Şile Semtleri

İstanbul’a yakın tatil rotalarının başında gelen Şile ilçesi, şehir merkezine ortalama 60 km uzaklıkta yer almaktadır. 

Doğası, denizi ve pek çok yerinde keyifli bir tatil beldesi havası yaşatan Şile’ye geldiğinizde, keşfedebileceğiniz çok fazla köyü ve Şile’ye bağlı Ağva semtini gezebilirsiniz. 

Şile’de toplamda 7 adet semt bulunmaktadır. Bunlar; Ağlayankaya, Ağva, Balibey, Çavuş, Çayırbaşı, Hacıkasım ve Kumbaba semtleridir. 

Burada ayrıca, çok sayıda köy de bulunmaktadır. Akçakese, Çayırbaşı, Avcıkoru, Ahmetli, Geredeli, Doğancılı ve Çelebi, Şile’nin en popüler köylerinden bazılarıdır. 

Aileniz ile birlikte keyifli bir tatil geçirebileceğiniz Şile'de yer alan tüm otellerin listesine ulaşmak için Şile oteller sayfamıza göz atabilirsiniz.


Ağva

Huzur Dolu Ortamıyla Ağva Huzur Dolu Ortamıyla Ağva

Ağva semti, Şile’nin en turistik yerlerinden biridir. 

İstanbul’a yakın tatil rotaları arasında en popüler yerler arasında yer alan Ağva; özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında büyük ilgi görmektedir. 

Gölü, bungalov evleri, sakin havası ve muhteşem doğası ile keyifli bir hafta sonu tatili yapmak ya da denize girmek için tercih edebileceğiniz Ağva’ya geldiğinizde, lezzetli köy kahvaltısının tadını da çıkarabilirsiniz. 

Şehir merkezinden ortalama 2 saatlik bir araba yolculuğu ile ulaşabileceğiniz Ağva’ya, toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamak için 139A no’lu Üsküdar- Şile/Ağva otobüs hattını da kullanabilirsiniz. 

Şile'de manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Şile'de gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Balibey

Balibey Sahil Balibey SahilŞile’nin en çok tercih edilen yazlık ve tatil bölgelerinden biri olan Balibey, deniz kenarında yer alan konumu ile de oldukça keyifli bir yerdir. 

Şile Feneri ve Atatürk Ormanı gibi Şile’nin turistik yerlerinin de yer aldığı Balibey; genellikle villa tipi evlerin bulunduğu ve İstanbulluların yazlık için en çok tercih ettikleri yerlerin de başında gelmektedir. 

Şile'de muhteşem manzaraları ile sizi uzaklara götürecek gezi rehberi için Şile gezi rehberi sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Kumbaba

Şile Kumbaba Plajı Şile Kumbaba PlajıDenizi ve sakin havası ile Şile’de tatil için en çok tercih edilen bölgelerden biridir. 


Ağlayankaya

Şile Ağlayan Kaya Şile Ağlayan KayaHakkında farklı efsanelerin yer aldığı Ağlayan Kayaların adını verdiği bu semt, Şile’de tatil ve denize girmek için en çok tercih edilen bölgelerden biridir. 

Keyifli ve sakin plajı ile İstanbulluların denize girmek için en çok tercih ettiği bölgeler arasında yer alan Ağlayankaya hem manzarası hem de sakinliği ile görülmeye değer bir yerdir. 

Şile ilçe merkezine yakın bir konumda yer alan Ağlayankaya, özellikle yaz aylarında ve hafta sonları daha kalabalık olduğundan, daha sakin bir zamanı tercih etmek için hafta içi günleri tercih etmeniz önerilmektedir. 

Ayrıca, Ağlayankaya denizinin suyu ve plajın kumları da oldukça temizdir. 

İstanbul'da doğal güzellikleri ile hem yerli hem de yabancı turistler tarafından tercih edilen Şile bungalow kategorisini size özel olarak sunuyoruz.


Hacıkasım

Şile Kalesi’nin yer aldığı bölge olan Hacıkasım, ilçede deniz kenarında yer almaktadır. 

Şile Limanı’nı da kapsayan semt, genellikle balık restoranları ve plajı ile tercih edilmektedir. 

Mihman Balık, Vira ve Şile’nin en güzel restoranlarından biri olan, Şile Kalesi’nin yanı başındaki İskorpit Restoran burada yer almaktadır. 


Çavuş

Şile’de Balibey semtine komşu olan ve ilçe merkezine yakın bir konumda yer alan Çavuş; Serintepe Piknik Alanı, İBB Şile Kültür Merkezi, Massha Şile Balıkçısı, Şile Halk Plajı, İkinci Bahar Restoran gibi Şile’nin turistik yerlerinin yer aldığı bölgedir. 

Çavuş semti, İstanbulluların denize girmek için de en çok tercih ettikleri bölgedir. 

Şile'de merkezi noktalarda yakın havuzlu otellerin listesini Şile havuzlu oteller sayfamızda bulabilirsiniz.


Çayırbaşı

Şile’nin köyleri arasında yerini alan Çayırbaşı, aynı zamanda ilçeye bağlı yedi semtten de biridir. 

Ağva Caddesi yolu üzerinde yer alan semt, doğası ve muhteşem havası ile yazlık tipi evlerin yoğunlukta olduğu bir bölgedir.