Aydın Gece Hayatı

Ege Bölgesi'nin popüler turizm şehri Aydın'da tarihi ve doğal güzelliklerin yanı sıra hem yerli hem de yabancı tatilcilerin kış aylarında yaşadıkları stresi unutturabilmek ve yeni döneme daha enerji dolu başlayabilmesi için eğlenceli bir gece hayatı sunar.

Aydın'ın deniz kıyılarında bulunan Didim ve Kuşadası ilçelerinde karşılaştığınız gece hayatını şehir merkezinde bulamayabilirsiniz. Gece kulüpleri ve diskoları ile bilinen bu ilçelerde gece hayatı daha bir farklıdır.

Sabahın ilk ışıklarına kadar müzik eşliğinde gece kulüplerinde oynamak yerine daha sakin canlı performans eşliğinde şarkıları dinleyebileceğiniz ve arada eşlik edebileceğiniz E-5 Cafe & Bar, Kuzgun Cafe Bar ve Kuşadası Hayal Kahvesi mekanlarını tercih edebilirsiniz. Popüler trend şarkıların çalınmadığı, daha sessiz ve sakin canlı performansında türkülerin çalındığı bir gece hayatı için Canlar ve Havuzbaşı Türkü Evleri'ni tercih edebilirsiniz. Sabah güneşinin doğuşuna kadar hiç yerinize oturmadan müzik eşliğinde dans edebilmek için ise Kuşadası Club Bar, Pasaj Shot Bar ve Paddy's Irısh Bar mekanlarını tercih edebilirsiniz.

Aydın'da gece hayatının canlı olduğu mekanlara yakın konaklama için Aydın otel fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Kuşadası Hayal Kahvesi

Kuşadası Hayal Kahvesi, güneşin doğuşuna kadar saatlerce müzik eşliğinde dans edebileceğiniz bir ortam yerine daha sakin canlı performans eşliğinde içeceğinizi yudumlayıp gruplara eşlik edebileceğiniz mekanlardan biridir.

Kuşadası Hayal Kahvesi'nde canlı performans gösteren gruplar haftanın belli başlı günlerinde değişmektedir. Bu sebeple mekana gitmeden önce hangi grubun çıkacağı hakkında bilgi edinmelisiniz. 

Bu mekanda bir su yaklaşık 3 TL iken Türk kahvesi ise yaklaşık 10 TL'dir.

Adres: Atatürk Bulvarı,Yat Limanı Karşısı, Hilton Oteli Arkası 09400 Kuşadası


1926 Restaurant

1926 Restaurant, eskiden sabunhane olarak kullanılan bir mekanın restore işlemleri geçirmesinin ardından günümüze uygun modern bir şekilde dizayn edilen kahvaltı ve akşam yemeği yiyebileceğiniz kaliteli restoranlardan biridir.

Duvarlarında ve kapılarında kullanılan eskiye dönük kabartma ve süsler mekanın konseptine oldukça uygundur. Şık bir görünüm kazandırılan mekanda lezzetli bir akşam yemeği yiyerek sevdiklerinizle birkaç içecek eşliğinde muhabbet edebilirsiniz.

Mekanın fiyatları yüksek olmasına rağmen şehir merkezinde yer alan en kaliteli restoranlardan biridir. 

35 cc rakı yanında mezeleri dahilinde yaklaşık fiyatı 125 TL'dir. Bir çupra balık tabağı ise yaklaşık 60 TL'dir.

Adres: Kalfaköy Mahallesi, 109. Sk., Efeler/Aydın

Gece kulüpleri ve restaurant dışında Aydın'ın önemli görülecek yerlerini öğrenmek için Aydın'da gezilecek yerler yazısına mutlaka göz atmanız gerekir.


Kuşadası Club Bar

Kuşadası Club Bar, Aydın'a bağlı Kuşadası ilçesinin barlar sokağında bulunmaktadır. Aydın'ın denize yakın kesimlerinden olan Kuşadası ilçesinde gece hayatı şehir merkezine göre farklılık göstermektedir. Kuşadası ilçesinin gece hayatında barlar sokağı önemli bir faktördür.

Sabahın ilk ışıklarına kadar süren gece hayatı anlayışı Kuşadası Club Bar'da sürmektedir. Sabah saatlerine kadar yüksek sesli müzik eşliğinde dilediğiniz gibi dans ederek eğlenebilirsiniz. 

Mekanda genellikle İngilizce ve Türkçe trend pop şarkılar çalınmaktadır. İngilizce şarkı seçimlerinden dolayı hem yerli hem de yabancı tatilciler bu gece kulübünü çok sık tercih eder.

Gece kulübünde 35 cc bira yaklaşık 25 TL'dir.

Adres: Alacamescit Mahallesi, Yıldırım Cd. No:21, 09400 Kuşadası/Aydın


Kuzgun Cafe Bar

Kuzgun Cafe Bar hem üniversite öğrencileri hem de tatilcilerin tercih edebileceği nezih mekanlardan biridir.

