Bodrum Mavi Bayraklı Oteller

Bodrum bölgesinde 61 adet mavi bayraklı oteli bulunmaktadır.

Bodrum Park Resort Bodrum

Bodrum Park Resort

Tatil Köyleri Bodrum Ultra Herşey Dahil
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Voyage Torba Bodrum

Voyage Torba

2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Voyage Bodrum Bodrum
İNCELE
La Blanche Island Bodrum Bodrum

La Blanche Island Bodrum

2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Rixos Premium Bodrum Bodrum

Rixos Premium Bodrum

1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Bodrum Holiday Resort & Spa Bodrum
İNCELE
Goddess of Bodrum Isis Hotel  Bodrum
İNCELE
Grand Park Bodrum by Corendon   Bodrum
İNCELE
Golden Age Hotel Bodrum Bodrum

Golden Age Hotel Bodrum

Tatil Bodrum Herşey Dahil
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Yasmin Bodrum Resort Bodrum
İNCELE

Bodrum Tatili Hakkında

Türkiye’nin en ünlü tatil merkezleri arasında ön plana çıkan Muğla’nın Bodrum ilçesinde ilk yerleşimler, M.Ö. 650 yıllarında başlamıştır. Tarihte ‘Halikarnassos’ olarak bilinen Bodrum, mavi pencereli taş evleri, birbirinden güzel koyları, plajları ve tarihi yapılarıyla her yıl yerli ve yabancı olmak üzere bir milyona yakın turiste ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’nin her noktasından gidilebilen Bodrum’a, dünyanın birçok ülkesinden de Milas Havalimanı üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir. Havalimanına yakın konaklama önerileri için Muğla otelleri konumunda hizmet veren tesisler tercih edilebilmektedir.

Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olan Halikarnas Mozolesi’nin bulunduğu Bodrum’da gezilecek birçok tarihi yapı yer almaktadır. Bunlar arasında 15. yüzyılda Hristiyan Şövalyeler tarafından yapılmış Bodrum Kalesi, 13 bin kişi kapasiteli Antik Tiyatro ve Halikarnassos’un girişinde bulunan Myndos Kapısı bulunmaktadır.

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Bodrum’da ormanlık alan sayısı oldukça fazla olup; bölge doğal güzellikleri bakımından zengindir. Bodrum’un doğal güzellikleri arasında başlıca; berrak deniziyle Mazı Koyu, kıyıdan yürüyerek gidilebilen Tavşan Adası ve uzun doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz Uyku Vadisi yer almaktadır.

Gece hayatının önde gelen tatil merkezlerinden olan Bodrum’da eğlence, sabahın ilk ışıklarına dek sürmektedir. Bodrum’un öne çıkan mekanları; Mandalin, Posh Club ve Club Catamaran olarak sıralanmaktadır.

Turizm alanında, dünya çapında bir üne sahip olan Bodrum, konaklama bakımından sayısız seçenek sunmaktadır. 5 yıldızlı lüks oteller, havuzlu apart daireler, ekonomik pansiyonlar ve bungalow evlere kadar geniş opsiyonlar bulunan Bodrum’da, her bütçeye uygun konaklama tesisi hizmet vermektedir. Bodrum otelleri, erken rezervasyon fırsatlarıyla daha ekonomik olabilmektedir.

Bodrum, sıcak havası, eşsiz koyları, berrak denizi ve plajlarıyla deniz turizminin geliştiği tatil merkezlerindendir. İlçede denizin keyfini çıkarabilecek pek çok plaj ve beach bulunmaktadır. Bodrum’un öne çıkan plajlar arasında; Bodrum Plajı, Bitez Plajı ve Sarnıç Beach Club yer almaktadır.

Mavi Bayraklı Otel Tatili Hakkında

Yaz tatilini güzel bir yerde geçirmek istiyorsanız yapacağınız ilk şey otel aramak olacaktır. Belirli kriterlere dikkat ederek iyi bir otel bulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken önemli kriterlerden biri de otelin mavi bayrak ödülüne sahip olma durumudur. Mavi bayrak uluslararası standartları sağlayan plaj ve marinalara verilen ödüldür. Suyunu temiz tutan, güvenilir bir ortam sağlayan plajlara verilir. Deniz suyu analiz edilerek uygunluğu kontrol edilir.

Mavi bayraklı oteller sizlere muhteşem bir tatilin kapısını aralıyor. Kaliteli yüzme suyunda, tertemiz bir çevrede tatil yapmak istiyorsanız bu otellerden birini tercih etmelisiniz.

Mavi bayrak ödülünü almak işletmeni tercih edilme oranını artırır. Ancak bu ödülü almak sanıldığı kadar kolay değildir. Tüm sene boyunca son derece ciddi bir şekilde çalışmak gerekir. Bir sene boyunca geçerli olduğundan ertesi sene almak için de aynı istikrarla çalışmalara devam etmek gerekir. Tüm bu özelliklerinden dolayı bir otel mavi bayrağa sahipse hiç düşünmeden seçebilirsiniz.

Mavi bayraklı oteller kalitesiyle ve sunduğu hizmetle son zamanlarda dikkat çekmektedir. Çevreye verdiği üstün hizmetlerden dolayı sürekli ödüllendirilmektedir. Bu oteller müşterilerine en iyi hizmeti vermek için sürekli çalışmaktadır. Huzurlu tatil arayanlar için en iyi deneyimi yaşatmayı planlayan mavi bayraklı oteller her geçen gün kendini geliştirmeye çalışmaktadır. Ayrıca bu otellerin sunduğu hizmetler tam anlamıyla beş yıldızlı otellerin olması gereken kalitesindedir.

Denize girerken en çok dikkat edilen suyun temiz ve berrak olmasıdır. Berrak bir suda denize girerek yaz tatilinin keyfini çıkarmak tam da sizlere göreyse mavi bayraklı otelleri tercih edebilirsiniz. Bu otellerin plajları, koyları ve denizleri oldukça güvenilir ve temizdir. Cebinize en uygun mavi bayraklı otelleri küçük bir araştırma neticesinde kolaylıkla bulabilirsiniz.