Beykoz butik Oteller

Beykoz bölgesinde 9 adet butik oteli bulunmaktadır.

Ajia Hotel Beykoz

Ajia Hotel

Şehir Beykoz Oda Kahvaltı
İNCELE
Village Park Resort & Spa Polonezköy

Village Park Resort & Spa

Butik Polonezköy Yarım Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Riva's Club Butik Hotel Beykoz

Riva's Club Butik Hotel

Küçük Beykoz Oda Kahvaltı
İNCELE
Taşlıhan Butik Otel Beykoz

Taşlıhan Butik Otel

Tatil Beykoz Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Park Polonezköy Hotel Beykoz

Park Polonezköy Hotel

Butik Beykoz Oda Kahvaltı
İNCELE
Beyaz Bahçe Butik Otel Beykoz

Beyaz Bahçe Butik Otel

Butik Beykoz Oda Kahvaltı
İNCELE
Rhebas Hotel Riva Beykoz

Rhebas Hotel Riva

Butik Beykoz Oda Kahvaltı
İNCELE
Yeşil Konak Butik Otel Beykoz

Yeşil Konak Butik Otel

Butik Beykoz Oda Kahvaltı
İNCELE
Grand Riva Hotel Beykoz

Grand Riva Hotel

Butik Beykoz Oda Kahvaltı
İNCELE

Beykoz Tatili Hakkında

İstanbul’un en kendine has bölgelerinden biri olan Beykoz, misafirlerine çeşitli olanaklar ile birlikte güzel anılar vaat etmektedir. Bölgede yer alan tarihi yapıların yanı sıra, yerleşkelerin yeşillikler arasında olması; Beykoz’un İstanbul’da nefes almak adına tercih edilebilecek yerlerden biri olduğunu göstermektedir.

Şehirleşme ileri düzeyde olsa da Beykoz’da yer alan tarihi yapılar günümüze kadar korunmuştur. Bölgede yer alan önemli tarihi yapılar olarak Tokatköy Kasrı ve Hidiv Kasrı gösterilebilir. Aynı zamanda eski bir Rum köyü olan Paşabahçe’yi ziyaret edebilir ve Anadolu Kavağı bölgesine giderek tarihi yolculuğunuzu müthiş manzaralar eşliğinde gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul otelleri ile birlikte şehrin farklı noktalarında konaklasanız da Beykoz’a giderek özellikle Polonezköy’ü ziyaret edebilirsiniz. Polonyalıların İstanbul’daki yerleşim yeri olan Polonezköy, çok önemli bir doğal güzellik olarak ilçede yer almaktadır. Doğa yürüyüşleri yapmak, şehrin kalabalığından uzaklaşmak ve nefis kahvaltılıklar ile güne başlamak adına Beykoz otellerini ziyaret edebilirsiniz.

Beykoz’da yapabileceğiniz aktiviteler arasında Riva ve Kanlıca bölgelerini ziyaret etmek de vardır. İstanbul’un en ünlü bölgelerinden olan Riva, Beykoz’un içerisindedir. Uzunca bir sahil şeridine sahip olan Riva’yı ziyaret ettikten sonra, adı ile ünlü yoğurtlarını tatmak adına Kanlıca’ya gidebilir ve deniz manzarası ile boğazın tadını çıkartabilirsiniz.

Beykoz’daki oteller, 5 yıldızlı otellerden küçük pansiyonlara kadar farklı seçenekler ile birlikte misafirlere hizmet vermektedir. Bölgede bulunan Ajia Hotel, Green House Garden Park Hotel, Limak Eurasia Luxury Hotel, Legend Hotel Riva ve Polonezköy Country Club, tercih edebileceğiniz seçeneklerdir.

Beykoz’da akşam saatlerinde vakit geçirebileceğiniz pek çok farklı mekân bulunmaktadır. Farklı zevklere ve bütçelere hitap eden bu gece eğlence mekânları A’jia Restaurant, Çubuklu 29, Hayal Kahvesi, Balıkçı Abdullah, My Moon Restaurant & Cafe ve Ada Baro Bahçe gibi seçeneklerdir.

Butik Oteller Tatili Hakkında

Butik Oteller, sayıca az müşteriye, konforlu ve özel bir konaklama ortamı ve atmosferi yaratan otellerdir. Son senelerde bu otel konseptlerinin, tatilciler tarafından en fazla tercih edilen seçenekler içerisinde yer aldığı görülüyor. Butik oteller, şehir merkezi, otantik köy atmosferi ya da bir sahil kasabası atmosferinde konumlandırılmış olabilir. Butik otellerin kendine has bir tasarımı ve özenli hizmet modelleri vardır.

Butik otellerin en büyük özelliği ise ilginç ve dikkat çekici tasarımlarıdır. Ayrıca Türkiye’nin hemen her bölgesinde rastlanabilen otellerdir. Genelde yarım pansiyon veya oda kahvaltı konseptinde hizmet verilir. Tipik olarak bu otellerde oda sayısı 10 ile 100 arasında değişen özelliktedir. Ayrıca tasarımları açısından reprodüksiyon, modern, antika gibi farklı özelliklerdeki malzeme ve mobilyalar ile dekore edilmişlerdir. Bu özellikleri, bazen masalsı bir butik otel ortamını bazen de özgün ve modern bir butik otel mekânını ortaya çıkarır.

Butik özellikteki oteller, büyük otellerdeki kalabalık atmosferi tercih etmeyen ancak bir yandan da rahatlık ve konforundan ödün vermeyen müşteriler açısından büyük bir ayrıcalıktır. Bu oteller, aslında küçük bir pansiyonda yaşanan sıcaklığı sunarak öte yandan lüks bir otel standardında hizmet vermesi bakımından da avantaj getirir. Ayrıca her yaştan müşteriye hitap edebilecek imkân ve hizmetler sunulması da sevilen avantajlardandır. Bu otellerde keyif alınabilecek bahçe, teras, açık havuz, çocuk oyun alanı gibi imkânların olması; modern ama bir yandan da geleneksel tarzı bir arada sunup derin bir dinginlik yaşatması; tasarım mobilya ve antika eşyaları ile özgün bir ortam sunması gibi avantajları da vardır.

Siz de bu farklı tasarımdaki otellerde tatil yapmak isterseniz, uygun fiyatlarda bir tatil planı yapabilirsiniz. Bu noktada Mardin butik otelleri, Fethiye butik otelleri, Bodrum butik otelleri, Kapadokya butik otelleri, Alaçatı butik otelleri gibi çok sayıda değişik alternatif vardır. İçlerinden fiyat açısından bütçenize en uygun olanı tercih edebilir ya da erken rezervasyon dönemlerini takip edip önceden rezerve ettirerek fiyatları daha da düşük rakamlarda yakalayabilirsiniz.