Siyah konsepti ve duvarlarında kullanılan tarihi resimler, şiirler ve notlar mekana farklı bir atmosfer katmıştır. Müzik eşliğinde biranızı yudumlarken duvarlarında yer alan resimleri ve notları okuyabilirsiniz. 

Kış dönemlerinde yaz aylarına göre daha kalabalıktır. Yaz aylarında terasında sevdiklerinizle içecek içip muhabbet edebilirsiniz.

Kaliteli alkollerin bulunduğu mekanda alkol tercih etmeyen tatilciler için de alternatifler bulunmaktadır. Bu mekanda genellikle hem İngilizce hem de Türkçe rock ve pop trend şarkılar tercih edilir. 

Bu mekanda 50 cc bir bira yaklaşık 25 TL'dir.

Adres: Ramazan Paşa Mah. 27 Sokak No:15 Kat:3 09100 Aydın/Türkiye 


Tarihi Çınar Balık Restaurant

Tarihi Çınar Balık Restaurant, Aydın'a bağlı Kuşadası ilçesinde bulunmaktadır. Denize sıfır konumlandırılan bu mekan hem yerli hem de yabancı tatilcilerin sık tercih ettiği mekanlardan biridir.

Deniz ürünleri, manzarası ve mezeleri ile büyük ilgi gören bu mekan müşteri memnuniyetine oldukça fazla önem göstermektedir. 

Bu mekanda kesinlikle ahtapot ızgara yenilmesi tavsiye edilir. 

Adres: Türkmen Mahallesi, Gazi Beğendi Sk. No:5, 09400 Kuşadası/Aydın


Canlar Türkü Evi 

Canlar Türkü Evi, rock ve pop tarzı hareketli müzik türleri yerine şiir ve türkü dinleyebileceğiniz ender mekanlardan biridir.

Canlar Türkü Evi'nin duvarlarında kullanılan Ahmet Kaya posterleri, farklı şiirlerin mısraları ve saz fotoğrafları mekana farklı bir atmosfer katmıştır. 

Hem türkü dinleyip hem de alkollü veya alkolsüz içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Aileler için uygun olan bu mekanın personelleri güler yüzlü ve hızlıdır.

Bu mekanda 50 cc bir bira yaklaşık 25 TL'den satılmaktadır. 

Adres: M. Umut ve Sevgi Yolu 51 A, Hasanefendi-Ramazan Paşa Mahallesi, 09100 Aydın Merkez/Aydın

Aydın'a gittiğinizde mutlaka görülmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Aydın gezi rehberi sayfasını kontrol edebilirsiniz.


Pasaj Shot Bar

Pasaj Shot Bar, Aydın'a bağlı Didim ilçesinde yer almaktadır. Ege Bölgesi'nde shot bar olarak hizmet veren sayılı mekanlardan biridir.

Farklı konsepti ve indirimli shot bar günleri ile hem yerli hem de yabancı tatilcilerin uğrak noktasıdır. 

Didim'in renkli gece hayatında sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet veren bu mekanda gecenin ilerleyen saatlerine doğru yer bulmak oldukça zordur. Bu sebeple önceden rezervasyon yaptırmalısınız.

Genellikle trend olan Türkçe şarkılar tercih edilir. 

35’lik votkanın fiyatı 125 TL iken mahşerin 5 şövalyesi olarak müşterilere sunulan 5 shot menü 25 TL'dir.

Adres: Altınkum Mahallesi, Yalı Cd., 09270 Didim/Aydın


Balıkçı Ustam

Balıkçı Ustam, Aydın'a bağlı Didim ilçesinin Altınkum Mevkii'nde bulunmaktadır. Sabahın ilk ışıklarına kadar sürekli hareket halinde olacağınız bir gece hayatı yerine hem rakı içebileceğiniz hem de fasıl gecesinde doyasıya eğlenebileceğiniz mekanlardan biridir.

Rakı fasıllarında ailecek eğlenebileceğiniz bu mekanda kesinlikle köz patlıcan mezesi ile ahtapot ızgarasının tadına bakmalısınız. 

70 cc rakı ile birlikte mezelerinin fiyatı yaklaşık 275 TL'dir. 

Adres : Çamlık Mahallesi, No:, Yalı Cd. No:11, 09270


E-5 Cafe Bar

E-5 Cafe Bar, gece kulübü tarzından ziyade canlı müzik eşliğinde hem alkollü hem de alkolsüz içecek seçenekleri bulunan mekanlardan biridir.

Aydın'ın şehir merkezinde yer alan bu mekan kış döneminde üniversite öğrencileri tarafından sık tercih edilirken yaz aylarında yerli halktan ziyade tatilcilerin uğrak noktasıdır.

Haftanın belirli günlerinde önceden belirlenen gruplar tarafından canlı müzik yapılır. Canlı performans eşliğinde kokteyl, bira, rakı, votka, enerji içeceği ve soda gibi içecekler içerek eğlenebilirsiniz.

