Beykoz Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

İstanbul Boğazı’nın en güzel kıyılarından birinde yer alan Beykoz; konum olarak Avrupa yakasının incisi Sarıyer’in tam karşısında yer almaktadır.

İstanbul’un Asya kıtasında, tam olarak sahil kıyısında yer alan Beykoz; Şile, Çekmeköy, Üsküdar ve Ümraniye ilçeleri ile komşudur.

Şehir merkezinden uzakta olan konumuna rağmen, giderek artan nüfusu, yerleşimi ve ticaret merkezlerinin artan sayısı ile, ulaşım seçeneklerinin yıllar içinde arttığı bir ilçe olmuştur.

Beykoz, deniz kenarındaki konumu ile denizyolu ile ulaşım olanağı bulunan ilçelerden biridir.

Beykoz’a ayrıca; çeşitli toplu taşıma araçları ile doğrudan ya da aktarmalı olarak da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Beykoz'da uygun fiyatları ile her bütçeye hitap eden konaklama hizmetleri için Beykoz hotel sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Denizyolu ile Beykoz’a Ulaşım

Beykoz’a gitmek için tercih edebileceğiniz ulaşım seçeneklerinin başında, denizyolu ile ulaşım olanağı gelmektedir.

İstanbul Anadolu yakasında, sahil şeridinde yer alan Beykoz’a vapur ile ulaşım sağlamak isterseniz; Küçüksu- İstinye, Anadolu Kavağı – Üsküdar arası ulaşım sağlayan vapur seferlerini tercih edebilirsiniz.

Küçüksu – İstinye vapur seferleri, hafta içi günlerde 06:55 ile 19:10 saatleri arasında gerçekleşmektedir.

Anadolu Kavağı – Üsküdar vapur seferleri, hafta içi günlerde 07:00 ile 17:45 saatleri arasında gerçekleşmektedir. Vapur; Anadolu Kavağı, Beykoz, Paşabahçe, Çubuklu, Kanlıca, Anadolu Hisarı, Çengelköy, Beylerbeyi ve Üsküdar arası ulaşım sağlamaktadır.

Vapur ile ulaşım için ortalama 2.5 TL ödemeniz ve İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. Kartınız yoksa, Akbil Dolum makinelerinden ortalama 6 TL ödeyerek tek kullanımlık kartlardan satın alabilirsiniz.

İstanbul'daki günübirlik eğlenceleriniz için rahat konaklama hizmeti veren otelleri İstanbul'daki oteller sayfamızda listeledik.


Karayolu ile Beykoz’a Ulaşım

Şehrin önemli bağlantı noktalarından biri olan Beykoz’a karayolu ile ulaşımda tercih edebileceğiniz ulaşım seçenekleri; taksi, otobüs, minibüs ve dolmuşlardır.

Taksi ile İstanbul içi ulaşımda, açılış ücreti ortalama 4 TL’dir ve kilometre başına 2.5 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Beykoz’a otobüs ile gitmek isterseniz, İETT otobüs seferlerini kullanabilirsiniz. Beykoz’un çeşitli semtlerine ulaşım sağlayan otobüs hatları arasında; 15, 136B, 135, 11H, 121A, 15BK, 15D hatları yer almaktadır. Otobüs ile ulaşım ücreti ortalama 2.5 TL’dir.

Beykoz’a karayolu ile ulaşımda tercih edebileceğiniz ulaşım seçeneklerinden biri de minibüs seferleridir.

Beykoz- Riva arası ulaşım sağlayan minibüs hattı ile, Beykoz’un pek çok semtine ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu hat; Sultaniye mahallesinden kalkarak Beykoz Korusu, Yalıköy, Kundura Fabrikası, Ortaçeşme, Yeni Mahalle, Avize Fabrikası, Poyraz Sapağı, Dereboyu, Ormanlık, Yeşilyurt, Riva Sapağı ve Riva Köprüsü’nden geçerek Riva’ya ulaşım sağlamaktadır.

