Aydın'dan Alınabilecek Hediyelik Eşyalar

Aydın şehir merkezinde veya denizin kıyı kesimlerinde bulunan ilçelerinde buzdolabı magnetlerinden, Afrodisias Antik Kenti'ni gezmeye gittiğiniz zaman Karacasu ilçesinde bulunan yerli esnaftan çanak çömlek gibi toprak ürünlerini ve özellikle kadınların daha çok ilgi duyacağı ve tatilinizi her an sizlere hatırlatacak olan deri aksesuarları şehir merkezinden satın alabilirsiniz.

Aydın'da şehir merkezine yakın uygun fiyatlı konaklama seçeneklerini Aydın otelleri kategorimizden bulunabilirsiniz.


Aydın'ın Didim ve Kuşadası'ndan Buzdolabı Magneti

Kuşadası Buzdolabı Magneti Kuşadası Buzdolabı Magneti

Milet, Afrodisias, Tralleis ve Efes gibi antik kentleri anımsatan figürlerin yer aldığı buzdolabı magnetlerini şehir merkezi ve ilçelerin çarşısında bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra ilçelerin yol güzergahı üzerinde yol kenarlarında bulunan hediyelik eşya tezgahlarından geçerken satın alabilirsiniz.

Hemen hemen her ilçeye giderken görebileceğiniz bu tezgahlarda yaş ve kuru incirin satıldığını görebilirsiniz. 

5 cm büyüklüğünde buzdolabı magnetleri yaklaşık 5 TL'den satılmaktadır.

Aydın'da manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Aydın'da gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Kapadokya'yı Anımsatan Toprak Ürünleri

Toprak Ürünleri Toprak Ürünleri

Aydın'a bağlı Karacasu ilçesinde toprak ürünlerinin yapımı çok eski zamanlara dayanır. Uzun yıllar boyunca toprak ürünlerinin yapımından elde edilen gelir ile birlikte günümüzde yerli halkın geçim kaynağı olmuştur.

Günümüzde bu ilçede yaklaşık 30'dan fazla toprak ürünlerinin yapımı ile ilgili atölye bulunmaktadır. Testi, bardak ve güveç gibi toprak ürünler yapılmaktadır.

Çanak ve çömleğin yapıldığı bu atölyelerde hangi aşamalardan geçirilerek satışa çıkarıldığına dair ustalardan bilgi alabilirsiniz.

Doğal su testisinin fiyatı yaklaşık 40 TL'dir. Ürünlerin fiyatları boyutu ve işçiliğine göre değişmektedir.

Aydın'da tarihi yerleri, plajları ve doğal güzellikleri keşfetmek için Aydın gezi rehberi yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


Aydın'ın El İşi Pazarından Ebru, Cam ve Dokuma Eşyalar

Dokuma Eşyalar Dokuma Eşyalar

İğne oyaları, semer, eğer, kıl ve hasır dokumacılığı Aydın ve çevresinin önemli gelir kaynaklarından biridir.

Giyim ve kuşam anlamında kadınların sık yaptığı dokumalar günümüzde sanayileşme sonrasında önemini yitirmiştir. Ege Bölgesi'nin el dokuması halıları, kilimleri ve heybeleri kendilerine özgü yapılan nakış ve renkleri ile ünlüdür. 

Aydın'da ev kadınları yöresine özgü tasarladığı dokuma eşyaları hediyelik eşya olarak satmaktadır.

Aydın'ın Hasırcılar Çarşısı'nda fabrikasyon olmayan tamamen dokuma ile üretilen halı ve kilimleri satın alabilirsiniz.


İlgi Çekici ve Şık Görünüme Sahip Deri Aksesuarlar

Deri Aksesuarlar Deri Aksesuarlar

Uzun yıllar boyunca temel gereksinimleri karşılayabilmek amacıyla insanlar el işçiliği bulunan kıl ve halı dokumacılığı yanı sıra deri işlemeciliği de yapmıştır. 

Ege Bölgesi'nde deri kullanılarak farklı ürünler ortaya çıkartılmıştır. Deri farklı şekillerde kullanılarak mont, çanta ve ayakkabı üretilmiştir.

Aydın'ın şehir merkezinde el işçiliği deri ürünlerinin bulunduğu AYZ Butik mağazasını ziyaret edebilir ve beğendiğiniz ürünleri satın alabilirsiniz.