Canlı performans yapan grup müşteri kitlesine uygun şarkı türlerine karar vermektedir. Özellikle trend olan rock, pop ve slow tarzı şarkılar tercih edilir.

Bu mekânda 50 cc bir bira yaklaşık 30 TL, enerji içeceği 15 TL ve çay 5 TL'den satılmaktadır. 

Adres: Kurtuluş Mah. 09100 Aydın Türkiye

Doğal şifa ve huzurun merkezi olan termal otellerde keyifli vakitler geçirebileceğiniz otellerin listesi Aydın termal oteller sayfasında yer almaktadır.


Le Gramophone Bar

Le Gramophone Bar, gece kulübü tarzından uzak tatilcilerin oturduğu yerden hem şarkı dinleyip hem de müzik grubuna eşlik edebileceği kaliteli mekanlardan biridir.

Aydın'ın şehir merkezinde yer alan bu mekan müşterilerine sunduğu eşsiz canlı performans sayesinde tatilcilere eğlenceli bir gece hayatı sunar. 

Alkollü ve alkolsüz içecek seçeneklerinin bulunduğu bu mekanda haftanın belirli günlerinde canlı performans gösteren gruplar çıkar. Bu sebeple mekana gitmeden önce canlı performans gösterecek grup hakkında önceden bilgi edinmelisiniz. 

Mekanın duvarlarında kullanılan müzik notası figürleri ve motosiklet kabartmaları bu mekanı daha hareketli gösterir.

Rock ve pop tarzı şarkılar ağırlıkla çalınmasına rağmen canlı performans gösteren grup müşteri kitlesine göre şarkı seçimlerine yön verir.

50 cc bir bira yaklaşık 30 TL'den başlamaktadır. 

Adres: Hasan Efendi Mah. 1907 Sok. No:9 09100 Aydın Türkiye


Dubliners Karaoke Bar

Dubliners Karaoke Bar, Aydın'a bağlı Kuşadası ilçesinde bulunmaktadır. Kuşadası ilçesinde bulunan mekan farklı konsepti ile ilçenin gece hayatına farklılık getirmiştir.

Bu mekânda barın bir köşesinde tek başınıza biranızı yudumlarken bir köşesinde arkadaşlarınızla Skysports kanalını izleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra hem yerli hem de yabancı tatilcilerin ilgisini çeken bir başka özelliği ise karaoke yapılmasıdır.

Mekânda 50 cc bira yaklaşık 25 TL'den satılmaktadır.

Adres: Camikebir Mahallesi, Bozkurt Sokak No: 4/1, Kuşadası, Türkiye


Paddy's Irish Bar

Paddy's Irish Bar, Aydın'a bağlı Kuşadası ilçesinde bulunmaktadır. Mekanın duvarlarında kullanılan imzalı formlar ile müşterilerin ilgisini kazanan bu mekan uzun süredir ilçenin gece hayatında önemli bir konuma sahiptir. 

Duvarlarında yer alan süslemeleri incelerken bir yandan biranızı yudumlayabileceğiniz bu mekanda genellikle rock türü şarkılar tercih edilmektedir. 

Mekanın fiyatları diğer barlara göre daha uygun ve içecekleri kalitelidir. Uzun süredir hizmet veren bu mekan müşteri memnuniyetine önem gösterir.

Adres: Alacamescit Mahallesi, Yıldırım Cd. No:25, 09400 Kuşadası/Aydın


Havuzbaşı Türkü Evi

Havuzbaşı Türkü Evi, Aydın'a bağlı Kuşadası ilçesinde bulunmaktadır. Kuşadası ilçesinde yer alan diğer hareketli mekanlara göre daha nezih olan bu mekan aileler için uygundur.

Ünlü sanatçılar tarafından bu mekanda türkü ve şarkılar seslendirilir. Havuzbaşı Türkü Evi hem türkü dinleyebileceğiniz hem de alkollü veya alkolsüz içeceğinizi yudumlayabileceğiniz keyifli mekanlardan biridir.

Bira, votka, rakı, meyve suyu, soda gibi içecek seçeneklerinin bulunduğu bu mekanda 50 cc rakı mezeler ile birlikte yaklaşık 175 TL'dir.

Adres: Camikebir Mahallesi, Bahar Sk., 09400 Kuşadası/Aydın

Bir çok özel aktiviteleri ile lüks bir konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz Aydın lüks oteller listemize uğramayı unutmayın.


Billy and Lee's Happy Hour Bar

Billy and Lee's Happy Hour Bar, Aydın'a bağlı Didim ilçesinde bulunmaktadır. 

Hem yerli hem de yabancı turistlerin yoğun ilgisini çeken bu mekanın duvarlarında ilginç çıkartma ve süslemeler bulunur. 

Mekanın sık tercih edilen içeceği kokteylleridir. Kokteylleri ile ün salan bu mekanda genellikle yabancı rock tarzı şarkılar tercih edilir.

Bu mekanda bir adet kokteyl fiyatı yaklaşık 40 TL'dir.