Şile Nerededir ve Nasıl Gidilir?

İstanbul’a yakın konumu ile kış aylarında hafta sonu kaçamaklarının ve yaz aylarında İstanbulluların en popüler tatil duraklarından biri olan Şile, günübirlik deniz, kum, güneş deneyimi yaşamak için de idealdir. 

Ulaşım için özel aracınız olmasa da çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz Şile’ye, İstanbul’un çeşitli ilçe ve semtlerinden kalkan halk otobüslerini kullanarak da ulaşabilirsiniz. 

Şile’ye gitmek, özellikle İstanbul’daysanız oldukça kolaydır. İstanbul toplu taşıma sisteminin bir parçası olduğu için, Üsküdar ve çevre ilçelerden geçen İETT otobüslerine binebilirsiniz. 

Şile'de gezilecek muhteşem yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Şile otelleri listemize göz atabilirsiniz.

Otobüs ile yapacağınız Şile yolculuğu, eğer trafik yoksa ortalama bir saat sürecektir. 

Şile’ye ulaşım sağlayabileceğiniz bir diğer seçenek de, özel otobüs firmalarının düzenlediği seferlerdir. 

Şile, İstanbul’un en kuzeyinde; Beykoz, Çekmeköy, Pendik gibi ilçelerle komşu bir ilçedir. İstanbul’un merkezi ilçelerine oldukça yakın bir konumdadır. Şile; Üsküdar’a yaklaşık 60 km, Kadıköy’e yaklaşık 65 km ve Ataşehir’e yaklaşık 55 km uzaklıktadır.

Şile'de doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek yerler için Şile'de gezilecek yerler makalemizi kontrol etmeyi unutmayın.


Şile’ye Nasıl Gidilir?

Şile’ye ulaşım seçeneklerinden biri, otobüs ile ulaşımdır. Halk otobüslerini kullanarak, ortalama 1.5 saatlik bir yolculuk ile Şile’ye, ekonomik bir ulaşım sağlayabilirsiniz. 

İETT otobüs hatlarında, Şile’nin merkezine ve çeşitli köylerine ulaşım sağlayan hatlar bulunmaktadır. 

Harem’den kalkan 139 ve 139A numaralı Üsküdar otobüslerini kullanarak, Şile’nin pek çok bölgesine ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Şile’ye otobüs yolculuğu, trafiksiz en az bir saat sürmektedir. 

Şile'de görkemli ve sizi başka diyarlara götürecek yerler için Şile gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.

Üsküdar ile Şile arası ulaşım sağlayan 139 numaralı İETT seferi; haftanın her günü 08:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

139A İETT hattı ile, Şile’nin yanında Ağva’ya da ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Bu seferlerinden bazıları; Şile otoyolu, Bağlarbaşı, Fıstıkağacı güzergahından giderek Şile’ye ulaşmaktadır. 

Bazı seferler, sahil yolundan gitmektedir. 

Kendinizi ev sıcaklığında hissedebileceğiniz, sorunlarınıza anında çözüm bulabileceğiniz oteller Şile butik oteller sayfamızda yer almaktadır.

Tepeüstü ile Şile arası ulaşım sağlayan 139T numaralı İETT aracı ise; Ümraniye’den kalkarak Çekmeköy, Madenler, Sancaktepe Kavşağı, Işık Üniversitesi kampüsünü geçerek Şile’ye ulaşım sağlamaktadır. 

Üsküdar ile Şile arası ulaşım ortalama 10,75 TL, Şile Ömerli arası ulaşım ortalama 5.65 TL, Ağva Üsküdar arası ulaşım ortalama 15.85 TL, Ağva Şile arası ulaşım ise ortalama 4.85 TL’dir. 

Otobüs ile ulaşım sağlamak için İstanbul Kart’ınızın olması gerekmektedir. 

Şile’ye ayrıca; Üsküdar, Ümraniye, Ağva ve Doğancılı’da bulunan otobüs terminallerinden kalkan Şile- Ağva turizm otobüsleri ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şile tatilinizde doğa ve hayvanlar ile iç içe sakin, huzurlu bir ortamda konaklamak isteyenler için Şile bungalow sayfamızda yer alan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.