Adres: Güzelhisar Mah. 37 Sok. 8/A Efeler, Aydın

Aydın'da ailenizle beraber keyifli bir tatil yapmak ve konaklamalarınızı büyük bir tesiste yapmak için Aydın tatil köyleri herşey dahil listemize göz gezdirebilirsiniz.


Kuşadası'nda Gallery Elit'den El Yapımı Anadolu Halıları

Anadolu Halıları Anadolu Halıları

Gallery Elit, Aydın'a bağlı Kuşadası ilçesinin Camikebir Mahallesi'nde yer almaktadır.

Hem yerli hem de yabancı tatilcilerin ilgisini çeken bu hediyelik eşya dükkanında özellikle el yapımı halı ve kilimleri ile ön plana çıkmıştır. 

Aydın şehir merkezinde Hasırcılar Çarşısı'nda görebileceğiniz el yapımı halı ve kilimlerden farklı olarak ürünlerin üzerinde kullanılan motif ve desenler anlam içermektedir. Bu sebeple tatilinizden bir anı hatırlamak isterseniz burada yer alan ürünlerden satın alabilirsiniz. 

Adres: Camikebir Mh. Sakarya Sok. No:4/C Kaleici, Kuşadası 09400, Türkiye


Kuşadası Hacıvat Shop Dükkanından El Emeği Seramik İşlemeleri

Seramik İşlemeleri Seramik İşlemeleri

Hacıvat Shop, Aydın'a bağlı Kuşadası ilçesinin Alamescit Mahallesi'nde yer almaktadır. 

Hacıvat Shop, özellikle seramik üzerine yaptığı rengarenk işlemeler ile ön plana çıkan bir dükkandır. 

Hediyelik eşya dükkanından içeriye adım attığınız anda etrafınızda yer alan rengarenk seramik işlemeleri ile kendinizi masallar dünyasında hissedeceksiniz. 

Seramik dükkanında her bütçeye uygun hediyelik eşya bulunmaktadır.

Hem yerli hem de yabancı tatilcilerin oldukça fazla ilgisini çeken bu dükkândan alışveriş yaptığınız zaman yolculuğunuz esnasında seramiklerin kırılmaması için özenle paketleme yapılmaktadır. 

Adres: Alacamescit Mahallesi, Yıldırım Cad. No:7, Kuşadası 09400, Türkiye


Selçuk'ta Sultan Takı & El Yapımı Sanatları

Selçuk Sultan Takı Selçuk Sultan Takı

Selçuk, İzmir'e bağlı bir ilçedir. Efes Antik Kenti'nin bulunduğu bu ilçede antik kenti gezmek için gittiğiniz zaman anı kalması amacıyla hediyelik eşya dükkanlarını ziyaret etmenizde fayda var. 

Sultan Takı ve El Yapımı Sanatları, İzmir'e bağlı Selçuk ilçesinin Atatürk Mahallesi'nde bulunmaktadır. 

Seramiklerin üzerine yaptığı rengarenk işlemeleri, özellikle kadınların ilgisini çekecek olan tamamen el yapımı kolye, yüzük ve küpeleri, bir ressam gibi özenle çizilen resimlerin yer aldığı çerçeveler ve ahşaptan yapılan el yapımı fesliklerin görülmesi gerekir.

Hem ufkunuzu açacak hem de hediyelik eşya almadan dönmeyeceğiniz bu dükkanı antik kenti ziyaret ettiğiniz zaman görmelisiniz.

Adres: Atatürk Mah namık kemal cad NO 6 | Selçuk Meydan, Selçuk 35920, Türkiye

Aydın'da kaliteli hizmet sunan, konforlu konaklama seçeneklerini Aydın herşey dahil tesisler sayfasında bulabilirsiniz.


Didim'de Melis Hediyelik Eşya Dükkanından Antik Kent Hediyelikleri

Didim Melis Hediyelik Eşyalık Eşya Dükkanı Didim Melis Hediyelik Eşyalık Eşya Dükkanı

Melis Hediyelik Eşya, Aydın'a bağlı Didim ilçesinin Hisar Mahallesi'nde bulunmaktadır. 

Melis Hediyelik, Didim ilçesinde yer alan Milet Antik Kenti ve Didyma Antik Kentleri'nde bulunan tarihi yapıların taş tozu ve alçıdan üretilen motiflerini hediyelik eşya olarak satın alabileceğiniz bir dükkandır.

Dükkan içerisinde nazar boncukları, el yapımı küpeler ve kolyeler, fotoğraflıklar ve tarihi eser figürleri bulunmaktadır.

Adres: Hisar Mahallesi, Özgürlük Cd., 09270 Didim/Aydın