Şile’de Nerede Yemek Yenir?

Karadeniz kıyısındaki konumu ile Şile hem doğası ve manzarası hem gözlerden uzak oluşu hem de yakın mesafesi ile İstanbulluların uğrak noktalarından biridir. 

Özellikle yaz aylarında yazlıkçıların da gelmesi ile artan nüfusu ile kalabalıklaşan Şile’de, yaz ayları oldukça hareketli geçmektedir. 

Gündüz plajları gecede kulüp ve barları oldukça hareketli olan ilçede, günün her saati, karnınızı doyurabileceğiniz çok sayıda kafe, restoran ve mekan seçeneği bulunmaktadır. 

Güne keyifli bir kahvaltı ile başlamak, öğlen denizden çıktıktan sonra karnınızı doyurmak ya da akşam, Karadeniz’in muhteşem denizinin manzarası eşliğinde güzel bir yemek yemek isterseniz, Şile’nin merkezi ya da köylerinde bulunan mekanları arasından seçim yapabilirsiniz.

Şile'de tarihi yerlere yakın olup birbirinden farklı uygun fiyatları ile göz alıcı oteller için Şile otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Deniz Fenerine Komşu: İskandil Restaurant

Eşsiz Manzarasıyla İskandil Restaurant Eşsiz Manzarasıyla İskandil Restaurant

İskandil Butik Otel’in altında ve Şile deniz fenerinin yanında yer alan İskandil Restaurant; keyifli ve uygun fiyatlı bir öğle yemeği için Şile’de tercih edebileceğiniz restoranlardan biridir. 

Aynı zamanda güzel bir manzara da vaat eden restoran, 10:00 ile 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Alkollü olarak hizmet veren İskandil Restoranda iki kişilik yemek için ortalama 150 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Şile’nin ünlü Fener caddesinde yer alan konumunun yanı sıra, menülerinde yer alan lezzetli balık çeşitleri ve diğer deniz ürünleri ile hem göze hem de damağınıza hitap etmektedir. 

Burada balık çeşitleri günlük olarak değişmekte ve fiyatları ortalama 40-150 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Lakerda, ahtapot salata, karides gibi diğer deniz ürünlerinde ise fiyatlar 10-25 TL arasında değişmektedir. 

Adres: İskandil Butik Otel, Balibey Mahallesi, Fener Caddesi, No 11, Şile Merkez, İstanbul

Tarihi ve turistik mekanlar ile plaja yakın konaklama seçenekleri için İstanbul otel fiyatları adresinden otelleri inceleyebilirsiniz.


Mantı ve Gözlemenin Adresi: Melek Abla

Otantik Havasıyla Melek Abla Otantik Havasıyla Melek Abla

Şile merkezde, Değirmen Otel’den ana caddeye doğru çıkılan noktada yer alan Melek Abla, lezzetli bir mantı deneyimi yaşamak ya da birbirinden lezzetli gözlemelerin tadına bakmak için ideal bir seçimdir. 

Şile plaj yolu üzerinde yer alan konumuyla, özellikle yaz aylarında tatilcilerin ve Şile’nin yerlilerinin uğrak noktalarından biri olan Melek Abla’da, Türk mutfağının lezzetli yemekleri de servis edilmektedir. 

Sıcak ve otantik bir atmosfer sunan mekân, doğal ve yöresel lezzetlerin tadına bakabileceğiniz, uygun fiyat seçeneği ile hizmet veren bir yerdir. 

Melek Abla’da; serpme kahvaltı çeşitleri, odun ateşinde kestane, zeytinyağlılar ve tatlı çeşitleri de yer almaktadır. 

Mekan, Çarşamba günleri hariç 09:00 ile 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Adres: Çavuş Mahallesi, Plajyolu Sk. No:18, 34980 Şile/İstanbul

Şile'de tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve daha fazlası için Şile'de gezilecek yerler yazısına uğramayı unutmayın.


En Taze Balıklar İçin: Massha & Şile Balıkçısı

Massha Günbatımı Manzarası Massha Günbatımı Manzarası

Şile’nin merkezinde, denize sıfır konumu ile hem gözlere hem de damaklara hitap eden Massha & Şile Balıkçısı, 12:00 ile 01:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Alkollü olarak hizmet veren mekânda, iki kişilik yemek için ortalama 150 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Yaz aylarında gidecekseniz, gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız önerilmektedir. 