Minibüs ile ulaşım ücreti ortalama 2-3 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Beykoz’a dilerseniz Üsküdar’dan kalkan dolmuş hatlarını kullanarak da gidebilirsiniz.

Beykoz- Üsküdar hattı; Üsküdar vapur iskelesinden kalkarak Kuzguncuk, Beylerbeyi, Çengelköy, Vaniköy, Anadolu Hisarı, Körfez, Paşabahçe, Beykoz Devlet Hastanesi, Beykoz Belediyesi, Beykoz Korusu, Yaıköy, Çayır Caddesi’nden geçmekte ve Ortaçeşme mahallesinde ulaşmaktadır.

Dolmuş ile ulaşım ücreti ortalama 4-8 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Beykoz'un bünyesinde barındırdığı eşsiz güzelliklere şahit olmak ve keyifli tatil için Beykoz'da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Beykoz’a En Yakın Havalimanı

İstanbul’un Beykoz ilçesine en yakın havalimanı, Anadolu yakası Pendik ilçesinde yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı’dır.

Beykoz merkez ile Sabiha Gökçen arası ortalama 45 km’dir ve karayolu ile ulaşım ortalama 40 dakika sürmektedir.

Beykoz'da birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerler için Beykoz gezi rehberi sayfamıza göz atabilirsiniz.


Metro ile Beykoz’a Nasıl Gidilir?

Beykoz’a metro ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır.

Altunizade, Ümraniye gibi bölgelerdeyseniz, Üsküdar-Çekmeköy metro bağlantısını kullanabilirsiniz. Bunun için, metroya bindikten sonra Üsküdar durağında inmeniz ve Beykoz otobüs ve minibüslerine aktarma yapmanız gerekmektedir.

Metro ile aktarma yapacaksanız, Çekmeköy durağında inebilir ve buradan Kavacık ve ardından Beykoz’a giden otobüs ve minibüs hatlarını da tercih edebilirsiniz.

Metro ile ulaşım ücreti ortalama 2.60 TL’dir ve İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

İstanbul'daki birbirinden farklı yerler ile tutkunuzu yeniden keşfetmenize imkan sağlayacak İstanbul gezi rehberi sayfamızı okumayı unutmayın.


Marmaray ile Beykoz’a Nasıl Gidilir?

Beykoz ilçesine Marmaray ile doğrudan ulaşım olanağı bulunmamaktadır.

İstanbul Avrupa yakasından geliyorsanız; Marmaray Üsküdar istasyonunda inmeniz ve ardından Beykoz otobüs hatlarına aktarma yapmanız gerekmektedir.

Üsküdar durağında indikten sonra, vapur iskelesinin olduğu bölgeden kalkan Üsküdar – Beykoz dolmuş hatlarına aktarma yaparak da Beykoz’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Beykoz'da yeni evlenen çiftlere özel olarak balayınız için en iyi otelleri sizin yerinize Beykoz balayı otelleri adresinde tüm detayları ile listeledik.


Metrobüs ile Beykoz’a Nasıl Gidilir?

Metrobüs ile Beykoz’a doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır.

Metrobüs bağlantısını kullanacaksanız, birkaç farklı durakta inerek Beykoz’a aktarma yapabilirsiniz.

Anadolu yakasında inecekseniz, Söğütlüçeşme durağında inmeniz ve ardından Kadıköy meydanında kalkan 15F no’lu Kadıköy- Beykoz İETT hattına aktarma yapmanız gerekmektedir.

Avrupa yakasında inecekseniz, Mecidiyeköy metrobüs durağında indikten sonra, 121A no’lu Beykoz- Mecidiyeköy İETT hattına aktarma yapmanız gerekmektedir.

Metrobüs ile ulaşım ücreti ortalama 3.80 TL’dir ve ulaşım için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir.

Beykoz'da inancı gereği hassasiyetleri olan misafirlerin beklentilerini karşılayabilecek oteller için Beykoz islami oteller sayfamızı incelemeyi unutmayın.