Akşehir Havuzlu Oteller

Akşehir bölgesinde 1 adet havuzlu oteli bulunmaktadır.

Özpark Hotel Konya

Özpark Hotel

Şehir Konya Oda Kahvaltı
İNCELE

Akşehir Tatili Hakkında

Akşehir, Konya iline bağlı kültürel ve tarihi güzelliklere ev sahipliği yapan turistik ilçelerden birisidir. Bunların yanı sıra doğal güzellikleriyle de doğa ile iç içe bir ortam sunmaktadır. Akşehir’de bulunan otellerde avantajlı bir tatil planı yaparak stresten uzak birkaç geçirmeniz mümkündür.

Geçmişi Neolitik Çağ’a kadar uzanan Akşehir’de Kalkolitik, Tunç, Hitit, Frig, Helenistik, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait izlere rastlanmıştır. Gezilip görülmesi gereken tarihi yerleri arasında Nasreddin Hoca Mezarlığı ve Türbesi, Taş Medrese (Arkeoloji Müzesi), Akşehir Evleri, Küçük Ayasofya Mescidi, Tarihi Arasta Çarşısı, Batı Cephesi Karargah Müzesi, İmaret Camii ve Konya Akşehir Aziz Meryem Ana Ermeni Kilisesi (Eski Kilise) yer almaktadır.

Akşehir’de doğa ile iç içe vakit geçirebilecek eşsiz güzellikler bulunmaktadır. Nasreddin Hoca’nın maya çaldığı Akşehir Gölü, temiz suyu ve atmosferi ile bilinen Hıdırlık Tepesi ve yemyeşil ormanları ile Gülmece Parkı, Akşehir’in bol oksijenli doğal güzellikleridir.

Akşehir, muhafazakar bir ilçe olduğu için gece hayatında aktif değildir. Hoş sohbet eşliğinde içeceğini yudumlayarak vakit geçirmek isteyenlerin tercih edebileceği Kahveland Akşehir, Gülmece Kafeterya, Yeşil Vadi Restaurant & Cafe, Takkasızlar Konağı ve Teras Cafe gibi birkaç mekan hizmet vermektedir.

Konya’daki konaklama tesislerimde konaklama planı yaparak Akşehir’e günübirlik ziyarette bulunmak da mümkündür. Akşehir sınırlarında tatil planı yapanlar ise Özpark Hotel, Grand Akşehir Otel, Tarihi Küçükağa Konağı ve Garp Hotel seçenekleri arasından bütçelerine uygun olan otellere göz atabilir.

Havuzlu Otel Tatili Hakkında

Havuzlu oteller sundukları hizmet içerikleri ile misafirlerini en iyi şekilde ağırlarlar. Özel havuzlarda keyifli bir zaman dilimi geçirmenize imkan veren otellerde çocuklar için de özel boyutta havuzlar bulunmaktadır. Bu tarz otellerde havuz başında vitamin barda bulunmaktadır. Güneşin ve havuzun keyfini bu şekilde çıkarabilirsiniz.

Üç yıldızlı, dört yıldızlı ve beş yıldızlı oteller havuz bulundurarak misafirlerine daha keyifli bir tatil sunmayı tercih ederler. Beş yıldızlı otellerde ise havuz bulundurulması bir zorunluluktur. Ya açık ya da kapalı havuzları bulmak zorundadır.

Havuzlu oteller sadece tatil beldelerinde değil şehir merkezlerinde de bulunur. Herhangi bir sebeple seyahat ettiğinizde bu tip otelleri tercih ederek havuz imkanından faydalanabilirsiniz. Örneğin iş gezileri ve kongreler için havuzu bulunan oteller tercih edilirse, işleriniz bittiğinde yüzerek stresinizi atabilirsiniz.

Otellerde bulunan havuzlar farklı boylarda yer almaktadır. Derinlikleri de buna göre ayarlanmakadır. Eğer havuz beklentiniz varsa, bu özelliğini sorgulayarak rezervasyon yaptırmanız daha iyi olacaktır. Havuzlu oteller, farklı şehirlerde ve şehirlerin farklı ilçelerinde konumlanmıştır. Yetişkin ve çocuk bölümü bulunan havuzlar farklı büyüklükte veya derinlikte olabilir. Bazı otellerin hem havuzu hem de kendine özgü plajları bulunmaktadır.

Havuz kenarında bulunan şezlonglarda, yüzme molalarınızda dinlenebilirsiniz. Havuz bar sayesinde atıştırmalıklar ya da içecek sipariş verebilirsiniz. Havuz açılış ve kapanış saatlerini takip etmeniz önemlidir. Çünkü sabah erken saatlerde ya da havuzun kapanma saatinden sonra temizlik yapılır. Havuzlu oteller düzenli olarak havuzlarını temizler ve klor ile hijyenik olmasını sağlar. Keyifli bir tatil dönemi için havuzlu otelleri tercih edebilirsiniz.