Silifke Tatil Köyleri Otelleri

Silifke bölgesinde 2 adet tatil köyleri oteli bulunmaktadır.

Altınorfoz Hotel Silifke

Altınorfoz Hotel

Tatil Silifke Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
 • 4 yıldızlı
 • Yılbaşı
 • Aile
 • Toplantı
 • Kongre
 • Kum Plajlı
İNCELE
Altınkum Tatil Köyü Mersin

Altınkum Tatil Köyü

Tatil Mersin Yarım Pansiyon
 • 3 YIldızlı
 • Aile
 • Hayvan Kabul Eden
 • Diskolu
 • Havuzlu
İNCELE

Silifke Tatili Hakkında

Silifke, Türkiye’nin Mersin ili bağlı en ünlü ilçelerden bir tanesidir. İl merkezine yaklaşık 85 km uzaklıkta bulunmaktadır. Silifke’ye seyahat etmek isteyen ziyaretçiler, karayolu ve denizyolunu tercih edebilir. Demiryolu ve havayolu ile ulaşım gerçekleştirmek isteyen ziyaretçiler çevre il ve ilçelerden aktarma yapabilir. Tarihi ve turistik mekanları ile her sene binlerce ziyaretçiyi misafir etmektedir.

Silifke’de görülmesi gereken tarihi ve turistik yerlerden bazıları; Taş Köprü (Roma Köprüsü), Bizans Su Sarnıcı, Ayatekla Ören Yeri, Silifke Kalesi, Tekirambarı Sarnıcı, Demircili Anıt Mezarı, Roma Tapınağı Müzesi, İmbriogion, Silifke Müzesi, Karabölücü Harabeleri, Olba Antik Kenti, Aşağı Dünya Obruğu, Frederich Barborossa Anıtı, Işıkkale ve Paslı’dır.

Yeşil ve doğa ile iç içe bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçilerin de uğrak noktası olan Silifke’de görülmesi gereken doğal alanlar ise; Akgöl, Göksu Nehri, Göksu Parkı ve Demokrasi Parkı’dır. Mersin’de bulunan diğer doğal güzelliklere yakın olmak isteyen ziyaretçiler, Mersin’de bulunan Mersin’in popüler otellerinde konaklayabilir.

Gece hayatı da bir o kadar canlı olan Silifke’de, ziyaretçiler için birçok alternatif bulunmaktadır. Gece hayatını canlı tutan bazı mekanlar; Alem Bar, Otantik Bar, Sinan’s Pub, Adres 33 Pub, Barcelona Pub, Mey Han, Pietra Cafe & Bar, Milk Bar Silifke, Cafe Akdeniz, İlkay Cafe, Manu Es Cafe, Dinçer Kafeterya ve Wıshbone Cafe’dir.

Keyifli ve konforlu bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçiler, genelde sahil boyunca uzanan Silifke'nin otellerinde konaklayabilir.

Özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Silifke’de görülmesi gereken birçok plaj bulunmaktadır. Silifke’de görülmesi gereken plajlar; Taşucu Plajı, Kum Mahallesi Plajı, Susanoğlu Plajı, Winses Beach, Boğsak Halk Plajı, Silifke Plajı, Akkum Plajı, Marpessa Life Plajı, Korykos Joy Beach ve Arkum Halk Plajı’dır.

Tatil Köyleri Tatili Hakkında

Tatil köyleri, genel olarak yaz aylarında tatil yapmak için konaklanan oldukça geniş alanlar üstüne kurulu bir otel tesisidir. Bütün aktivitelerin şehir sınırlarında yapılabilecek nitelikte ve özellikle olması gerekir. Bu tatil köyleri aslında hem villalar hem de otellerden oluşur.

Tatil köylerinin her bir tanesinin de farklı özellikleri bulunabiliyor. Tatilciler ise bu özellikleri baz alarak kendi zevklerine en uygun seçeneği tercih edebiliyor. Bu tatil köyleri içerisinde çocuklu aileler için ideal düzenlenmiş tesiste çocuk parkları, çocuklara özel aktiviteler, kreş, çocuklara özel klüpler, çocuk bakımında eğitim almış personeller, çocuk havuzları gibi özellikler, bu tatil mekânlarını cazip kılar. Çocuksuz aileler için bu özellikler çok da önemli olmaz. Bu aileler ise çocuk kabul etmeyen tatil köylerini tercih edebilirler. Çünkü türlü özellik ve konseptlerde çeşit çeşit tatil köyü vardır.

Bu özelliklerin yanı sıra sunduğu türlü hizmetler, müşterilerine türlü türlü avantajlar getirir. Bu tatil köylerini tatil için cazip kulan avantajlar ise şu şekilde karşımıza çıkıyor: Spa merkezi, türlü özelliklerde kapalı ve açık yüzme havuzları, su sporları, basketbol, tenis kortu, futbol sahaları, animasyon düzenlenen ortamlar, çocuklara özel mini klüpler, bar ile disco, alışveriş için mağazalar, güzellik merkezleri, kuru temizleme, spor salonları, farklı ve yabancı mutfakların lezzetlerini tadabileceğiniz restoranlar…

Tatil köyleri, fiyatları konusunda ise genelde tam pansiyon, yarım pansiyon, ultra her şey dahil veya her şey dahil şeklinde sınıflanıyor. Müşterilerin tercih edeceği bu tatil köylerinin sınıflarına göre de fiyatları değişiklik gösteriyor.

Yaz gelip de tatil sezonları açılmadan daha öncesinde tatilcilere yaz tatilleri açısından sunulan avantajlı indirim fırsatlarını kapsayan erken rezervasyon dönemi sayesinde %50 oranlara varan indirim kampanyaları aktif olur. En uygun ücretleri ve kampanyalı tatil köylerini inceleyip önceden tatilinizi planlayabilirsiniz. Bu sayede daha ekonomik şartlarda farklı bir tatil köyü deneyimi yaşama şansı yakalarsınız!