Menülerinde; soğuk mezeler ortalama 8- 15 TL, deniz ürünü mezeler ortalama 15-25 TL, ara sıcaklar ortalama 15-25 TL, balıklar ortalama 15- 28 TL ve tatlılar ortalama 10-15 TL’dir. 

Deniz kenarındaki konumu ve lezzetli menüsüne ek, haftanın bazı akşamları canlı müzik ve eğlence de bulunmaktadır. 

Adres: Liman Yolu, No 34, Şile Merkez, Istanbul 34980


Dünya Mutfağı: Bilir Cafe & Patisserie

Zengin Menüsüyle Bilir Cafe & Patisserie Zengin Menüsüyle Bilir Cafe & Patisserie

Dünya mutfağından seçme lezzetler, pastane ve cafe konsepti ile hizmet veren Bilir Cafe & Patisserie, Şile merkezde yer almaktadır. 

07:00 ile 00:00 saatleri arasında hizmet veren mekanda, iki kişi için ortalama 50 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Bilir Cafe & Patisserie, alkolsüz olarak hizmet vermektedir. 

Menülerinde; kahvaltı tabakları ortalama 20-45 TL, menemen ve omletler ortalama 9-20 TL, unlu mamüller ortalama 2.5-3 TL, atıştırmalıklar ortalama 15-20 TL ve hamburgerler ortalama 14-30 TL arasında değişen fiyatlar ile servis edilmektedir. 

Adres: Şile Merkez Merkez Mahallesi, Üsküdar Caddesi, No 172, Şile Merkez, Istanbul

Şile'de tatilde eğlenmek için tercih edebileceğiniz Şile'yi keşfetmeniz için Şile gezi rehberi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Kahvaltıya Doymak İçin: Karamandere Saklı Göl Sosyal Tesisleri

Karamandere Saklı Göl Sosyal Tesisleri Manzarası Karamandere Saklı Göl Sosyal Tesisleri Manzarası

Şile’nin Karamandere Köyü’nde keyifli bir kahvaltı vaat eden Karamandere Saklı Göl Sosyal Tesisleri, 09:00 ile 20:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

İnsana huzur veren atmosferi ve günün her saatine uygun yemek seçeneklerinin yanı sıra, uygun fiyatları ile de tercih edilmektedir. 

Karamandere Saklı Göl Sosyal Tesisleri’nin menülerinde fiyatlar; kahvaltı çeşitleri ortalama 35 TL, ara sıcaklar ortalama 15 TL, mezeler ortalama 10 TL, balık çeşitleri ortalama 30 TL, salatalar ortalama 20 TL ve tatlılar ortalama 15 TL’dir. 

Adres: Karamandere Köyü, Şile Merkez, Istanbul


Şile’nin Güzel Manzarası: Kristal Cafe Restaurant

Şile Kristal Cafe Restaurant Manzarası Şile Kristal Cafe Restaurant Manzarası

Şile’nin merkezinde yer alan Kristal Cafe Restaurant, 08:00 ile 01:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Alkollü olarak hizmet veren mekanda, iki kişilik yemek için ortalama 90 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Kahvaltı seçeneği, deniz kenarındaki konumu ve dış mekanı ile şık ve modern bir konsepte sahip olan Kristal Cafe Restaurant’ın ayrıca geniş bir menüsü bulunmaktadır. 

Menülerinde fiyatlar; başlangıçlar ortalama 10-20 TL, kahvaltı tabağı ortalama 20 TL, serpme kahvaltı ortalama 50 TL, tost ve sandviçler ortalama 10- 20 TL, hamburgerler ortalama 15-20 TL, dürümler ortalama 15-20 TL, makarnalar ortalama 20 TL ve ana yemek çeşitleri ortalama 19-46 TL arasında değişmektedir. 

Alkol menülerinde ise bira, votka, rakı, tekile, viski, şarap ve alkollü kokteyl çeşitleri yer almaktadır. 

Adres: Hacı Kasım Mahallesi, Liman Sokak, No 15, Şile Merkez, İstanbul

İstanbul'daki birbirinden farklı yerler ile tutkunuzu yeniden keşfetmenize imkan sağlayacak İstanbul gezi rehberi sayfamızı okumayı unutmayın.


