Silifke Gece Hayatı

Silifke her ne kadar Mersin'in en büyük ilçesi olsa da restoranları dışında çok çeşitli bar ve meyhane seçeneklerine sahip değildir. Yöresel yemeklerin yapıldığı çok fazla yerli restoran bulunmaktadır. 


Deniz Kızı Restaurant

Deniz Kızı Restoran Deniz Kızı Restoran

Deniz ürünleri restoranları ile meşhur Taşucu'nda bulunan Deniz Kızı Restaurant, sahilin hemen yanında yer almakta olup hoş bir manzaraya sahiptir. Romantik bir akşam yemeği isteyen çiftlerin en çok tercih ettiği mekandır. 

Sadece deniz ürünlerinin servis edildiği işletmenin en beğenilen lezzetleri levrek, barbun, ahtapot salata ve karidestir. Menü fiyatları ise çok uygundur.    

Adres: Cumhuriyet Mh., 33980 Taşucu/Silifke/Mersin

Silifke'de gece hayatının canlı olduğu mekanlara yakın konaklama için Silifke oteller sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Sinan's Pub

Sinan Sinan's Pub

Bu mekanda kalabalık bir aile ya da arkadaş grubu ile hoş vakit geçirilebilmektedir. Küçük bir yer olup, samimi bir havası vardır. Menüde bulunan yiyecek çeşitleri de alkollü içecekleri kadar beğenilmektedir.

Yengeç, kalamar ve Arnavut ciğeri en sevilen lezzetlerdir. Rakı ve bira ise en çok tercih edilen içecekleridir. Menü fiyatları ise Silifke geneline göre uygundur.   

Adres: Saray Mahallesi, İnönü Blv. No:95, 33950 Silifke/Mersin

Gece kulüpleri dışında Silifke'nin önemli görülecek yerlerini öğrenmek için Silifke'de gezilecek yerler yazısına mutlaka göz atmanız gerekir.


Adres 33Pub

Adress 33 Pub Adress 33 Pub

Silifke'nin sınırlı birkaç barından birisi olan Adres 33Pub, hem restoran hem de bar hizmeti vermektedir. Yöresel lezzetlerin çoğu burada servis edilmektedir. Müşterilerin ağırlıklı olarak tercih ettiği seçenekler biranın yanında yengeç menüsüdür.

Ev yapımı turşusu da çoğu ziyaretçinin buraya gelme sebebi olmuştur. Menü fiyatları oldukça uygundur.  

Adres: Pazarkaşı Mahallesi, Menderes Cd. No:30, Silifke/Mersin

Silifke'de birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerler için Silifke gezi rehberi yazımıza göz atabilirsiniz.


Mavi Yengeç - Kerim'in Yeri

Mavi Yengeç-Kerim Mavi Yengeç-Kerim'in Yeri

Sıcak ve samimi bir mekandır. Deniz ürünleri servis edilmektedir. Salaş bir restoran olarak nitelendirilen Mavi Yengeç - Kerim'in Yeri, en taze deniz ürünlerini sunmaktadır. Kalamar, Karides, Yengeç ve Izgara Levrek, en çok tercih edilen seçeneklerdir.

Alkollü içeceklerin de servis edildiği mekanın menü fiyatları Silifke geneline göre ne ucuz ne de pahalıdır.

Adres: İsmet İnönü Blv. No: 3, Galeria İşhanı, Silifke 33900, Türkiye

Adres: Göksu Mahallesi, Abdi İpekçi Cd. No:9, 33960 Silifke/Mersin

Silifke'de ailenizle beraber büyük bir tesiste keyifli bir tatil yapmak için Silifke tatil köyleri listemize göz gezdirebilirsiniz.


Kuytu ÂLÂ Restoran

Kuytu ÂLÂ Restoran Kuytu ÂLÂ Restoran

Kendinizi Ege'de hissetmenize sebep olacak bir restorandır. İzmir, Alaçatı'nın kendine has tarzını yansıtmaktadır. Deniz kenarında yer almakta ve yerel Türk lezzetlerinin yanı sıra deniz ürünleri de servis edilmektedir.

Menüsünde çoğunluklu olarak tercih edilen seçenekler kalamar, çipura ve levrektir. Rakı balık severlerin uğrak noktasıdır. Ezmelerinin de ayrı bir güzelliğe sahip olduğu müşteriler tarafından söylenmektedir. Menü fiyatları ise Silifke geneline göre pahalıdır.

Adres: Taşucu Mahallesi, Mersin Antalya Yolu 203a, 33900 Silifke/Mersin

Silifke'de kendinizi evinizdeki rahatlıkta hissedebileceğiniz apart oteller için Silifke apart oteller listemize uğramayı unutmayın.


Mey HAN

Mey HAN Mey HAN

Sıcak ve samimi bir atmosferi olan Mey Han, çiftlerin şömine başında vakit geçirebileceği bir alana sahiptir. Sessiz ve sakin bir ortamda yalnız başına ya da birkaç arkadaş ile oturmayı tercih eden rakı balık sevenler de bu mekanı sıklıkla tercih etmektedir. Kesme taştan yapılan otantik bir tasarımı vardır. 

Rakının yanında gelen mezeler çok çeşitli ve menüsünde yer alan yiyecekler oldukça lezzetlidir. Silifke geneline göre fiyatları ne ucuz ne de pahalıdır. 

Adres: Saray Mahallesi, Cavit Erdem Cd. 23a, 33950 Silifke/Mersin