kartlardan satın alabilirsiniz.

Beyoğlu'nda kaliteden ödün vermeyen ve bir çok aktiviteyi yapabileceğiniz oteller için Beyoğlu 4 yıldızlı oteller sayfamıza göz atabilirsiniz.


Beyoğlu’ndaki Otobüs Durakları

Beyoğlu ilçesindeki otobüs duraklarından bazıları şöyledir; Gümüşsuyu Peron, Gümüşsuyu, Teknik Üniversite, Taksim.


Beyoğlu’na Ulaşımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taksim ve İstiklal Caddesi, İstanbul’un en turistik bölgeleri olduğundan, Beyoğlu ilçesinde özellikle bahar ve yaz aylarında yoğun bir trafik problemi yaşanmaktadır.

Beyoğlu’na gidecekseniz, trafiğin daha sakin olduğu öğle saatlerini tercih etmeniz de daha doğru olacaktır.

Sabah saatleri ve iş çıkış saatlerini tercih edecekseniz; metro ve tramvay hatlarını kullanmanız önerilmektedir.

Beyoğlu’na gitmek için nostaljik tramvay hattını da kullanabilirsiniz.

Nostaljik tramvay; 07:00 ile 22:30 saatleri arasında her 20 dakikada bir Tünel ve Taksim duraklarından kalkmaktadır.