Lüks Mekan Konsepti: Fusha

Eşsiz Manzarasıyla Şile Fusha Eşsiz Manzarasıyla Şile Fusha

Restoran ve cafe konsepti ile hizmet veren Fusha, Şile’de Fener Caddesi’nde yer alan restoranlardan biridir. 

Kahvaltı çeşitlerinden alkollü içeceklere kadar geniş bir menüsü bulunan mekanda; canlı müzik, bahçe, deniz manzarası, teras gibi olanaklar da bulunmaktadır. 

09:00 ile 02:00 saatleri arasında hizmet veren Fusha, özellikle yaz aylarında rağbet görmektedir. Yaz aylarında gidecekseniz, gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. 

Fusha’da; meze çeşitleri ortalama 14-32 TL, balık çeşitleri ortalama 20-35 TL, ara sıcaklar ortalama 10-30 TL, salatalar ortalama 20 TL, tatlılar ortalama 14-24 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Adres: Balibey Mahallesi, Fener Caddesi, No 3, Şile Merkez, İstanbul


Plajda Acıkınca: Serintepe Park Cafe & Restaurant

Serintepe Park Cafe Manzarası Serintepe Park Cafe Manzarası

Şile plajında hemen plajın bittiği noktada yer alan konumu ile, özellikle yaz aylarında tatilcilerin ye ve kalk konsepti ile tercih ettiği Serintepe Park Cafe & Restaurant, 07:00 ile 00:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Fast food ve aperatif çeşitlerinin yoğunlukta olduğu menüleri, ahşap masa ve sandalyeleri ve keyifli bir deniz manzarası eşliğinde, Şile’de tercih edebileceğiniz ekonomik ve keyifli mekanlardan biridir. 

Menülerinde; çorba ortalama 6 TL, kahvaltı tabağı ortalama 15-25 TL, ara sıcaklar ortalama 8-12 TL, ızgara çeşitleri ortalama 15-35 TL ve salatalar ortalama 10 TL’dir. 

Adres: Çavuş Mahallesi, Çamlık Sokak, No 7/1, Şile Merkez, İstanbul

Şile'de kendinizi evinizdeki rahatlıkta hissedebileceğiniz apart oteller için Şile apart oteller listemize uğramayı unutmayın.


Mangal Severlere: İkinci Bahar Et ve Mangal 

Doğa İle İç İçe İkinci Bahar Doğa İle İç İçe İkinci Bahar

Şile merkezde, Kumbaba mevkiinde yer alan İkinci Bahar Et ve Mangal, 08:00 ile 23:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Kendin pişir kendin ye konseptinin de yer aldığı mekan, alkollü olarak hizmet vermektedir ve burada iki kişilik yemek için ortalama 90 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Kahvaltıdan başlayarak günün her saatine uygun alternatifleri ve lezzetleri etleri ile karnınızı doyurabileceğiniz, sessiz ve huzurlu bir atmosferin tadını çıkarabileceğiniz bir mekandır. 

Izgara çeşitlerinin ağırlıkta olduğu menülerinde; köy kahvaltısı ortalama 25 TL, ızgara ve manga ortalama 50 TL, tava yemekleri ortalama 20 TL ve bira ortalama 10 TL’dir. 

Adres: Çavuş Mahallesi, Üsküdar Caddesi, No 280, Şile Merkez, İstanbul

Şile'de hayatınızın en mutlu gününün ve bu günü taçlandıran tatilin kusursuz geçmesi için Şile balayı otelleri sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Pub Mutfağı: Dubara Cafe&Pub

Şile Dubara Cafe & Pub Şile Dubara Cafe & Pub

Şile’nin merkezinde yer alan keyifli mekanlardan biri olan Dubara Cafe, 09:00 ile 02:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Deniz manzarası ve keyifli ortamı ile tercih edebileceğiniz mekan, alkollü olarak hizmet vermektedir ve burada iki kişilik yemek için ortalama 80 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Dubara Cafe & Pub’ın menüsünde fiyatlar; kahvaltı çeşitleri ortalama 7-25 TL, tatlılar ortalama 7-12 TL, makarnalar ortalama 12-15 TL, ara sıcaklar ortalama 7-12 TL, salatalar ortalama 13-18 TL, tost ve hamburgerler ortalama 7-19 TL, ana yemekler ise ortalama 12-35 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Adres: Hacıkasım Mahallesi, Çekekler Sokak, No 11, Şile Merkez, Istanbul