Anamur pansiyon Otelleri

Anamur bölgesinde 2 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Eser Pansiyon Mersin

Eser Pansiyon

Pansiyon Mersin Oda Kahvaltı
İNCELE
Hotel Anemonia Mersin

Hotel Anemonia

Pansiyon Mersin Oda Kahvaltı
İNCELE

Anamur Tatili Hakkında

Çoğu kişinin aklında muzu ile kalmış olan Anamur, aslında sahip olduğu şöhretten çok daha fazlasına sahip ilçelerden biridir. Mersin’in bir ilçesi olan Anamur, yılın neredeyse her döneminde ziyaretçilerine kapılarını açmaktadır. İlçede yer alan plajlar ve beachler, yapılan ziyaretlerin en önemli sebepleri arasında yer almaktadır. Akdeniz’in en güzel manzaralarını seyredebileceğiniz Anamur Belediye Halk Plajı, Ören Belediye Halk Plajı, Pullu Orman Plajı ve Apollo Beach Club ilçede yer alan plajlar olarak dikkat çekmektedir. Anamur’a gittiğinizde sizler de yaz sıcağından sıyrılmak adına Akdeniz’in serin sularına kendinizi bırakabilirsiniz.

Binlerce yıldır yerleşimin sürdüğü Anamur, antik kentleri ve tarihi yapıları ile de dikkat çekmektedir. Titiopolis Antik Kenti ve Anemurium Antik Kenti, binlerce yıllık tarihleri ile Anamur ilçesinde yer almaktadır. Aynı zamanda Mamure Kalesi, Sultan Alaeddin Camii, Deniz Feneri ve Çoban Kalesi, görmek isteyebileceğiniz tarihi yapılar olarak dikkat çekmektedir. İlçeyi ziyaret eden misafirlerin plajlar kadar dikkatini çeken bu tarihi yapılar, Anamur’un önemli yerleri olarak dikkat çekmektedir.

Mersin’in otel seçenekleri ile birlikte şehirde konaklayan misafirlerin büyük bir çoğunluğu Anamur’a uğramaktadır. İlçede yer alan doğal güzellikler de bu gezilerin en önemli sebeplerindendir. Pullu Tabiat Parkı, Kocaçay, Köşekbükü Mağarası ve Çukurpınar Mağarası’nın dışında Anamur Çayı da görmek isteyebileceğiniz doğal güzellikler olarak dikkat çekmektedir.

Anamur’daki oteller, farklı bütçelere hitap eden seçeneklerden oluşması ile birlikte farklı profilde ziyaretçilere hizmet vermektedir. İlçe içerisinde konaklamak istediğinizde lüks otellerden küçük, şirin otellere kadar farklı seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Beklentilerinize ve ekonominize göre farklı seçenekler tercih ederek tatillerinizi Anamur ilçesinde geçirebilirsiniz. Konaklama boyunca ilçeyi gezmek istediğinizde restoranlara girerek keşkek, batırık ve samsıra gibi yöresel lezzetleri tadabilirsiniz.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!